SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 dôvodov prečo študovať MBA

Pracujete na manažérskej pozícií a chcete sa posunúť ďalej? Ideálnym riešením je štúdium MBA (Master of Business Administration).

Pracujete na manažérskej pozícií a chcete sa posunúť ďalej? Ideálnym riešením je štúdium MBA (Master of Business Administration). Profesijný titul MBA je na pracovnom trhu atraktívnym doplnením, ktorý zvýši vaše šance na kariérny posun i vyšší plat. A manažérske znalosti a schopnosť strategického rozhodovania sa hodia tiež, pokiaľ riadite vlastný biznis.

Pri voľbe študijného programu je dobré sa zamerať na niekoľko faktorov. Podstatné sú najmä hodnotenia a povesť danej školy, ďalej sú to jej akreditácie. Dôležité je tiež sledovať, aký spôsob štúdia škola aplikuje a ako sú nastavené jednotlivé študijné moduly. Pokiaľ si zvolíte správne, absolvovanie MBA štúdia vám otvorí dvere k úspechu.

Špičkoví lektori

Jedným z dôvodov, ktorý býva hlavnou motiváciou pri rozhodovaní o MBA štúdiu, sú odborní lektori. Jedná sa o profesionálov, ktorí majú bohaté skúsenosti z pozície vrcholového managementu v nadnárodných spoločnostiach. Študenti teda môžu s lektormi priamo konzultovať otázky zo svojej vlastnej obchodnej praxe.

cbszkousky-r528_res.jpg

Rozšírte si obzory

Na prestížnej Cambridge Business School prebieha výučba interaktívne v rámci seminárov formou diskusií a študenti tak získavajú predovšetkým praktické poznatky z danej oblasti. Nad prípadovými štúdiami sa navyše diskutuje i s ostatnými študentmi, čo pomôže rozšíriť prehľad i v súvisiacich oboroch a súčasne nadviazať nové (obchodné) kontakty.

Prestíž a uznanie

Pred súčasným i potenciálnym zamestnávateľom predstavuje titul MBA predovšetkým vysoké profesijné znalosti. Navyše jasne dokazuje ochotu na sebe pracovať a sebavzdelávať sa.

Štúdium si prispôsobíte podľa seba

Veľkú rolu hrá tiež flexibilita, teda možnosť skĺbiť štúdium s náročným zamestnaním. Výučba sa sústredí do prakticky zameraných víkendových seminárov a následného samoštúdia, ktoré sa dá prispôsobiť podľa osobných požiadaviek a časových možností. Program je možné absolvovať i online formou. Svoje pracovné povinnosti a osobný život teda obmedzíte minimálne.

Od finančného managementu po soft skills

Svoju špecializáciu v rámci štúdia MBA si môžete zvoliť podľa toho, v ktorej oblasti pôsobíte a kde potrebujete prehĺbiť svoje znalosti. Štúdium je vhodné ako pre manažérov z privátnej sféry, tak pre zamestnancov verejného sektoru i pre podnikateľov, ktorí sa chcú lepšie orientovať napr. vo finančnom riadení, meraní výkonnosti firmy, v stratégiách riadenia finančných rizík, investičných projektoch a pod. Pre tých sa ideálne hodí štúdium programu Finančný management.

Venovať sa môžete i príbuzným oborom, ktoré špecifickým spôsobom súvisia s vašou profesijnou oblasťou. Pokiaľ ste marketingovým špecialistom, môžete sa zamerať napr. na obor Sales management. V prípade riadenia ľudských zdrojov sú to napr. mäkké zručnosti (soft skills), ktoré zahŕňajú okrem efektívnej komunikácie i osobný koučing, umenie jednať s ľuďmi, motivovať druhých a zvládanie stresových situácií. Nabité znalosti a zručnosti sa tak môžu hodiť nielen v zamestnaní, ale i v osobnom živote.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún