SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Viete, čo je nové v našom hlavnom meste? Tu sa to dozviete

Kto hľadá, nájde. Ak bývate v hlavnom meste a chcete vedieť, čo nové sa deje v meste, všetko nájdete na internete.

Kto hľadá, nájde. Ak bývate v hlavnom meste a chcete vedieť, čo nové sa deje v meste, všetko nájdete na internete.

Nemáme teraz na mysli nejaké informácie ohľadom toho, aké podujatia sa v meste dejú, kde sú aké akcie a podobne, ale klasické spravodajstvo z nášho hlavného mesta. Bratislava je tak veľká, že si zaslúži pozornosť a jednoznačne sa tu vždy niečo deje. Dokumentuje to aj doba spred niekoľkých desaťročí, kedy dokonca vychádzal aj „Bratislavský večerník“. Aké sú možnosti dnes?

Internet náš každodenný

Dnes už nie ste samozrejme odkázaní len na kupovanie si večerníka alebo papierových novín. Všetko, čo potrebujete, môže predsa nájsť aj na internete. Zaujímavým portálom je napríklad BratislavaDeň.sk, čo je v podstate Bratislavský internetový denník, ktorý prináša všetky možné novinky a spravodajské informácie z hlavného mesta a funguje už dlhšiu dobu. Z hľadiska rozsahu informácií ide o jeden z najlepších zdrojov na internete.

Takáto webstránka sa zameriava svojim obsahom na informácie týkajúce sa všeobecných správ, ako aj kultúrneho a spoločenského spravodajstva pre obyvateľov aj návštevníkov hlavného mesta. Ide pomerne dobre tak do hĺbky, ako aj do šírky, s preto má pre každého, kto chce vedieť, čo sa tu deje, svoj význam.

Na našom internete existujú aj iné podobné projekty, ktoré tiež fungujú čiastočne ako web so spravodajskými informáciami, ale aj informáciami zo športu, kultúry a voľného času. Ak sa chcete teda dozvedieť, čo sa deje v Bratislave, prípadne čo sa v nej za poslednú dobu stalo, spomínaný web vám takýto prehľad určite poskytne.

Sociálne siete

Na sociálnej sieti Facebook je možné nájsť tiež viacero stránok, ktoré informujú o dianí v našom hlavnom meste. Svoju webstránku tu má napríklad aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý informuje o rôznych akciách a o tom, čo je nové, nielen priamo v Bratislave, ale aj v celom blízkom okolí. V tomto prípade je to dobrý príklad, ako môže aj verejný úrad aktívne pôsobiť na Facebooku.

Aj viaceré súkromné média využívajú priestor sociálnej siete na šírenie aktuálnych informácií, napríklad rôzne iné regionálne portály, ktorých hlavným zameraním je práve spravodajstvo. V prípade prvého aj druhého príkladu ide o stránky skupín alebo fanúšikovských skupín oficiálnych organizácií či médií.

Na Facebooku sú ale aj napríklad rôzne stránky, ktoré boli vytvorené dobrovoľníkmi a nadšencami, kde je tiež možné sa dočítať niečo o novinkách v Bratislave alebo jej okolí, ale nejde o oficiálne a trvalo aktualizované projekty. Ide napríklad o skupiny so zameraním na verejné akcie alebo skupiny určené pre cyklistov, bežcov a korčuliarov.

A čo iné média?

Téme noviniek a aktualít z Bratislavy sa venujú aj niektoré denníky alebo tlačené noviny s celoslovenským dosahom. Tie môžu mať  pre každý región na Slovensku zriadenú osobitnú podstránku. V prípade Bratislavy následne potom zverejňujú agentúrne, ako aj redakčné spravodajstvo.

V rámci mesta pôsobia aj niektoré televízie, či už zamerané na celú Bratislavu, alebo len na jej mestské časti. Druhou možnosťou sú zas rádia - áno, Bratislava má vlastné metropolitné rádio. Google News, čo je projekt internetového vyhľadávača Google, ponúka v rámci vyhľadávania tiež prehľad spravodajstva z tohto regiónu, aj keď nie nejako špeciálne.

Aj oficiálne kanály

Informácie môžete získať aj z oficiálnych zdrojov, najmä z oficiálnej stránky Hlavného mesta Bratislava, prípadne z webstránok jej mestských častí. V tomto prípade ide ale viac o informácie najmä z hľadiska samosprávy, aktuálnych všeobecne záväzných nariadení a aktualít najmä v rámci jednotlivých mestských častí. Isté ale je, že aj takýto zdroj môže byť zaujímavý.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 4m

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 4m

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 4m
SkryťZatvoriť reklamu