SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena
INZERCIA

16 trojgeneračných nápadov dostalo zelenú na svoju realizáciu

Poznáme najlepšie trojgeneračné projekty!

Komunitná záhrada v Hlohovci, dom remesiel vo Vidinej, knižné búdky na detských ihriskách v Považskej Bystrici, klubovňa troch generácií v obci Korytárky, dažďové záhrady vo Veľkých Turovciach a mnohé ďalšie. Aj tieto dobrovoľnícke projekty podporí Nadácia Poštovej banky v rámci grantového programu Nápad pre 3 generácie celkovou sumou 20 tis. eur.

Veľmi ma teší, že ľudia na Slovensku majú stále väčší záujem zapájať sa do dobrovoľníckych aktivít. Pomoc druhým sa čoraz viac stáva záležitosťou nielen vybraných skupín, ale všetkých troch generácií. Ľudskosť patrí aj medzi naše hodnoty, a preto sa snažíme podporovať práve komunity a regióny, kde často chýbajú prostriedky na realizáciu dobrovoľníckych projektov,“ uvádza Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky a ambasádor projektu Nápad pre 3 generácie.    

O narastajúcom počte tých, ktorí vo svojom voľnom čase dobrovoľníčia svedčí aj množstvo zaregistrovaných projektov. Tento rok totiž bolo do grantového programu prihlásených takmer 400 nápadov, čo je o 170 viac, ako v prvom kole. Hodnotiaca komisia spomedzi nich vybrala 16, ktoré podporí v celkovej sume 20 tis. eur. Do rozhodovania o najlepšom projekte mala možnosť zapojiť sa aj verejnosť. Hlasujúci rozhodli, že bonusových 500 eur získa projekt „CykloKorytničky“. V rámci neho Nadácia Poštovej banky podporí vybudovanie oddychových miest na náučno-relaxačnej trase z Ružomberka do Korytnice.  

„Sme radi, že práve náš projekt oslovil ľudí natoľko, že získa finančný bonus navyše. CykloKorytnička je svojou náročnosťou určená pre všetky vekové skupiny, no jej dĺžka si vyžaduje vybudovanie niekoľkých odpočinkových miest. Cieľom projektu je vyčistenie okolia, vyrovnanie terénu a vybudovanie zastrešených odpočívadiel dobrovoľníkmi všetkých vekových kategórií,“ uvádza  Kvetoslava Legerská, referent projektov a grantov mesta Ružomberok.

Grantový program Nápad pre 3 generácie je zameraný na podporu spolupráce a vzájomného zdieľania skúseností medzi troma generáciami, teda deťmi a mladými, ľuďmi v aktívnom veku a seniormi. O finančnú podporu sa môžu uchádzať aktívni občania a iniciatívy, verejnoprospešné organizácie, školy, zariadenia pre seniorov a samosprávy. Hlavnými kritériami pri posudzovaní nápadov je počet a miera zapojenia ľudí rôznych generácií, prínos pre komunitu  a originalita. Ďalšie kolo grantového programu otvorí Nadácia Poštovej banky na jar 2017. Prehľad podporených projektov v ročníku 2016/2017 nájdete na http://www.pre3generacie.sk/ .

NADÁCIA POŠTOVEJ BANKY vznikla v roku 2007. Jej verejnoprospešným účelom je rozvoj telovýchovy, vzdelávania a podpora humanitných cieľov v oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci so zameraním najmä na deti a mládež.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sú vaše deti teraz viac na nete?Zoberte ich na www.detinanete.sk

Je to tak, momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia.

Tlačové správy

Pri kúpe klimatizácie sa oplatí poznať aj druhý názor

Ak ste si už nechali vypracovať jednu ponuku, využite možnosť získať aj druhý názor od odborníkov. Jednoducho, online a zadarmo.

Tlačové správy

V centre Košíc vyrastá eco-friendly biznis centrum

Splachuje sa podzemnou vodou, vzduch filtrujú a merajú jeho kvalitu.