SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Startup centrum TUKE oživuje východ. Pridaj sa!

Startup centrum TUKE podporuje tvorivé nápady na východnom Slovensku. Ponúka motivačné prostredie, poradenstvo i infraštruktúru.

Startup centrum TUKE podporuje tvorivé nápady na východnom Slovensku. Ponúka motivačné prostredie, poradenstvo i infraštruktúru. 

V regióne východného Slovenska ide o priekopnícku aktivitu. O hlavných zámeroch hovorí  František Jakab, riaditeľ Startup centra Technickej univerzity Košice (TUKE): „Naším zámerom nie je úzka špecializácia na vybranú oblasť, ale predovšetkým chceme spájať ľudí, myšlienky, názory a skúseností z rôznych vedných a podnikateľských oblastí. Len tak vieme zabezpečiť multidisciplinaritu a vhodné prostredie pre všeobecný rozvoj a úspech účastníkov centra.“

Od nápadu k jeho realizácii

Cieľom Startup centra je vytvoriť motivačné prostredie a najmä naštartovať proces, ktorý podporí ľudí pri realizácii ich inovatívnych myšlienok. Teda pomôže im premeniť myšlienku do komerčne využiteľného produktu alebo služby. Mladých podnikateľov vie podporiť najmä odborným poradenstvom, mentorstvom a špičkovou výskumnou infraštruktúrou. Garanciou kvality je know-how získané od jedného z najvýznamnejších Švédskych inkubátorov – LEAD.

Unikátna je podpora mentorov, ktorí majú skúsenosti zo slovenskej akademickej a komerčnej sféry, ale aj z európskeho komerčného prostredia. Sú preto schopní naplno rozvinúť potenciál danej myšlienky a pretransformovať výsledky do hospodárskej praxe. Pri rozbiehaní vlastného podnikania sú ich skúsenosti a kontakty neoceniteľnou pomocou.

Úspešné startupy

Od roku 2014 počas svojej dvojročnej histórie v Startup centre TUKE pôsobilo 18 perspektívnych startupov s veľkým inovačným potenciálom presadiť sa na trhu. Napríklad CropTech ktorý vyvíja inteligentné hydroponické systémy na pestovanie zeleniny. Sú plne autonómne, vysoko škálovateľné s prepojením na cloud, na využitie v domácnosti, ale aj pre malé a stredné podniky.  V roku 2014 zvíťazili v StartupAwards.sk v kategórii Society, v roku 2015 si podali žiadosť na registráciu priemyselného vzoru a zakladateľ Martin Paľa bol zaradený do rebríčka „Forbes 30 pod 30“.

croptech-r741_res.jpg

Ako hovorí M. Paľa z CropTechu: „Sme Startup centru TUKE veľmi vďační, že sme mohli pracovať pod jeho strechou. V čase, keď sme nemali prostriedky na kancelárie, sme tu našli skvelé podmienky pre našu prácu, čo nám nesmierne pomohlo. Okrem toho aj na nás veľmi pozitívne vplývala tvorivá atmosféra, ktorá tu vládne vďaka celej startupovej komunite. Myslím si, že pôsobenie Startupového centra TUKE je najmä pre začínajúce startupy veľmi prínosné.“

Ako sa stať súčasťou Startup centra TUKE? Prihláste sa do SÚŤAŽE!

Ak máte nový dobrý nápad a chcete ho rozvíjať, no ocenili by ste pomoc, radu či zázemie, prihláste sa do súťaže MÁŠ NÁPAD? PREZENTUJ SVOJ STARTUP! Do súťaže sa prihlasuje celoročne a každého polroka prebieha výber nových startupov. Najbližšia uzávierka súťaže je 16. septembra 2016.

Získať môžete zdarma priestory v Startup Centre TUKE, možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE, pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity, ale tiež expertnú a mentorskú podporu.

startupcentrum-r965_res.jpg

Startup centrum TUKE vzniklo v roku 2014 na Technickej univerzite v Košiciach ako súčasť Univerzitného centra inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Povedie aj cez tunel, skráti cestu o takmer dvadsať minút.


2 h

Chceli by sme mať slušné úspory, ale chýba nám väčší záujem o riešenia pre zhodnotenie vlastných peňazí.


5 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu