INZERCIA

Prví slovenskí študenti súťažili vo svetovom finále LandRover4x4

Študenti z British International School Bratislava získali cenu za 'Najlepšie sociálne médiá'

Coventry, Spojené kráľovstvo: Slovenskí študenti sa minulý týždeň po prvýkrát zúčastnili svetového finále prestížnej súťaže „Land Rover 4x4 v školách“. Táto súťaž prináša vedu, technológiu, techniku a matematiku do reálneho života a je navrhnutá tak, aby inšpirovala mladých ľudí nájsť si v budúcnosti prácu v automobilovom priemysle.

Počas posledných troch mesiacov navrhlo a vytvorilo 18 študentov z troch slovenských škôl diaľkové ovládanie pre vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies, ktoré si dokážu poradiť s náročnými skúšobnými dráhami off-road, vrátane čiastočného ponorenia do vody, lanových mostov a skalnatých terénov.

tím bisb - alpacapunch

Alexander Wortberg, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover Nitra, poznamenal: „Sme radi, že sa slovenskí študenti po prvýkrát zapojili do Súťaže Land Rover 4x4. Dúfam, že účasť v tejto vzrušujúcej súťaži inšpiruje niektorých z nich až tak, že zvážia svoju budúcu kariéru v automobilovom priemysle. Možno dokonca prídu pracovať aj do nášho nového závodu Jaguar Land Rover v Nitre.“

Svetové finále v Spojenom kráľovstve spojilo 130 študentov z 13 krajín, ktorí súťažili o titul majstra sveta. Tímy boli hodnotené podľa terénnych schopností ich vozidiel, ako aj podľa zručností z oblasti výskumu, marketingu a výroby, ktoré preukázali počas celého projektu.

16 ročný Tyger Plant, tímový manažér z "Alpacapunch" British International School: „Sme radi, že sme získali cenu „Najlepšie sociálne médiá“ a sme hrdí na našu kampaň on-line, ktorá zahŕňala Facebook, Twitter, Instagram, YouTube a Snapchat. Súťaž Land Rover 4x4 bola úžasnou skúsenosťou a bolo skvelé stretnúť sa s ostatnými tímami, spoznať nových priateľov a zistiť viac o ich vozidlách.“

„Náš tím si ešte viac potvrdil vôľu budovať si kariéru v STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). V budúcnosti by sme chceli pracovať v závode Jaguar Land Rover na Slovensku.“

Budúci rok dostane možnosť zúčastniť sa tejto súťaže ešte viac slovenských stredných škôl. 

4x4 in schools

Spoločnosť Jaguar Land Rover chce vytvoriť nové príležitosti pre 12 miliónov ľudí do roku 2020, preto úzko spolupracuje s komunitami v blízkosti svojich výrobných závodov na celom svete.  Počas posledných šiestich mesiacov rozvíja Jaguar Land Rover vzťahy aj v Nitre a jej okolí. Minulý mesiac napríklad podporili v rámci „Národného dňa dobrovoľníkov“ zamestnanci spoločnosti komunitné projekty v Nitre a Dražovciach.

Alexander Wortberg povedal: „Sme hrdí na silné väzby, ktoré sme vytvorili s ľuďmi v blízkosti našich existujúcich prevádzok a tešíme sa, že v budúcnosti ich budeme môcť ďalej rozvíjať a rozširovať.

V decembri minulého roka potvrdila spoločnosť Jaguar Land Rover výstavbu nitrianskeho výrobného závodu, ktorí poskytne prácu približne 2 800 pracovníkom. O prácu v ňom svojou registráciou prejavilo záujem už 40 000 ľudí..

Nelson Vale, manažér pre medzinárodné projekty Land Rover 4x4 v školách, dodal: „Súťaž Land Rover 4x4 v školách inšpiruje a zapája študentov prostredníctvom praktického uplatnenia toho, čo sa dozvedia počas bežného vyučovania. Všetky tímy nášho svetového finále prijali výzvu a predviedli vynikajúcu prácu. Videli sme súťaž s tesným priebehom, autá s dômyselnými konštrukciami, ale aj veľa nadšenia a odhodlania. To pomohlo súťažiacim tímom vytvoriť prémiové vozidlá, ktoré sa dostanú úplne všade.“

 

Poznámky:

 

  • Súťažiace krajiny: Austrália, Brazília, Cyprus, Česko, Anglicko, Grécko, Malajzia, Portugalsko, Škótsko, Singapur, Slovensko, Južná Afrika a USA.
  • Slovenské školy, ktoré sa zapojili do tohtoročnej súťaže: SPŠE Karola Adlera 5 (Bratislava), The British International School (Bratislava) a Gymnázium Poštová 9 (Košice).
  • Svetové finále Technologickej súťaže Land Rover 4x4 v školách sa koná s podporou hlavného sponzora spoločnosti, Jaguar Land Rover a podporných sponzorov a partnerov, The Institution of Engineering and Technology, Denford Ltd a LUKE 1977.

  

Výsledky a ocenenia

Víťaz

Majstri sveta

Wombat Warriors, Austrália

2. MIESTO

Zircon, Dubbo College, Austrália

3. MIESTO

Rover K, Escola Secundaria de Ponte de Lima, Portugalsko

Najlepšie využitie sociálnych médií

Alpacapunch, British International School, Slovensko

Zvláštna cena poroty

Tím Rhino, Južná Afrika

Cena za zobrazenie portfólia a parkovacieho boxu

2Fast, Richard Hale School, Spojené kráľovstvo

Cena za verbálnu prezentáciu

Wombat Warriors, Austrália

Cena sponzorov a marketingu

Maelstrom, Epsom College, Malajzia

Cena za výskum a vývoj

Tím Ascent, The Royal Grammar School, Spojené kráľovstvo

Cena za najlepšie technické vyhotovenie vozidla

Zircon, Dubbo College - Senior Campus, Austrália

Team Identity Award

Cincork, Portugalsko

Cena za inovatívne myslenie

Tím ECCE, Stredná odborná škola Čáslav a Základná škola Masarykova Čáslav, Česko

Cena „Best Trailer Performance“

Rover K, Portugalsko

Cena „Best Track Performance“

Limitless, Portugalsko

Cena pre najlepšieho nováčika

Tím Moon Rover, USA

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Máte už program pre deti na túto sobotu?

Novootvorený farmársky Trch. – Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi.

Tlačové správy

TOP trendy 2018 v alternatívnych prístupoch ku zdraviu

Počuli ste už napríklad o digitálnej detoxikácii alebo e-Terapii? Prečítajte si o nových alternatívnych prístupoch ku zdraviu.

Tlačové správy

Biznis úver: Lepší tím, stroje, či menej stresu s faktúrami

Pozrite sa, kedy sa oplatí na rozvoj firmy využiť peniaze od banky.

Tlačové správy

Síce malí, no výnimoční regionálni dodávatelia. Poznáte ich?

Týmto menším regionálnym dodávateľom sa podarilo zaujať nielen svoje okolie, ale aj Kaufland. Určite si ich obľúbite aj vy.