SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Ako vyzerá vesmírna prechádzka? Opýtajte sa muža, ktorý ju zažil

Každý druhý chlapec má sen stať sa kozmonautom. Alexej Archipovič Leonov z neho nevyrástol.

Každý druhý chlapec má sen stať sa kozmonautom. Alexej Archipovič Leonov z neho nevyrástol a ako prvý človek absolvoval prechádzku vo voľnom vesmíre. Legenda svetovej astronautiky prichádza k nám a vy máte jedinečnú príležitosť vypočuť si zážitky, aké sú pre bežného smrteľníka nedostupné.  

82-ročného ruského astronauta uvidíte naživo už v sobotu 18. júna od 15.00 do 16.30 v Hlavnej rotunde Polusu, kde prebehne inšpiratívna tlmočená konferencia a zároveň si môžete pozrieť dokumentárny film Cesta vesmírom Alexeja A. Leonova. Po premietaní rozdá vzácny hosť autogramy a prvým 100 deťom sa ujde aj špeciálny darček – kniha o tajomstvách vesmíru z kníhkupectva Panta Rhei. Autogramiáda a fotenie s fanúšikmi bude pokračovať v areáli Kuchajdy pri stánku Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity.  

leonov03-r870_res.jpg

Lietajte v tom tiež!

Dotknite sa neba nielen prostredníctvom pútavého Leonovho rozprávania, ale aj bohatého sprievodného programu, ktorý na vás v sobotu čaká na Kuchajde. Najmenších nadchne a starším pripomenie, že na plnenie si odvážnych snov nikdy nie je neskoro.

legendarny-kozmonaut-v-poluse-r441_res.jpg

Akcia Adrenalínové nebo je vyvrcholením nultého ročníka Adrenalínového pohára 2016, súťažných zoskokoch padákov na cieľ, a ponúka plnohodnotnú zábavu pre celú rodinu. Nenechajte si ujsť ukážky lietania na rýchlych padákoch so zoskokom na vodnú hladinu, simuláciu zásahu špeciálnych jednotiek na vodnej ploche, akrobaciu parašutistov v nevídaných disciplínach či „letecké“ atrakcie s lákavými výhrami, ako sú rodinný let balónom, vyhliadkové lety vrtuľníkmi alebo tandemový zoskok.

V prípade priaznivého počasia organizátori pripravujú pre rodiny s deťmi vyhliadkové lety vrtuľníkmi a návštevníci budú mať možnosť zalietať si aj vo vyhliadkovom teplovzdušnom balóne. Tí smelší zas  môžu otestovať silu žalúdka na simulátore kozmického letu.

Po zotmení bude Adrenalínové nebo posiate hviezdami – hudobnými. Účasť prisľúbili nápaditý hudobník Isobutane a skupina Nocadeň, ktorá zahrá všetky svoje hity. Bodku za pestrým celodenným programom dá bláznivá kapela Karpina so svojou efektnou pyrotechnickou šou.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke organizátora www.adrenalinovenebo.sk.   Spoluorganizátorom Adrenalínového neba je občianske združenie SOSA a partnermi Bratislava – Nové Mesto a nákupné centrum Polus City Center. leonov04-r294_res.jpg

vizual-r795_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.