SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mobilitný projekt medzi EUBA a islandskými univerzitami

Úspešné ukončenie mobilitného projektu medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a islandskými univerzitami.

V akademickom roku 2015/2016 sa na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave realizoval Mobilitný projekt EHP medzi vysokými školami SK06-II-01-001. 

Zmyslom projektu bola najmä výmena pedagógov medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a partnerskými univerzitami na Islande, konkrétne  University of Island v Reykjavíku a University of Akureyri v štvrtom najväčšom islandskom meste Akureyri, po ktorom je univerzita pomenovaná.

Na napĺňaní cieľov projektu malo hlavný podiel deväť  vyučujúcich z Ekonomickej univerzity v Bratislave, šesť vyučujúcich z University of  Akureyri a päť vyučujúcich z University of Island. Jednotliví pedagógovia participovali na vyučovacom procese na partnerskej univerzite na Slovensku alebo na Islande tak v zimnom ako aj v letnom semestri akademického roka 2015/2016.

Zástupcovia troch spomínaných univerzít počas svojho pobytu na partnerskej univerzite zároveň prediskutovali ďalšie možnosti spolupráce vo vedeckej a pedagogickej oblasti.  Z týchto diskusií je zrejmé, že všetky tri univerzity sú pripravené bližšie kooperovať a práve účasť na projekte bola impulzom na prehĺbenie spolupráce v oblasti rozvoja ekonomických a spoločenských vied.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ako vybrať AKU reťazovú pílu

Tento sprievodca Vám pomôže zvážiť kľúčové prvky a faktory pri výbere akumulátorovej reťazovej píly podľa Vašich potrieb.

Tlačové správy

Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť

Hybridné GLE a GLC sú pripravené ovládnuť segment luxusných SUV.

Tlačové správy

Budúcnosť M&A v Európe

Čo si myslia investori?