SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor
INZERCIA

Kiska odovzdal študentom medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu

Prezident Andrej Kiska sa zúčastnil na odovzdávaní cien prvým absolventom vzdelávacieho programu DofE.

Prezident Andrej Kiska sa zúčastnil na odovzdávaní cien prvým absolventom vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Prestížne ocenenie britskej kráľovskej rodiny si prevzalo 37 študentov z Britskej Medzinárodnej školy v Bratislave (BISB).

prezident so študentami

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je výskumami overený a celosvetovo uznávaný program, ktorý mladým ľuďom umožňuje odhaliť ich potenciál.

Celkovo bolo ocenených 70 študentov - BISB študenti tvorili najväčšiu skupinu ocenených. Študenti reprezentovali školu pred prezidentom Andrejom Kiskom a Andrew Garthom, britským veľvyslancom na Slovensku.

Cieľom programu je pomôcť mladým ľuďom rozvinúť ich talent, venovať sa dobrovoľníckej činnosti, športu a ďalším aktivitám.

cena dofe

Prezident Kiska ocenil veľké úsilie, ktoré museli študenti stredných škôl vynaložiť, aby Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu získali. „To, čo z nás robí skutočných ľudí, nie je len to, čo dosiahneme v škole, ale aj to, do čo sme ochotní spraviť popri škole, do čoho sme ochotní sa zapojiť,“ zdôraznil prezident Kiska na slávnostnom odovzdávaní cien.

Účastníkom programu zaželal, „aby semienka aktivít, ktoré programom zasiali, ďalej rástli a rozvíjali sa.“

Symbolickým úderom na gong na záver odštartoval prezident prihlasovanie účastníkov do nového ročníka programu.

Celosvetový program založil pred šesťdesiatimi rokmi manžel britskej kráľovnej princ Filip, vojvoda z Edinburghu. Ročne ho absolvuje vyše 1,3 milióna mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov v 140 krajinách.

bisb študenti s prezidentom kiskomZdroj: Prezident.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Tlačové správy

Bývanie stvorené pre šťastné detstvo

Hľadáte bývanie, zohľadňujúce unikátne potreby detí? Ako by malo vyzerať pravé „kids friendly“ bývanie? A kde ho nájdete?

Tlačové správy

Angličtina nielen pre maturantov

Prílohy s vypracovanými maturitnými otázkami nájdete v SME 26. a 27. februára.