SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Ako vyzerá vesmírna prechádzka? Opýtajte sa muža, ktorý ju zažil

Každý druhý chlapec má sen stať sa kozmonautom. Alexej Archipovič Leonov z neho nevyrástol.

Každý druhý chlapec má sen stať sa kozmonautom. Alexej Archipovič Leonov z neho nevyrástol a ako prvý človek absolvoval prechádzku vo voľnom vesmíre. Legenda svetovej astronautiky prichádza k nám a vy máte jedinečnú príležitosť vypočuť si zážitky, aké sú pre bežného smrteľníka nedostupné.  

82-ročného ruského astronauta uvidíte naživo už v sobotu 18. júna od 15.00 do 16.30 v Hlavnej rotunde Polusu, kde prebehne inšpiratívna tlmočená konferencia a zároveň si môžete pozrieť dokumentárny film Cesta vesmírom Alexeja A. Leonova. Po premietaní rozdá vzácny hosť autogramy a prvým 100 deťom sa ujde aj špeciálny darček – kniha o tajomstvách vesmíru z kníhkupectva Panta Rhei. Autogramiáda a fotenie s fanúšikmi bude pokračovať v areáli Kuchajdy pri stánku Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity.  

leonov03-r870_res.jpg

Lietajte v tom tiež!

Dotknite sa neba nielen prostredníctvom pútavého Leonovho rozprávania, ale aj bohatého sprievodného programu, ktorý na vás v sobotu čaká na Kuchajde. Najmenších nadchne a starším pripomenie, že na plnenie si odvážnych snov nikdy nie je neskoro.

legendarny-kozmonaut-v-poluse-r441_res.jpg

Akcia Adrenalínové nebo je vyvrcholením nultého ročníka Adrenalínového pohára 2016, súťažných zoskokoch padákov na cieľ, a ponúka plnohodnotnú zábavu pre celú rodinu. Nenechajte si ujsť ukážky lietania na rýchlych padákoch so zoskokom na vodnú hladinu, simuláciu zásahu špeciálnych jednotiek na vodnej ploche, akrobaciu parašutistov v nevídaných disciplínach či „letecké“ atrakcie s lákavými výhrami, ako sú rodinný let balónom, vyhliadkové lety vrtuľníkmi alebo tandemový zoskok.

V prípade priaznivého počasia organizátori pripravujú pre rodiny s deťmi vyhliadkové lety vrtuľníkmi a návštevníci budú mať možnosť zalietať si aj vo vyhliadkovom teplovzdušnom balóne. Tí smelší zas  môžu otestovať silu žalúdka na simulátore kozmického letu.

Po zotmení bude Adrenalínové nebo posiate hviezdami – hudobnými. Účasť prisľúbili nápaditý hudobník Isobutane a skupina Nocadeň, ktorá zahrá všetky svoje hity. Bodku za pestrým celodenným programom dá bláznivá kapela Karpina so svojou efektnou pyrotechnickou šou.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke organizátora www.adrenalinovenebo.sk.   Spoluorganizátorom Adrenalínového neba je občianske združenie SOSA a partnermi Bratislava – Nové Mesto a nákupné centrum Polus City Center. leonov04-r294_res.jpg

vizual-r795_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.