SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Doctor honoris causa EU v Bratislave prof. Ľuboš Pástor, PhD.

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila 27. septembra 2016 čestný titul doctor honoris causa prof. Ľubošovi Pástorovi, PhD.

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestný titul doctor honoris causa prof. Ľubošovi Pástorovi, PhD.

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestný titul doctor honoris causa prof. Ľubošovi Pástorovi, PhD., profesorovi financií na The University of Chicago Booth School of Business v Chicagu a členovi Bankovej rady Národnej banky Slovenska. Čestný titul si prevzal v utorok 27. septembra 2016 v Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave z rúk rektora univerzity prof. Ing. Ferdinanda Daňa, PhD. počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady EU v Bratislave.

Pri tejto príležitosti predniesol profesor Ľuboš Pástor prednášku na tému Únia kapitálových trhov: Atraktívna príležitosť pre Európu. V prednáške uviedol, že „Projekt Únie kapitálových trhov má potenciál priniesť množstvo výhod európskym firmám a domácnostiam. Výhody pre Slovensko môžu byť obzvlášť veľké vzhľadom na slabý rozvoj našich kapitálových trhov. Verím, že Slovensko využije svoje predsedníctvo v Rade EÚ na dosiahnutie významného pokroku v tomto projekte“.

„Udelením čestného titulu doctor honoris causa vyjadruje Ekonomická univerzita v Bratislave uznanie pánovi profesorovi Ľubošovi Pástorovi ako medzinárodne uznávanej a rešpektovanej osobnosti akademického života a tiež za jeho doterajší prínos v oblasti financií a finančných trhov“, povedal rektor Ferdinand Daňo.

Profesor Ľuboš Pástor sa zaradil k ďalším významných nositeľom čestného titulu doctor honoris causa Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Profesor Ľuboš Pástor vyštudoval Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Vysokoškolské štúdiá ukončil v roku 1999 získaním titulu PhD. v oblasti financií na Pensylvánskej univerzite v USA (Wharton School, University of Pennsylvania). Od júla 1999 prednáša finančnú ekonómiu na Chicagskej univerzite (University of Chicago, Booth School of Business). V roku 2003 bol vymenovaný za docenta, v roku 2005 za profesora. V roku 2009 mu bol udelený čestný titul Charles P. McQuaid Professor of Finance. Od roku 2014 sa podieľa na riadení univerzitného Fama-Millerovho centra pre finančný výskum (Fama-Miller Center for Research in Finance at Chicago Booth).

Za svoju doterajšiu prácu získal profesor Ľuboš Pástor viacero odborných ocenení ako napr. dve ceny Smith Breeden za najlepšie články roka v Journal of Finance, dve ceny Fama/DFA za najlepšie články roka v Journal of Financial Economics, ceny za článok roka od inštitúcií Barclays Global Investors, Goldman Sachs Asset Management, Jacobs Levy Center, NASDAQ, Rothschild Caesarea Center, Whitebox Advisors a ďalšie. Za jeden z jeho najdôležitejších prínosov pre prax je vytvorenie nových akciových indexov, tzv. CRSP Indexes, ktoré v roku 2012 prebrala americká investičná firma Vanguard. K máju 2016 bolo podľa týchto indexov riadených 13 indexových fondov v celkovej hodnote vyše 650 miliárd dolárov, vrátane najväčšieho podielového fondu na svete.

Centrum komunikácie a vzťahov s verejnosťou EU v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


2 h
Projekt na Šancovej.

Investičná skupina Proxenta získala do portfólia developerský projekt v Bratislave v blízkosti bratislavskej Hlavnej stanice.


4 h

Potreba zmeny životného štýlu na zníženie environmentálneho dopadu rezonuje v rôznych spoločenských a komunitných kruhoch.


5 h