SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Podniky môžu inovovať v zahraničných špičkových laboratóriách

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Základný výskum, ktorý skúma vlastnosti, morfológiu a správanie sa produktu alebo jeho časti v rôznych podmienkach môže priniesť praktické vedomosti a výsledky pre firmy.

Jednou z najsľubnejších disciplín pre firmy je subatomárny výskum. Subatomárny výskum však vyžaduje veľmi pokročilé nástroje a zariadenia, dostupné vo veľkých výskumných infraštruktúrach (napríklad synchrotrón) a v inštitúciách aplikovaného výskumu.

Tieto inštitúcie poskytujú služby najmä vedeckej komunite, no snažia sa hľadať aj možnosti ako expandovať svoje portfólio a vytvoriť ponuku svojich služieb , ktorá by bola atraktívna aj pre podniky.

Výzva High Time for Beam Time umožňuje realizáciu výskumu v špičkových európskych veľkých výskumných infraštruktúrach združených do siete SCIENCELINK. Projekt High Time for Beam Time je spolufinancovaný Medzinárodným vyšehradským fondom.

Cieľom je predstaviť podnikom realizujúcich výskum a vývoj široké spektrum praktického využitia beamline technológií, ktoré tieto zariadenia umožňujú v priemyselnom výskume a sprostredkovať slovenským výskumníkom a inovátorom prístup k týmto infraštruktúram.

Deadline pre prihlasovanie výskumných zámerov do výzvy je 31. júl 2016.

Podnik vybraný na základe predloženého stručného výskumného zámeru získa bezplatný predvýskum, takzvanú štúdiu uskutočniteľnosti ním vybraných vzoriek v špičkovom európskom výskumnom zariadení. Viac informácií nájdete na stránke www.cvtisr.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Byť fit nielen v januári. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí zákazníkom, ako sa stravovať zdravo po celý rok.

38m

V roku 2020 stúpol záujem o rizikové životné poistenie o takmer tretinu

4 h

Účinná prírodná tinktúra, ale aj jedinečný lokálny produkt, ktorý vyrába rodinný podnik spod Tatier už vyše 20 rokov.

14 h