SME
Piatok, 19. apríl , 2019
INZERCIA

Východ Slovenska zažije jedny z najnáročnejších pretekov sveta

Prvýkrát sa priamo vo Vechci pri Vranove nad Topľou uskutoční najextrémnejšia kategória pretekov Spartan Race, tzv. Ultra Beast.

Takúto ,,beštiu" ešte nikto v Európe nikdy nezažil. Prvýkrát sa priamo vo Vechci pri Vranove nad Topľou uskutoční najextrémnejšia kategória pretekov Spartan Race, takzvaný Ultra Beast. Siahnuť si na dno môžu stovky športovcov už 3. septembra. Vydajú sa na trať dlhú minimálne 42 kilometrov , kde ich potrápi viac ako 60 prekážok.

Blato, pot a obrovská dávka odhodlania. Tým budú žiť mnohí celú sobotu. Skoro ráno sa postavia na štartovú čiaru a prejdú oponou dymu. Viac o ich ďalšom putovaní nevie nikto, okrem hŕstky organizátorov. Tí sa nechali počuť, že hoci Ultra Beast už v iných kútoch sveta prebiehal, to, čo pretekárov  čaká na východe Slovenska, je svetový unikát. Viac však môžete zistiť len priamo na trati.

dsc4145-r555_res.jpg

 

Netrúfate si? Pripravené budú aktivity pre celú rodinu 

Nečinne pozerať sa však určite nemusia ani ostatní účastníci. Pre tých, ktorí si netrúfajú na Spartan race Ultra Beast, no chcú tiež zažiť nezameniteľnú sparťanskú atmosféru, bude pripravený pretek Spartan Sprint- najľahšia kategória pretekov. Trať je o minimálnej dĺžke 5 kilometrov a spomalíte na nej aspoň pri dvadsiatich prekážkach. 

Deti, ktoré chcú zažiť pocit po dobehnutí do cieľa, si taktiež prídu na svoje. Spartan Kids si môžu skúsiť všetci malí Sparťankovia vo veku 4-14 rokov, rozdelení podľa veku do 3 kategórií, so zvyšujúcou sa náročnosťou. Zdolajú trať, prekonajú zmenšené verzie rovnakých prekážok, ako sú tie na trati dospelých a každé dieťa si z cieľa okrem spomienok  odnesie aj tričko a medailu. 

a-129-r316_res.jpg

 

Bohatý program Vás čaká aj mimo trate 

Okolím bude od 14:00 znieť hudba kapely Heľenine oči, účastníkom bude deň spríjemňovať aj DJ Folly a od rána budú pripravené stánky s občerstvením či zábavný program. Okrem malých súťaží v centre diania sa otvoria napríklad brány Skanzenu u Adama, či areálu T1 Ring Vechec, kde môžete zažiť adrenalín na motokárach, alebo stráviť príjemný čas s deťmi na ihrisku. 

Láka Vás siahnuť si na svoje dno na Ultra Beast-e, či prežiť s deťmi skvelý pocit, keď prekonajú prekážky a dobehnú do cieľa? Alebo chcete Spartan Race spoznať a okúsiť na Sprint-e? Pre registráciu na preteky či dodatočné informácie navštívte www.spartanrace.sk. 

Barbora Kačková

dsc4385-r696_res.jpg

dsc0678-r893_res.jpg

a-951-r741_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.