SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Julka Smolková hľadá do svojej školy budúce hudobné hviezdy

Umelecká škola Ebony vyniká spomedzi väčšiny hudobných a umeleckých škôl tým, že ju navštevujú detičky od dva a pol roka.

Umelecká škola Ebony vyniká spomedzi väčšiny hudobných a umeleckých škôl tým, že ju navštevujú detičky od dva a pol roka. Spomedzi krúžkov si môžu vybrať spev, herectvo, gitaru, basgitaru, bicie, klavír, keyboard, husle, flautu, čiže všetky zložky, ktoré nesmú v kapele chýbať a tento školský rok bude novinkou saxofón. Nechýbajú ani tanečné a výtvarné odbory. Škola má takmer tisíc žiakov, no základom je stále individuálny prístup. Aj preto v škole pôsobí oveľa viac učiteľov, ktorí sú umelecky aktívni aj mimo túto prácu. Každý rok škola tiež pripraví navyše jeden špeciálny projekt, ktorému sa žiaci venujú.

Julka Smolková, ktorá školu založila priznáva, že deti často vymenia niekoľko krúžkov, kým si nájdu ten, ktorý im sedí najviac. „Mám rada už prvú hodinu. Vtedy sa veľa rozprávame o tom, kto má rád akú hudbu a pod. Deti mi často hovoria, že počúvajú rádio. Aj s tým sa dá robiť. Načúvame im a vďaka tomu vieme rodičom poradiť, ktorý krúžok je pre nich vhodný.“ Dokonca mladým ukazujú starú muziku a tí ju radi objavujú.

julka-smolkova-s-najmensimi-ziakmi-y-ebony-pocas-koncertu-r455_res.jpg

Julka Smolková s najmenšími žiakmi y Ebony počas koncertu

V Ebony sa venujú aj populárnej hudbe, čo nie je časté. „Na druhej strane, ak je niekto rocker, určite ho nebudeme nútiť venovať sa štýlu, ktorý sa mu nepáči. Ich prejav má byť  o prirodzenosti a ten sa snažíme zachovať. Skôr našich žiakov usmerňujeme,“ dodáva J. Smolková.

Počas roka funguje aj školská kapela a škola robí vlastné šou programy, do ktorých zapája svojich žiakov. „Za desať rokov sme absolvovali vyše tristo koncertov. Páči sa nám zapájať talenty z našej školy do vystúpení na pódiu pred skutočným publikom, lebo je to iné ako hrať si pre seba v detskej izbe,“ priznáva. Vystupujú aj mimo priestorov školy. V uplynulom školskom roku si vyslúžili veľký aplauz za program Pocta Legendám, v ktorom vyzdvihli legendy rôznych druhov umenia, napríklad Elvisa, Charlieho Chaplina či Walta Disneyho. Tento rok bude ale výnimočný, pretože je v pláne program s hudbou, ktorú majú rodičia detí ešte živo v pamäti.

v-ebony-sa-venuju-nielen-hudbe-ale-aj-vytvarnemu-umeniu-a-tancu-r872_res.jpg

V Ebony sa venujú nielen hudbe, ale aj výtvarnému umeniu a tancu

Ebony sa presťahovalo do nových, moderných a plne vybavených priestorov, ktoré ponúkajú nielen skvelý komfort žiakom a učiteľom, ale dokonca aj rodičom. „U nás pohodlne zaparkujete, keďže k areálu patria dve veľké parkoviská. Mamičky si zas môžu spríjemniť čas vo fitku, soláriu, dať si masáž a pod., keďže sme v multifunkčom komplexe.“

ebonypocta-legendam-r741_res.jpg

Ebony - Pocta Legendám

Školský rok sa začína už čoskoro a možnosť prihlásiť svoje ratelosti majú rodičia do piatka 23.septembra. Viac sa dozviete osobne v Ebony na ZUŠ Ľubotice alebo v CVČ Prešov a sledujte aj informácie na www.cvcebony.sk a na facebookovej stránke.

text: Edo Kopček

foto: archív CVČ Ebony

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line