SME
Pondelok, 22. apríl , 2019
INZERCIA

Mobilitný projekt medzi EUBA a islandskými univerzitami

Úspešné ukončenie mobilitného projektu medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a islandskými univerzitami.

V akademickom roku 2015/2016 sa na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave realizoval Mobilitný projekt EHP medzi vysokými školami SK06-II-01-001. 

Zmyslom projektu bola najmä výmena pedagógov medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a partnerskými univerzitami na Islande, konkrétne  University of Island v Reykjavíku a University of Akureyri v štvrtom najväčšom islandskom meste Akureyri, po ktorom je univerzita pomenovaná.

Na napĺňaní cieľov projektu malo hlavný podiel deväť  vyučujúcich z Ekonomickej univerzity v Bratislave, šesť vyučujúcich z University of  Akureyri a päť vyučujúcich z University of Island. Jednotliví pedagógovia participovali na vyučovacom procese na partnerskej univerzite na Slovensku alebo na Islande tak v zimnom ako aj v letnom semestri akademického roka 2015/2016.

Zástupcovia troch spomínaných univerzít počas svojho pobytu na partnerskej univerzite zároveň prediskutovali ďalšie možnosti spolupráce vo vedeckej a pedagogickej oblasti.  Z týchto diskusií je zrejmé, že všetky tri univerzity sú pripravené bližšie kooperovať a práve účasť na projekte bola impulzom na prehĺbenie spolupráce v oblasti rozvoja ekonomických a spoločenských vied.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Women in business

Social & business event about all women in business, female professionals and entrepreneurs.

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.