SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Zajtra idem k zubárovi. Alebo...?

Priznajme si, že nie je nič jednoduchšie, ako presunúť termín u zubára. Či už nás k tomu vedie strach, pohodlnosť, rozhodne je to nezodpovedný prístup k sebe samému.

Priznajme si, že nie je nič jednoduchšie, ako presunúť termín u zubára. Či už nás k tomu vedie strach, pohodlnosť, rozhodne je to nezodpovedný prístup k sebe samému.

Naozaj málokedy neprídeme na dohodnutú prehliadku z dôvodu, že máme neodkladné pracovné povinnosti alebo sme chorí. Až keď zuby bolia tak, že nespíme a kŕmime sa liekmi, vtedy kalendár nepotrebujeme... 

Pozrime sa veci na zúbok

Nenadarmo sa toto slovné spojenie používa v súvislosti s riešením problému, s prístupom k nemu. Od obraznosti je k realite veľmi blízko. „Zanedbaný chrup znamená obrovské riziko pre celý organizmus. Ľudia si neuvedomujú, že prenos rôznych zápalov a infekcií je z ústnej dutiny, koreňov zubov, ďasien veľmi jednoduchý a rýchly. Často pri diagnostike zdanlivo nesúvisiaceho problému príde lekár na to, že jeho pôvod, základ je práve v neliečenom chrupe, zapálenej okostici ... Tu už sú reči o prevencii úplne zbytočné,“ vysvetľuje stomatológ Alexander Schill, majiteľ a primár Schill Dental Clinic v Bratislave a v Žiline.

Drahá prevencia? Stojí vás iba čas

Aj tu platí, že čas sú peniaze aj keď v „zdravotnom“ zmysle slova. Investovať dvakrát do roka hodinku do preventívnej prehliadky či profesionálnej dentálnej hygieny nemôže naozaj nikto považovať za ušlý zisk. Naopak ľahostajný prístup nás môže stáť oveľa viac, ako len čas, ktorý si liečba vyžiada. Bežne chodíme do kina, na párty s priateľmi, na koncerty. Všetko dôsledne plánujeme. Popri tom nám na zubára jednoducho neostáva čas ani euro. Veď všetko niečo stojí. Len škoda, že do zdravia, investujeme neraz iba výhovorky. 

Jednou z najčastejších prekážok návštevy stomatológa, ktorú uvádzajú pacienti je STRACH. Strach z bolesti, strach zo samotného výkonu, zo zvukov v ambulancii...O tom, že aj zubári občas sedia v zubárskom kresle a vedia, ako nepríjemné môže ošetrenie byť a čo všetko je možné  poskytnúť, aby návšteva u stomatológa bola aj príjemným zážitkom, hovorí Alexander Schill:

Načítavám video...


Zuby som záručným listom

Všetko je o prístupe. „ Aj pri výbere zubára je podstatné vedieť rozlíšiť kvalitu výkonu, pridanú hodnotu v podobe servisu pre pacientov, vybrať si riešenie, ktoré je rokmi overené, riešenie so zárukou dobre urobenej práce.  U nás dostane pacient navyše  päťročnú garanciu na všetky naše výkony a použité materiály. Stojí za ňou predovšetkým presná a rýchla diagnostika problému pomocou špičkových prístrojov, kvalitné materiály, ktoré používame pri plombách, korunkách alebo implantátoch a bez debaty vysoká odbornosť vykonania samotného zákroku. Bez obáv k tejto garancii dávam svoje meno,“ dodáva Alexander Schill. Podmienkou poskytnutia 5-ročnej záruky je, aby ste klinku navštívili dvakrát v roku a absolvovali preventívnu prehliadku a dentálnu hygienu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.