SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Praha ako svetelné divadlo

Prahu v októbri už po štvrtý krát rozžiari festival svetla SIGNAL, ktorý prináša do pražských ulíc trendy v prepájaní kreativity.

Prahu v októbri už po štvrtýkrát rozžiari festival svetla SIGNAL, ktorý prináša do pražských ulíc trendy v prepájaní kreativity, najnovších technológií a verejného priestoru.

Jeho organizátori opäť oslovili svetových umelcov v odbore svetelného dizajnu a technológií, ktorí medzi 13. a 16. októbrom 2016 premenia pražské fasády a priestranstvá na projekčné plátna a umelecké priestory. Celkovo na 22 zastávok plných prekvapivých audiovizuálnych predstavení premenia hlavne historické jadro mesta. Návštevníci festivalu ale uvidia inštalácie situované aj na menej známych miestach starobylej Prahy. Súčasťou programu sú aj interaktívne inštalácie, vďaka ktorým sa môžu sami diváci stať spolutvorcami festivalu.

Na predstavenie najnovších počinov v oblasti svetelného umenia má SIGNAL k dispozícií veľmi originálnu kulisu – architektúru jedného z najkrajších miest sveta. Vďaka festivalu sa tak stretáva magická minulosť s technológiami pretkanou prítomnosťou a spoločne vytvárajú nové kontexty, ktoré inšpirujú umelcov z celého sveta. Ani štvrtý ročník nebude výnimkou a miestnym aj zahraničným návštevníkom festival ukáže Prahu zasa v trochu inom svetle.

alexander dobrovsky - signal festival

Najväčšia kultúrna udalosť v Českej republike prepájajúca moderné umenie a nové technológie premení vybrané miesta Prahy na umelecké objekty a priestory, ktoré netradičnými formami zachytávajú rôzne tváre súčasného aj historického mesta. Festival SIGNAL počas doterajších troch ročníkov prilákal do pražských ulíc viac ako milión návštevníkov z Českej republiky a zahraničia.

Viac informácií nájdete na  www.signalfestival.com

Koncerty, festivaly, divadlá, filmy alebo umenie môžete v Prahe zažiť celoročne. Prezrite si tie najvýznamnejšie z nich.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.