SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Jarná univerzita Obchodnej fakulty EUBA

Duálne vzdelávanie, ktoré je trendom dnešného školstva, má význam z hľadiska praxe a praktického vzdelávania. Obchodná fakulta EUBA je v týchto aktivitách lídrom medzi slovenskými univerzitami.

Duálne vzdelávanie, ktoré je trendom dnešného školstva, má význam z hľadiska praxe a praktického vzdelávania. Obchodná fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave je v týchto aktivitách lídrom medzi slovenskými univerzitami a zhostila sa tejto výzvy veľmi dobre. Na Jarnej univerzite priniesla výsledky riešení študentov, ktorí pracovali na reálnych zadaniach z hospodárskej praxe.

Dňa 4. 5. 2016 sa na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnila Jarná univerzita - úspešné pokračovanie Vianočnej univerzity. Na Jarnej univerzite vyvrcholili aktivity študentov obchodnej fakulty spojené s praxou. Študenti prezentovali výsledky letného semestra. Jarná univerzita je výnimočná tým, že všetky projekty nadväzovali na hospodársku prax. Študenti pripravili spoločne s firmami stánky, kde bolo možné sa občerstviť, pripravili tiež sprievodný program a kvalitné odborné prezentácie.

foto2a-r735_res.jpg

Na Jarnej univerzite sa zúčastnili významní partneri z praxe. Študenti obchodnej fakulty prezentovali výsledky Retail Academy, ktorú univerzita pripravila v spolupráci s Lidl Slovenská republika, v. o. s. Študenti majú možnosť po absolvovaní Retail Academy pokračovať v tréningových programoch Lidl. Na podujatí študenti predstavili tiež pilotný projekt Bank Academy. Svoje sily tu spojili obchodná fakulta, národohospodárska fakulta a partner z praxe Tatra banka, a. s. Počas projektu sa študenti mohli stretnúť s reálnym projektom a s manažérmi Tatra banky, ktorí boli zároveň ich lektormi. Spracovali veľmi kvalitné projekty. Projekt Bank Academy splnil svoj cieľ a jej absolventi boli pozvaní na pracovný pohovor v Tatra banke.

foto3a-r876_res.jpg

Hlavnými témami Innovation klubu boli v tomto semestri biznis modelovanie softvérových riešení a problematika spolupráce “Shared Services Centres” na Slovenku s univerzitami. Keďže sa tieto témy ukázali ako veľmi dôležité pri ďalšom zvyšovaní úspešnosti absolventa obchodnej fakulty na trhu práce, určite v nich budeme pokračovať aj v ďalšom semestri. 

Vďaka študentom Travel klubu nám vznikla na Ekonomickej univerzite v Bratislave prvá študentská cestovná kancelária GO GO, o ktorej budeme v budúcnosti ešte počuť.

Tento rok sme sa posunuli z off-line do on-line. Každý klub má svoje video vďaka Jokerit EU - prvej televízii na Ekonomickej univerzite v Bratislave. 

Po odborných prezentáciách študenti pokračovali svojou účasťou na podujatí ďalšieho klubu – Agrobio klubu, a to na štvrtom ročníku Winefestu, ktorý je z roka na rok úspešnejší.

Organizátori pripravili pre študentov after party v Nu Spirit Clube, kde sme zavŕšili semestrálnu snahu študentov, ich pedagógov a partnerov z praxe.

Prodekan obchodnej fakulty Ing. Peter Filo, PhD., počas otvorenia Jarnej univerzity 2016 povedal: „mám veľkú radosť z toho, že naša fakulta uskutočnila zásadné kroky, ktoré smerujú k prepojeniu akademickej pôdy, vedy, výskumu a praxe, čoho jasným dôkazom je priebeh ostatného semestra, kde v rôznych kluboch študenti riešili konkrétne úlohy pre hospodársku prax.“

Ďakujeme všetkým partnerom z praxe, ktorí podporujú tieto aktivity a tiež podporujú našich študentov v ich práci.

foto1a-r131_res.jpg

Vďaka patrí tiež všetkým šikovným študentom Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí vynaložili veľa úsilia či už pri samotnej organizácii ako aj pri odborných prezentáciách.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún