SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Mobilitný projekt medzi EUBA a islandskými univerzitami

Úspešné ukončenie mobilitného projektu medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a islandskými univerzitami.

V akademickom roku 2015/2016 sa na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave realizoval Mobilitný projekt EHP medzi vysokými školami SK06-II-01-001. 

Zmyslom projektu bola najmä výmena pedagógov medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a partnerskými univerzitami na Islande, konkrétne  University of Island v Reykjavíku a University of Akureyri v štvrtom najväčšom islandskom meste Akureyri, po ktorom je univerzita pomenovaná.

Na napĺňaní cieľov projektu malo hlavný podiel deväť  vyučujúcich z Ekonomickej univerzity v Bratislave, šesť vyučujúcich z University of  Akureyri a päť vyučujúcich z University of Island. Jednotliví pedagógovia participovali na vyučovacom procese na partnerskej univerzite na Slovensku alebo na Islande tak v zimnom ako aj v letnom semestri akademického roka 2015/2016.

Zástupcovia troch spomínaných univerzít počas svojho pobytu na partnerskej univerzite zároveň prediskutovali ďalšie možnosti spolupráce vo vedeckej a pedagogickej oblasti.  Z týchto diskusií je zrejmé, že všetky tri univerzity sú pripravené bližšie kooperovať a práve účasť na projekte bola impulzom na prehĺbenie spolupráce v oblasti rozvoja ekonomických a spoločenských vied.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu