SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

5 dôvodov prečo študovať MBA

Pracujete na manažérskej pozícií a chcete sa posunúť ďalej? Ideálnym riešením je štúdium MBA (Master of Business Administration).

Pracujete na manažérskej pozícií a chcete sa posunúť ďalej? Ideálnym riešením je štúdium MBA (Master of Business Administration). Profesijný titul MBA je na pracovnom trhu atraktívnym doplnením, ktorý zvýši vaše šance na kariérny posun i vyšší plat. A manažérske znalosti a schopnosť strategického rozhodovania sa hodia tiež, pokiaľ riadite vlastný biznis.

Pri voľbe študijného programu je dobré sa zamerať na niekoľko faktorov. Podstatné sú najmä hodnotenia a povesť danej školy, ďalej sú to jej akreditácie. Dôležité je tiež sledovať, aký spôsob štúdia škola aplikuje a ako sú nastavené jednotlivé študijné moduly. Pokiaľ si zvolíte správne, absolvovanie MBA štúdia vám otvorí dvere k úspechu.

Špičkoví lektori

Jedným z dôvodov, ktorý býva hlavnou motiváciou pri rozhodovaní o MBA štúdiu, sú odborní lektori. Jedná sa o profesionálov, ktorí majú bohaté skúsenosti z pozície vrcholového managementu v nadnárodných spoločnostiach. Študenti teda môžu s lektormi priamo konzultovať otázky zo svojej vlastnej obchodnej praxe.

cbszkousky-r528_res.jpg

Rozšírte si obzory

Na prestížnej Cambridge Business School prebieha výučba interaktívne v rámci seminárov formou diskusií a študenti tak získavajú predovšetkým praktické poznatky z danej oblasti. Nad prípadovými štúdiami sa navyše diskutuje i s ostatnými študentmi, čo pomôže rozšíriť prehľad i v súvisiacich oboroch a súčasne nadviazať nové (obchodné) kontakty.

Prestíž a uznanie

Pred súčasným i potenciálnym zamestnávateľom predstavuje titul MBA predovšetkým vysoké profesijné znalosti. Navyše jasne dokazuje ochotu na sebe pracovať a sebavzdelávať sa.

Štúdium si prispôsobíte podľa seba

Veľkú rolu hrá tiež flexibilita, teda možnosť skĺbiť štúdium s náročným zamestnaním. Výučba sa sústredí do prakticky zameraných víkendových seminárov a následného samoštúdia, ktoré sa dá prispôsobiť podľa osobných požiadaviek a časových možností. Program je možné absolvovať i online formou. Svoje pracovné povinnosti a osobný život teda obmedzíte minimálne.

Od finančného managementu po soft skills

Svoju špecializáciu v rámci štúdia MBA si môžete zvoliť podľa toho, v ktorej oblasti pôsobíte a kde potrebujete prehĺbiť svoje znalosti. Štúdium je vhodné ako pre manažérov z privátnej sféry, tak pre zamestnancov verejného sektoru i pre podnikateľov, ktorí sa chcú lepšie orientovať napr. vo finančnom riadení, meraní výkonnosti firmy, v stratégiách riadenia finančných rizík, investičných projektoch a pod. Pre tých sa ideálne hodí štúdium programu Finančný management.

Venovať sa môžete i príbuzným oborom, ktoré špecifickým spôsobom súvisia s vašou profesijnou oblasťou. Pokiaľ ste marketingovým špecialistom, môžete sa zamerať napr. na obor Sales management. V prípade riadenia ľudských zdrojov sú to napr. mäkké zručnosti (soft skills), ktoré zahŕňajú okrem efektívnej komunikácie i osobný koučing, umenie jednať s ľuďmi, motivovať druhých a zvládanie stresových situácií. Nabité znalosti a zručnosti sa tak môžu hodiť nielen v zamestnaní, ale i v osobnom živote.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu