SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Podniky môžu inovovať v zahraničných špičkových laboratóriách

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Základný výskum, ktorý skúma vlastnosti, morfológiu a správanie sa produktu alebo jeho časti v rôznych podmienkach môže priniesť praktické vedomosti a výsledky pre firmy.

Jednou z najsľubnejších disciplín pre firmy je subatomárny výskum. Subatomárny výskum však vyžaduje veľmi pokročilé nástroje a zariadenia, dostupné vo veľkých výskumných infraštruktúrach (napríklad synchrotrón) a v inštitúciách aplikovaného výskumu.

Tieto inštitúcie poskytujú služby najmä vedeckej komunite, no snažia sa hľadať aj možnosti ako expandovať svoje portfólio a vytvoriť ponuku svojich služieb , ktorá by bola atraktívna aj pre podniky.

Výzva High Time for Beam Time umožňuje realizáciu výskumu v špičkových európskych veľkých výskumných infraštruktúrach združených do siete SCIENCELINK. Projekt High Time for Beam Time je spolufinancovaný Medzinárodným vyšehradským fondom.

Cieľom je predstaviť podnikom realizujúcich výskum a vývoj široké spektrum praktického využitia beamline technológií, ktoré tieto zariadenia umožňujú v priemyselnom výskume a sprostredkovať slovenským výskumníkom a inovátorom prístup k týmto infraštruktúram.

Deadline pre prihlasovanie výskumných zámerov do výzvy je 31. júl 2016.

Podnik vybraný na základe predloženého stručného výskumného zámeru získa bezplatný predvýskum, takzvanú štúdiu uskutočniteľnosti ním vybraných vzoriek v špičkovom európskom výskumnom zariadení. Viac informácií nájdete na stránke www.cvtisr.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na iných cestách stihnú inžinieri aj cestovať po krajine


17m

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 8 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 8 h
Skryť Zatvoriť reklamu