SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Stredisko pre duálne vzdelávanie otvorili už aj v Leviciach

Spoločnosť ZF Slovakia, v spolupráci so SOŠ technickou v Tlmačoch a SOŠ Pod amfiteátrom 7 otvorili Stredisko duálneho vzdelávania.

ZF Slovakia začína v regióne Levíc novú éru vzdelávania. V spolupráci so SOŠ technickou v Tlmačoch a SOŠ Pod amfiteátrom 7 otvorili Stredisko duálneho vzdelávania, ktoré prepojí teóriu s praxou.

Duálne vzdelávanie, o ktorom sa na Slovensku v posledných mesiacoch čoraz častejšie hovorí, sa v Leviciach stalo realitou vďaka spolupráci spoločnosti ZF Slovakia a dvoch stredných  škôl. V čom je nové vzdelávanie iné? Väčším počtom hodín praktickej výchovy na pracovisku budúceho zamestnávateľa.

Ako to dosiahnuť? V ZF Slovakia sa vybrali  cestou vytvorenia priestorov v rámci prevádzky pre tento účel. Realizácia projektu bola financovaná z prostriedkov spoločnosti, je to investícia do budúcnosti samotnej firmy.

„Bez takéhoto kroku a investície by sme tu nemali o pár rokov žiadnych technikov a špecialistov pre naše potreby vo výrobe, resp. v iných podporných oddeleniach. Práve 19. októbra 2016 môžeme skonštatovať, že sme otvorili už  v poradí druhé Stredisko duálneho vzdelávania v rámci ZF  Slovakia. To prvé bolo slávnostne otvorené o deň skôr v Trnave,“ povedal Dietmar Weigt, člen predstavenstva spoločnosti ZF Slovakia.

Okrem neho sa na slávnostnom otvorené zúčastnili hostia a zástupcovia nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupca rady zamestnávateľov pre systém duálneho vzdelávania, zástupcovia  spolupracujúcich škôl, vedenie spoločnosti ZF Slovakia a kolegovia z radov vedúcich pracovníkov spoločnosti.

paska-r340_res.jpg

Strihanie pásky počas otvárania strediska (zľava) - Ing. Ladislav Marenčák -  podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, Dr. Dietmar Weigt - člen predstavenstva spoločnosti ZF Slovakia, a.s., Ing. Štefan Mišák  - primátor mesta Levice

 

Podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ladislav Marenčák  poďakoval spoločnosti ZF Slovakia  za to, že  sa stará o to, aby bol v kraji dostatok kvalifikovaných pracovníkov.

Primátor Levíc Štefan Mišák si zaspomínal na svoje pôsobenie v rezorte školstva, počas ktorého začínali budovať pracoviská priamo v školách. Pred štvrť storočím sa tento projekt zastavil, dnes sa však podarilo v modernom a súčasnom meradle naň nadviazať.

Po týchto slovách prispeli svojimi príspevkami aj Jana Mrázová - riaditeľka SOŠ technickej Tlmače a Eva Sleziakova - riaditeľka SOŠ Levice. Tie zhodnotili spoluprácu trvajúcu už niekoľko rokov a vyslovili veľké poďakovanie vedeniu spoločnosti za doterajšiu a aj budúcu prácu.

Najmodernejšie technológie

Stredisko duálneho vzdelávania je vybavené  najmodernejšími zariadeniami v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ďalej je tu moderné virtuálne zváranie a  obrábanie. Pre elektrotechnikov je zasa k dispozícii systém, v ktorom sa nik nemusí báť elektrického prúdu a naučí sa sledovať a merať rôzne veličiny spojené s elektrickým napätím.

ucebna-r531_res.jpg

Foto: Jedno zo zariadení, ktoré je v stredisku HYDROMODEL ako prvý  na Slovensku a v Českej republike

Cieľom je zabezpečiť vzdelanie pre budúcich zamestnancov spoločnosti ako takej. „Bude nám veľkým potešením, ak sa budeme o pár rokov môcť pozrieť na prvých študentov, ktorí úspešne ukončia svoje školské roky a nastúpia do radov zamestnancov spoločnosti ZF Slovakia,“ dopnil   Dietmar Weigt.

K tomu spoločnosti pomôžu už dve stredné odborné školy z levického regiónu: SOŠ technická v Tlmačoch s učebným odborom obrábač kovov a dvoma študijnými odbormi Mechanik elektrotechnik a  Programátor obrábacích a  zváracích strojov a zariadení a tiež  SOŠ Pod amfiteátrom 7, ktorá má aktuálne v ponuke učebný odbor mechanik špecialista automobilovej výroby.

Isté pracovné miesto

Absolventi sa budú vzdelávať v odboroch, ktoré závody ZF Slovakia v Leviciach alebo v Trnave potrebujú. Všetci si tu  môžu nájsť svoje uplatnenie v rôznych oddeleniach, či to bude údržba strojov a zariadení, výroba alebo oddelenie kvality.

Ak si niekto naplánuje svoju budúcnosť ako technológ alebo inžinier, potrebuje študovať ďalej na vysokých školách technického smeru. Po ich úspešnom ukončení ich budú v ZF Slovakia očakávať už na oddeleniach spojených z ich vzdelaním. 

Ako povedal Dr.h.c. Peter Doll, predseda predstavenstva ZF Slovakia, „je potrebné podporiť región a presvedčiť absolventov, aby neutekali za hranice, ale aby sa stali súčasťou našej spoločnosti.“

A ako sa stať súčasťou duálneho vzdelávania v ZF Slovakia? Stačí vyplniť nezáväzný registračný formulár na stránke www.zf.com/sk v sekcii Duálne vzdelávanie  a poslať ho na korešpondenčnú adresu spoločnosti.

Po zaevidovaní žiadosti budú všetci záujemcovia pozvaní na osobné stretnutie. Tí, ktorí úspešne absolvujú prijímacie konanie v spoločnosti, dostanú potvrdenie o prijatí.  Potom už len stačí urobiť prijímačky na Strednú odbornú školu automobilovú v Trnave, na Strednú odbornú školu technickú v Tlmačoch alebo na Strednú odbornú školu Pod amfiteátrom v Leviciach a štúdium začne začiatkom nového školského roka.

 

 

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.