SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Bilingválne gymnázium v Trnave pozýva na DOD

Anglicko-slovenské gymnázium BESST so statusom Cambridge International School pozýva na Deň otvorených dverí, dňa 26. októbra 2016

Anglicko-slovenské gymnázium BESST so statusom Cambridge International School pozýva na výnimočný Deň otvorených dverí. Žiacke triedy a rodičia s deťmi sú v dizajnových priestoroch školy vítaní v stredu 26. októbra 2016.

Záujemcovia o štúdium majú v tento deň jedinečnú príležitosť nahliadnuť do moderne zariadených vyučovacích miestností, vyskúšať si vzorové úlohy prijímacích skúšok či navštíviť vyučovacie hodiny pod vedením odborných pedagógov a tzv. „native speakrov“.

Zažiť pravú atmosféru vyučovania v „cambridgeskom“ štýle budú návštevníci môcť dňa 26. 10. 2016 v čase od 8.30 do 13.00. Podujatie je určené pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl a tercie a kvarty osemročných gymnázií spolu s ich rodinnými príslušníkmi.

Chceme ponúknuť zážitok zo skutočného vyučovacieho procesu. Záujemcov uvítame na ktorejkoľvek vyučovacej hodine v priebehu dňa. Rozvrh s presnými časmi a miestnosťami nájdete na www.besst.sk ,“ povedala riaditeľka školy Mgr. Ľubica Srnáková, ktorá podujatie uvedie a bude počas DOD k dispozícii aj na individuálne rozhovory.

Štúdium na svetových univerzitách

Súkromné bilingválne gymnázium BESST je jedinou strednou školou v Trnavskom kraji so statusom Cambridge International School.

Bilingválny charakter vzdelávania umožňuje žiakom študovať v anglickom jazyku minimálne päť predmetov v každom ročníku.

Škola je zameraná na inovatívnu formu vzdelávania a flexibilne orientovaná ponuka voliteľných predmetov umožňuje plnohodnotne rozvíjať osobnosť žiaka.

Učebný plán a školský vzdelávací program je koncipovaný tak, aby naše vzdelávanie spĺňalo národné aj medzinárodné požiadavky na ukončenie štúdia na stupni ISCED 3A. V praxi to znamená, že po ukončení štúdia sú naši absolventi pripravení na zvládnutie prijímacích skúšok na univerzity v zahraničí,“ dodala Srnáková.

DOD v dvoch termínoch

Gymnázium BESST funguje v Trnave od roku 2014 a aktuálny Deň otvorených dverí je už v poradí tretím. Každoročne tu toto podujatie organizujú v dvoch termínoch – komu nevyhovuje ten októbrový, bude mať šancu ešte 3. februára 2017, teda tesne pred podávaním prihlášok na stredné školy.

Nakoľko sme pomerne mladou strednou školou, takéto akcie sú pre nás výborným spôsobom, ako zaujať a dostať sa do povedomia verejnosti. Na druhej strane, deti a ich rodičia vítajú možnosť stretnúť sa s pedagógmi a študentmi počas reálneho vyučovania, obhliadnuť si priestory a navyše vyskúšať si prijímacie testy „na nečisto“,“ uzavrela Srnáková.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke školy www.besst.sk a na Facebooku. 

deň otvorených dverí

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu