SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Cofely sa mení na Engie Services

Chce sa zamerať na inovácie a byť lídrom transformácie v energetike.

Líder v oblasti energetiky a komplexnej správy nehnuteľností, spoločnosť Cofely, vystupuje od mája na slovenskom trhu pod novým názvom ENGIE Services. Zmena, ktorá nadväzuje na minuloročný celosvetový rebranding materského koncernu ENGIE, v súčasnosti prebieha naprieč všetkými krajinami, v ktorých ENGIE pôsobí.

Rebranding Cofely na Slovensku súvisí so zmenou mena a loga francúzskeho materského koncernu ENGIE, ktorá začala v apríli 2015. Medzi hlavné dôvody, ktoré stoja za zmenou identity spoločnosti, patrí  transformácia energetiky, posilnenie globálneho pôsobenia, decentralizácia smerom ku koncovým zákazníkom v jednotlivých krajinách a väčší dôraz na využívanie lokálnych obnoviteľných zdrojov energie.

„Svet energetiky prechádza prevratnými zmenami, na ktoré musíme reagovať. ENGIE však nechce na zmeny iba reagovať, chce byť lídrom transformácie v energetike,“ hovorí Peter Strýček, riaditeľ ENGIE Services pre Českú a Slovenskú republiku.

Napriek svojej veľkosti chce byť ENGIE modernou a flexibilnou spoločnosťou, ktorá dokáže rýchlo reagovať na zmeny na trhu. Aj preto sa zameriava na digitalizáciu v energetike, na projekty v oblasti Smart cities a podporuje inovácie a start-upové projekty svojich zamestnancov.

So zmenou mena súvisí aj zmena organizačnej štruktúry, ktorú dnes tvorí 24 nových medzinárodných obchodných divízií . „Ambíciou ENGIE je priblížiť sa zákazníkom na lokálnej úrovni, lepšie a rýchlejšie reagovať na ich meniace sa požiadavky. So zmenou štruktúry súvisí aj zmena podpory využívania obnoviteľných zdrojov energie, ktorá sa tiež výrazne zvýšila a decentralizovala,“ uzatvára Peter Strýček.

Silné ambície pre Slovensko

ENGIE Services, ktorá na Slovensku pôsobila pod názvom Cofely viac ako 5 rokov, sa snaží flexibilne reagovať na rýchlo sa meniace trendy v energetike, správe budov a v technológiách. Už sa nezameriava iba na poskytovanie služieb v oblasti dodávok tepla a správy budov, ale ponúka nové riešenia v priemysle, verejnom osvetlení a digitalizácii v energetike, EPC (Energy Performance Contracting) projekty a Smart cities. Vďaka širokému portfóliu služieb a synergiám medzi jednotlivými oblasťami pôsobenia prináša svojim zákazníkom jedinečné a konkurencieschopné riešenia. 

V Žilinskom kraji ENGIE Services počas minulého roku v rámci rekonštrukcie verejného osvetlenia v Čadci nainštalovala 2250 LED svietidiel. Na jeseň následne prevzala do správy celý systém verejného osvetlenia s cieľom zabezpečiť efektívnu a kvalitnú prevádzku s ohľadom na dodržanie zmluvne garantovanej úrovne energetických úspor.

Od novembra 2015 ENGIE Services poskytuje pre Stredoslovenskú energetiku komplexné služby v oblasti správy nehnuteľností súvisiace s ochranou osôb a majetku. Tento rok k nim pribudla servisná podpora a výkon technickej činnosti.

V rámci regionálnych sieťových projektov správy nehnuteľností ENGIE Services poskytuje služby facility managementu a dodávateľské činnosti v oblasti silnoprúdu a slaboprúdu pre KraussMaffei Technologies v Sučanoch.

Ďalším príkladom úspešnej spolupráce z priemyselného segmentu je projekt Ryba Žilina, v rámci ktorého ENGIE Services v apríli 2015 zrealizovala za plnej prevádzky výmenu technológie chladenia a mrazenia skladov a v súčasnosti zabezpečuje správu a prevádzku mraziarní.

 „Celé odvetvie energetiky, a nakoniec aj služieb, prechádza v posledných mesiacoch prevratnými zmenami. Zmena identity materského koncernu, ale aj našej spoločnosti na Slovensku, okrem iného jasne deklaruje našu pripravenosť na tieto zmeny nielen reagovať, ale predovšetkým pripravenosť byť aktérmi, ktorí ovplyvňujú ďalšie smerovanie v tomto odvetví,“ hovorí generálny riaditeľ ENGIE Services Roman Doupovec.

Rovnako, ako je tomu v materskom koncerne, aj na Slovensku už onedlho dôjde k zmene štruktúry organizácie, pričom hlavným dôvodom je posilnenie kompetencií lokálnych tímov a priblíženie sa k zákazníkom v jednotlivých regiónoch.

www.engie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 7 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 7 h

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


INZERCIA 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu