SME
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
INZERCIA

Mobilitný projekt medzi EUBA a islandskými univerzitami

Úspešné ukončenie mobilitného projektu medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a islandskými univerzitami.

V akademickom roku 2015/2016 sa na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave realizoval Mobilitný projekt EHP medzi vysokými školami SK06-II-01-001. 

Zmyslom projektu bola najmä výmena pedagógov medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a partnerskými univerzitami na Islande, konkrétne  University of Island v Reykjavíku a University of Akureyri v štvrtom najväčšom islandskom meste Akureyri, po ktorom je univerzita pomenovaná.

Na napĺňaní cieľov projektu malo hlavný podiel deväť  vyučujúcich z Ekonomickej univerzity v Bratislave, šesť vyučujúcich z University of  Akureyri a päť vyučujúcich z University of Island. Jednotliví pedagógovia participovali na vyučovacom procese na partnerskej univerzite na Slovensku alebo na Islande tak v zimnom ako aj v letnom semestri akademického roka 2015/2016.

Zástupcovia troch spomínaných univerzít počas svojho pobytu na partnerskej univerzite zároveň prediskutovali ďalšie možnosti spolupráce vo vedeckej a pedagogickej oblasti.  Z týchto diskusií je zrejmé, že všetky tri univerzity sú pripravené bližšie kooperovať a práve účasť na projekte bola impulzom na prehĺbenie spolupráce v oblasti rozvoja ekonomických a spoločenských vied.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark

Stredisko zimných športov pre milovníkov prírodného snehu

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Už dnes si môžete kúpiť SME so špeciálnou prílohou pre budúcich vysokoškolákov.