SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako prežiť letnú dovolenku vo finančnej pohode

Pozrite si odporúčania, ktoré vám pomôžu zvýšiť bezpečnosť vašich financií.

Pozrite si odporúčania, ktoré vám pomôžu zvýšiť bezpečnosť vašich financií.

dovolenka-bezpecnost-r222_res.jpg

Leto znamená pre väčšinu z nás vytúžený oddych. Podľa prieskumov agentúry TNS Slovakia plánujú Slováci tohtoročnú dovolenku stráviť najmä na Slovensku, čo je pozitívna správa pre domáci cestovný ruch. V prípade cestovania do zahraničia uprednostňujú destinácie ako Chorvátsko, Česko, Taliansko či Maďarsko.

Čo s peniazmi

V zahraničí máme automaticky obmedzené možnosti len tak zabehnúť na pobočku a napríklad vymeniť nefunkčnú platobnú kartu, s ktorou ste sa nechtiac vykúpali. Odporúčame preto vziať si so sebou viac ako jednu platobnú kartu, ako zálohu v prípade poškodenia či straty prvej karty. Takisto poplatky za výber hotovosti sa v zahraničí rôznia, preto odporúčame, v prípade možnosti platiť kartou či mať pri sebe rezervu vo forme hotovosti.

Ako si peniaze chrániť

Podľa prieskumu až 62 % Slovákov má však obavu zo zneužitia ich platobnej karty počas dovolenky. Avšak na to, aby ste minimalizovali riziko zneužitia vám dnes stačí internet banking či mobilná aplikácia Tatra banky. Pozrite sa, ako si viete pomôcť vďaka funkcii online manažment kariet:

1, Viete približne, koľko budete denne míňať? Hotovostné, internetové či maximálne limity na platobných kartách si môžete kedykoľvek pohodlne nastaviť na požadovanú výšku.

2,  Môžete si povoliť či zakázať kontinenty, na ktorých sa momentálne nenachádzate, aby ste tak predišli zneužitiu karty v zahraničí. Tento zákaz však neovplyvní možnosť platieb na internete, vďaka čomu môžete bez problémov naďalej nakupovať aj zo zakázaných kontinentov.

3, V prípade straty alebo krádeže či podozrenia na zneužitie karty môžete svoju kartu ihneď zablokovať.

Výhodou je, že všetky zmeny v rámci online manažmentu kariet sú vykonané s okamžitou účinnosťou.

Zistiť viac: online manažment kariet

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.

Tlačové správy

Vitajte v postapokalyptickom svete

Akú máte víziu, keď si predstavíte svet o 100-200 rokov?

Tlačové správy

NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu

Práve sa koná najväčšie biznis podujatie jesene. Na konferencii #akonato od Slovenskej sporiteľne debatujú významné osobnosti.