SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Podniky môžu inovovať v zahraničných špičkových laboratóriách

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Vďaka vedomostiam o vlastnostiach častíc produktu môžu inovátori zlepšiť ich výkon, ale aj objaviť jeho novú generáciu.

Základný výskum, ktorý skúma vlastnosti, morfológiu a správanie sa produktu alebo jeho časti v rôznych podmienkach môže priniesť praktické vedomosti a výsledky pre firmy.

Jednou z najsľubnejších disciplín pre firmy je subatomárny výskum. Subatomárny výskum však vyžaduje veľmi pokročilé nástroje a zariadenia, dostupné vo veľkých výskumných infraštruktúrach (napríklad synchrotrón) a v inštitúciách aplikovaného výskumu.

Tieto inštitúcie poskytujú služby najmä vedeckej komunite, no snažia sa hľadať aj možnosti ako expandovať svoje portfólio a vytvoriť ponuku svojich služieb , ktorá by bola atraktívna aj pre podniky.

Výzva High Time for Beam Time umožňuje realizáciu výskumu v špičkových európskych veľkých výskumných infraštruktúrach združených do siete SCIENCELINK. Projekt High Time for Beam Time je spolufinancovaný Medzinárodným vyšehradským fondom.

Cieľom je predstaviť podnikom realizujúcich výskum a vývoj široké spektrum praktického využitia beamline technológií, ktoré tieto zariadenia umožňujú v priemyselnom výskume a sprostredkovať slovenským výskumníkom a inovátorom prístup k týmto infraštruktúram.

Deadline pre prihlasovanie výskumných zámerov do výzvy je 31. júl 2016.

Podnik vybraný na základe predloženého stručného výskumného zámeru získa bezplatný predvýskum, takzvanú štúdiu uskutočniteľnosti ním vybraných vzoriek v špičkovom európskom výskumnom zariadení. Viac informácií nájdete na stránke www.cvtisr.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.