SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

25 rokov transformácie centrálne plánovaných ekonomík

Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF EU v Bratislave a TREXIMA Bratislava, s.r.o., organizujú 1. a 2. decembra 2016 konferenciu.

25 rokov transformácie centrálne plánovaných ekonomík:

skúsenosti a perspektívy

Katedra sociálneho rozvoja a práce Národohospodárskej fakulty, Ekonomickej univerzity v Bratislave a TREXIMA Bratislava, spol. s r. o., organizujú v dňoch 1. a 2. decembra 2016 v Bratislave medzinárodnú vedeckú konferenciu 25 rokov transformácie centrálne plánovaných ekonomík: skúsenosti a perspektívy.

Krajiny strednej a východnej Európy prešli za posledné štvrťstoročie hlbokými politickými a ekonomickými zmenami. Otázky trhu práce, pracovnej sily a zamestnanosti zostávajú v centre pozornosti akademikov ako aj tvorcov politík trhu práce. Aj keď agregátne ekonomické ukazovatele poukazujú na zvyšujúcu sa prosperitu v regióne, širšie otázky kvality života sú často zanedbávané a participácia niektorých skupín obyvateľstva na tomto vo všeobecnosti pozitívnom vývoji nie je dostatočná. Práve preto k témam konferencie budú patriť sociálna politika, sociálna ochrana, sociálna inklúzia, sociálna kvalita, zosúlaďovanie ekonomického rozvoja a vzdelávania, ktoré sa stávajú prioritami ďalšieho ekonomického a sociálneho rozvoja.

Na konferencii so svojimi príspevkami aktívne vystúpi viac ako 50 odborníkov z celého sveta. Súčasťou konferencie bude expertný panel s názvom „Skúsenosti a perspektívy transformácie zamestnanosti a sociálnej politiky na Slovensku“, v rámci ktorého predstavia svoje pohľady a budú na tieto témy debatovať poprední experti reprezentujúci vládne inštitúcie, sociálnych partnerov, ako aj univerzitnú a analytickú sféru. Kompletné zloženie vedeckého výboru konferencie ako aj ďalšie informácie o konferencii sú dostupné na web stránke: http://nhf.euba.sk/katedry/katedra-socialneho-rozvoja-a-prace/25-rokov-transformacie-centralne-planovanych-ekonomik-skusenosti-a-perspektivy.

Miesto konania: Hotel Sorea Regia, Kráľovské údolie 6, 811 02 Bratislava. Viac informácií poskytne a prípadný rozhovor so spíkrami sprostredkuje Ing. Roman Klimko, PhD., e-mail: roman.klimko@euba.sk; telefón: 0948 022 587.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


3 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 4 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu