SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zajtra idem k zubárovi. Alebo...?

Priznajme si, že nie je nič jednoduchšie, ako presunúť termín u zubára. Či už nás k tomu vedie strach, pohodlnosť, rozhodne je to nezodpovedný prístup k sebe samému.

Priznajme si, že nie je nič jednoduchšie, ako presunúť termín u zubára. Či už nás k tomu vedie strach, pohodlnosť, rozhodne je to nezodpovedný prístup k sebe samému.

Naozaj málokedy neprídeme na dohodnutú prehliadku z dôvodu, že máme neodkladné pracovné povinnosti alebo sme chorí. Až keď zuby bolia tak, že nespíme a kŕmime sa liekmi, vtedy kalendár nepotrebujeme... 

Pozrime sa veci na zúbok

Nenadarmo sa toto slovné spojenie používa v súvislosti s riešením problému, s prístupom k nemu. Od obraznosti je k realite veľmi blízko. „Zanedbaný chrup znamená obrovské riziko pre celý organizmus. Ľudia si neuvedomujú, že prenos rôznych zápalov a infekcií je z ústnej dutiny, koreňov zubov, ďasien veľmi jednoduchý a rýchly. Často pri diagnostike zdanlivo nesúvisiaceho problému príde lekár na to, že jeho pôvod, základ je práve v neliečenom chrupe, zapálenej okostici ... Tu už sú reči o prevencii úplne zbytočné,“ vysvetľuje stomatológ Alexander Schill, majiteľ a primár Schill Dental Clinic v Bratislave a v Žiline.

Drahá prevencia? Stojí vás iba čas

Aj tu platí, že čas sú peniaze aj keď v „zdravotnom“ zmysle slova. Investovať dvakrát do roka hodinku do preventívnej prehliadky či profesionálnej dentálnej hygieny nemôže naozaj nikto považovať za ušlý zisk. Naopak ľahostajný prístup nás môže stáť oveľa viac, ako len čas, ktorý si liečba vyžiada. Bežne chodíme do kina, na párty s priateľmi, na koncerty. Všetko dôsledne plánujeme. Popri tom nám na zubára jednoducho neostáva čas ani euro. Veď všetko niečo stojí. Len škoda, že do zdravia, investujeme neraz iba výhovorky. 

Jednou z najčastejších prekážok návštevy stomatológa, ktorú uvádzajú pacienti je STRACH. Strach z bolesti, strach zo samotného výkonu, zo zvukov v ambulancii...O tom, že aj zubári občas sedia v zubárskom kresle a vedia, ako nepríjemné môže ošetrenie byť a čo všetko je možné  poskytnúť, aby návšteva u stomatológa bola aj príjemným zážitkom, hovorí Alexander Schill:

Načítavam video...


Zuby som záručným listom

Všetko je o prístupe. „ Aj pri výbere zubára je podstatné vedieť rozlíšiť kvalitu výkonu, pridanú hodnotu v podobe servisu pre pacientov, vybrať si riešenie, ktoré je rokmi overené, riešenie so zárukou dobre urobenej práce.  U nás dostane pacient navyše  päťročnú garanciu na všetky naše výkony a použité materiály. Stojí za ňou predovšetkým presná a rýchla diagnostika problému pomocou špičkových prístrojov, kvalitné materiály, ktoré používame pri plombách, korunkách alebo implantátoch a bez debaty vysoká odbornosť vykonania samotného zákroku. Bez obáv k tejto garancii dávam svoje meno,“ dodáva Alexander Schill. Podmienkou poskytnutia 5-ročnej záruky je, aby ste klinku navštívili dvakrát v roku a absolvovali preventívnu prehliadku a dentálnu hygienu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


21m

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 51m

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


5 h
Skryť Zatvoriť reklamu