SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

Cofely sa mení na Engie Services

Chce sa zamerať na inovácie a byť lídrom transformácie v energetike.

Líder v oblasti energetiky a komplexnej správy nehnuteľností, spoločnosť Cofely, vystupuje od mája na slovenskom trhu pod novým názvom ENGIE Services. Zmena, ktorá nadväzuje na minuloročný celosvetový rebranding materského koncernu ENGIE, v súčasnosti prebieha naprieč všetkými krajinami, v ktorých ENGIE pôsobí.

Rebranding Cofely na Slovensku súvisí so zmenou mena a loga francúzskeho materského koncernu ENGIE, ktorá začala v apríli 2015. Medzi hlavné dôvody, ktoré stoja za zmenou identity spoločnosti, patrí  transformácia energetiky, posilnenie globálneho pôsobenia, decentralizácia smerom ku koncovým zákazníkom v jednotlivých krajinách a väčší dôraz na využívanie lokálnych obnoviteľných zdrojov energie.

„Svet energetiky prechádza prevratnými zmenami, na ktoré musíme reagovať. ENGIE však nechce na zmeny iba reagovať, chce byť lídrom transformácie v energetike,“ hovorí Peter Strýček, riaditeľ ENGIE Services pre Českú a Slovenskú republiku.

Napriek svojej veľkosti chce byť ENGIE modernou a flexibilnou spoločnosťou, ktorá dokáže rýchlo reagovať na zmeny na trhu. Aj preto sa zameriava na digitalizáciu v energetike, na projekty v oblasti Smart cities a podporuje inovácie a start-upové projekty svojich zamestnancov.

So zmenou mena súvisí aj zmena organizačnej štruktúry, ktorú dnes tvorí 24 nových medzinárodných obchodných divízií . „Ambíciou ENGIE je priblížiť sa zákazníkom na lokálnej úrovni, lepšie a rýchlejšie reagovať na ich meniace sa požiadavky. So zmenou štruktúry súvisí aj zmena podpory využívania obnoviteľných zdrojov energie, ktorá sa tiež výrazne zvýšila a decentralizovala,“ uzatvára Peter Strýček.

Silné ambície pre Slovensko

ENGIE Services, ktorá na Slovensku pôsobila pod názvom Cofely viac ako 5 rokov, sa snaží flexibilne reagovať na rýchlo sa meniace trendy v energetike, správe budov a v technológiách. Už sa nezameriava iba na poskytovanie služieb v oblasti dodávok tepla a správy budov, ale ponúka nové riešenia v priemysle, verejnom osvetlení a digitalizácii v energetike, EPC (Energy Performance Contracting) projekty a Smart cities. Vďaka širokému portfóliu služieb a synergiám medzi jednotlivými oblasťami pôsobenia prináša svojim zákazníkom jedinečné a konkurencieschopné riešenia. 

Tento rok ENGIE Services prevzala do správy prevádzku svojho už 15-teho tepelného hospodárstva vo Veľkých Kapušanoch. V horizonte piatich rokov by chcela v rámci jeho rekonštrukcie, primárne výmeny rozvodov tepla, preinvestovať viac ako pol milióna eur.

V rámci projektov modernizácie verejného osvetlenia ENGIE Services nainštalovala v 8 slovenských mestách (Stará Ľubovňa, Detva, Revúca, Šarišské Jastrabie, Trenčín, Námestovo, Bánovce nad Bebravou, Ružomberok) 6 220 svetelných bodov.

ENGIE Services sa tiež podieľa na koncepcii a spolupracovala pri navrhovaní najvhodnejšieho riešenia pre optimalizáciu prevádzkových nákladov v „zelenej budove“ EcoPointu, ktorá v roku 2014 získala certifikát LEED v kategórii GOLD. V súčasnosti zabezpečuje jej údržbu, odborné revízie a poskytuje služby v oblasti energetického manažmentu.

V rámci priemyselného segmentu ENGIE Services na jeseň 2015 zabezpečila dávku a montáž vzduchotechnických a chladiacich zariadení v Hale výroby infúznych roztokov spoločnosti IMUNA PHARM, Šarišské Michaľany.

„Celé odvetvie energetiky, a nakoniec aj služieb, prechádza v posledných mesiacoch prevratnými zmenami. Zmena identity materského koncernu, ale aj našej spoločnosti na Slovensku okrem iného jasne deklaruje našu pripravenosť na tieto zmeny nielen reagovať, ale predovšetkým pripravenosť byť aktérmi, ktorí ovplyvňujú ďalšie smerovanie v tomto odvetví,“ hovorí generálny riaditeľ ENGIE Services Roman Doupovec.

Rovnako, ako je tomu v materskom koncerne, aj na Slovensku už onedlho dôjde k zmene štruktúry organizácie, pričom hlavným dôvodom je posilnenie kompetencií lokálnych tímov a priblíženie sa k zákazníkom v jednotlivých regiónoch.

www.engie.sk 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu