SME
Pondelok, 22. apríl , 2019
INZERCIA

M. Borguľa vyzval primátora, aby nepredĺžil nájom pre ambasádu

Poslanec M.Borguľa poslal primátorovi list, v ktorom ho žiada, aby pozastavil výkon uznesenia o predĺžení nájmu americkej ambasády

Poslanec mesta Martin Borguľa poslal dnes primátorovi Ivovi Nesrovnalovi list, v ktorom ho žiada, aby pozastavil výkon uznesenia o predĺžení nájmu pozemkov americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí.

Uvedené uznesenie bolo prijaté na zasadnutí Mestského zastupiteľstva hl. mesta Bratislavy 30. júna 2016. Uznesením bolo schválené predĺženie nájmu pozemkov na Hviezdoslavovom námestí na tri roky, s opciou na ďalšie dva roky.

Ako upozornil Martin Borguľa, schválením predĺženia nájmu sa mesto pripravilo o možnosť zbaviť sa železného plota okolo ambasády na námestí.

„Platnosť pôvodnej zmluvy mesta s ambasádou o prenájme pozemkov totiž mala končiť v auguste 2016. Ak by nedošlo k schváleniu predĺženia zmluvy, mohli sme už v auguste riešiť odstránenie plota. Mali sme reálnu šancu vrátiť Hviezdoslavovmu námestiu jeho pôvodný vzhľad a opäť z neho urobiť atraktívne miesto pre Bratislavčanov a turistov,“ povedal poslanec Martin Borguľa.

Podľa Martina Borguľu je však predmetné uznesenie v rozpore so zákonom a je tiež pre hlavné mesto nevýhodné. Podľa Štatútu hlavného mesta je Bratislave totiž vyhradené dbať o ochranu a tvorbu životného prostredia, o ochranu kultúrnych pamiatok a pamätihodností. Bratislava má tiež podľa osobitného predpisu spolupôsobiť pri zabezpečovaní úprav uličného interiéru a uličného parteru, drobnej architektúry a historickej zelene.

„Uznesenie je podľa môjho názoru v rozpore s uvedenými bodmi štatútu a s postavením a úlohou, ktoré by hlavné mesto malo plniť. Podľa zákona môže primátor pozastaviť výkon uznesenia zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre mesto zjavne nevýhodné. Preto som vyzval primátora, aby využil svoje právo a uznesenie nepodpísal. Je to posledná šanca zabojovať o odstránenie oplotenia predtým, ako nám bude špatiť námestie ďalšie tri, v horšom prípade päť rokov,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.