SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Praha ako svetelné divadlo

Prahu v októbri už po štvrtý krát rozžiari festival svetla SIGNAL, ktorý prináša do pražských ulíc trendy v prepájaní kreativity.

Prahu v októbri už po štvrtýkrát rozžiari festival svetla SIGNAL, ktorý prináša do pražských ulíc trendy v prepájaní kreativity, najnovších technológií a verejného priestoru.

Jeho organizátori opäť oslovili svetových umelcov v odbore svetelného dizajnu a technológií, ktorí medzi 13. a 16. októbrom 2016 premenia pražské fasády a priestranstvá na projekčné plátna a umelecké priestory. Celkovo na 22 zastávok plných prekvapivých audiovizuálnych predstavení premenia hlavne historické jadro mesta. Návštevníci festivalu ale uvidia inštalácie situované aj na menej známych miestach starobylej Prahy. Súčasťou programu sú aj interaktívne inštalácie, vďaka ktorým sa môžu sami diváci stať spolutvorcami festivalu.

Na predstavenie najnovších počinov v oblasti svetelného umenia má SIGNAL k dispozícií veľmi originálnu kulisu – architektúru jedného z najkrajších miest sveta. Vďaka festivalu sa tak stretáva magická minulosť s technológiami pretkanou prítomnosťou a spoločne vytvárajú nové kontexty, ktoré inšpirujú umelcov z celého sveta. Ani štvrtý ročník nebude výnimkou a miestnym aj zahraničným návštevníkom festival ukáže Prahu zasa v trochu inom svetle.

alexander dobrovsky - signal festival

Najväčšia kultúrna udalosť v Českej republike prepájajúca moderné umenie a nové technológie premení vybrané miesta Prahy na umelecké objekty a priestory, ktoré netradičnými formami zachytávajú rôzne tváre súčasného aj historického mesta. Festival SIGNAL počas doterajších troch ročníkov prilákal do pražských ulíc viac ako milión návštevníkov z Českej republiky a zahraničia.

Viac informácií nájdete na  www.signalfestival.com

Koncerty, festivaly, divadlá, filmy alebo umenie môžete v Prahe zažiť celoročne. Prezrite si tie najvýznamnejšie z nich.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.