INZERCIA

Miesto, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť

Možno ste už počuli o Starom Otcovi. Je to obchod a zároveň malé unikátne miesto – predávajú sa tam totiž iba slovenské potraviny.

Možno ste už počuli o Starom Otcovi. Je to obchod a zároveň malé unikátne miesto – majitelia sa totiž rozhodli, že v ňom budú predávať iba slovenské potraviny.

Ale to nie je všetko. Navyše si povedali, že pôjdu síce tou lepšou, ale rozhodne ťažšou cestou – uprednostnia kvalitu produktov pred ich cenou. Ako sa im darí túto myšlienku napĺňať? Za štyri roky otvorili v Bratislave dvanásť prevádzok a tak máte viac možností, ktorú si vyberiete za tú „svoju“. My sme navštívili predajňu v Auparku.

Hneď pri vchode vám prvé padne do oka zariadenie predajne, odlišné od toho, čo poznáte z bežných potravín. Drevené masívne regále potiahnuté madeirou, medené rustikálne lustre, maľby na stenách – celá predajňa sa snaží pôsobiť útulným dojmom. Darí sa jej to aj vďaka tomu, že nie je veľmi veľká. Napriek tomu je tu dosť miesta pre produkty, takže poďme rovno k nim.
predajna-titul-s490-r185_res.jpg

Šunky, klobásky, mäso

Ak hovoríme o sortimente, automaticky musíme začať mäsovými produktami. Starý Otec totiž v tomto roku zrekonštruoval mäsovýrobu v Jablonici, ktorá vyrába produkty výlučne pre túto sieť. To znamená, že väčšinu produktov, ktoré tu dostanete, nekúpite nikde inde. Či už sú to extrémne mäsové šunky, čerstvé alebo sušené klobásy, niekoľko druhov párkov, medzi nimi aj hydinové či hovädzie, solené údené mäsá – karé,stehno, krkovička, panenka alebo klasický zabíjačkový sortiment - jaterničky, krvavničky, tlačenka. Všetky produkty sa vyznačujú vysokým podielom kvalitného mäsa a sú bez zbytočnej chémie.
slaninaoravska-490px-r385_res.jpg 

Syry, bryndza, jogurty

Ak práve nepatríte k mäsožravcom, určite sa zamerajte na mliečne produkty. Štandardne sú v ponuke mliečne produkty z kravského mlieka (mlieko, maslo, tvaroh, jogurty, syry, korbáčiky) a ovčieho mlieka (bryndza, žinčica, jogurty), ale v sezóne dostanete napríklad aj kozí syr alebo kozie mlieko. Bryndza z nepasterizovanej ovčej hrudky je skutočne vynikajúca a vysokú popularitu má aj plnotučné mlieko z bezsilážneho chovu.
bryndza-490px-r714_res.jpg 

Špaldový chlieb, makové rožteky, mrkvové šatôčky

Do tretice všetko dobré – to určite platí o pekárenských veciach. Okrem mäsovýroby si totiž Starý Otec postavil aj vlastnú pekáreň. O dopekaných veciach tu samozrejme ani nechyrovať. Každý deň ráno prichádza čerstvé pečivo. Na špaldový či ražný chlieb sú tu mimoriadne hrdí. Skvelej povesti sa teší aj tzv. špeciálne pečenie – to znamená produkty, ktoré sú vyrábané v malých sériách rovnakou technikou a z rovnakých surovín, ako by ste ich upiekli doma na plechu. Makové alebo orechové rožteky, mrkvové šatôčky či perníčky vyzerajú skutočne lákavo.

Tým, že sa majitelia rozhodli len pre slovenské produkty, nehľadajte v týchto predajniach olivový olej ani avokádo. Ale výber slovenských produktov je skutočne pestrý. Nájdete tu dobroty z celého Slovenska, od malých a stredných výrobcov. V súčasnosti obsahuje zoznam tovaru viac ako 450 produktov. A to už je na čisto slovenskú predajňu viac ako slušné.
plnenerozky-490px-r402_res.jpg 

Praclíky, džemy z kotla, slovenské vína a destiláty

Ak sa rozhodnete hľadať ešte niečo výnimočné, skúste relatívne novinky, aj keď ide stále o tradičné výrobky. V „klasických“ potravinách ich však nenájdete. Sú to džemy varené v kotli ako za starých čias, ručne robené praclíky, ovocné šťavy, čaje, káva, sladkosti, pivo, víno, destiláty. Na objavovanie nového, ale stále slovenského, je tento obchod skutočne ideálny. Niektoré produkty si môžete bližšie obzrieť tu.

K dlhým jesenným večerom dobré a kvalitné jedlo určite patrí, pretože ich dokáže spríjemniť. Starý Otec je miesto, ktoré rozhodne neobíďte. Viac informácií o príbehu, produktoch, dodávateľoch a zozname predajní nájdete na: www.staryotec.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.