SME
Sobota, 20. apríl , 2019
INZERCIA

Programy v GMB sa môžu rozvíjať aj vďaka pomoci partnerov

Dôležitým poslaním Galérie mesta Bratislavy popri zhromažďovaní a ochrane umeleckých diel je aj vzdelávanie verejnosti.

Dôležitým poslaním Galéria mesta Bratislavy popri zhromažďovaní a ochrane významných umeleckých diel je aj vzdelávanie verejnosti v oblasti umenia. Galéria má pripravenú širokú škálu vzdelávacích programov, ktoré je možné rozvíjať hlavne vďaka podpore partnerov Galérie.

Galéria mesta Bratislavy má za sebou dlhú tradíciu budovania dobrého mena aj vo vzdelávacej činnosti. Pre túto činnosť mala už od svojich začiatkov svojich odborných pracovníkov, ktorí systematicky a koncepčne rozvíjajú edukačné aktivity galérie.

Cieľom vzdelávacích programov je poskytovať služby pre širokú škálu návštevníkov od detí z materských škôl, cez základné školy, stredné a vysoké školy, rodiny s deťmi, bežnú i odbornú verejnosť rozličného veku a skupiny návštevníkov so znevýhodnením.

PODPORA KULTÚRY JE DÔLEŽITÁ

Pre chod galérie je nevyhnutné, aby systematicky budovala nielen partnerstvá s ostatnými inštitúciami, ale aj spoluprácu so sponzormi, či už mediálnu alebo finančnú. Preto sme veľmi radi, že od októbra 2016 sa stal podporovateľom našich vzdelávacích programov Martin Borguľa, poslanec Bratislavy za mestskú časť Staré Mesto.

„Galériu rád navštevujem a jej aktívne pôsobenie, snaha prinášať návštevníkom stále niečo nové, mi je mimoriadne sympatická. Aj preto som sa rozhodol podporiť vzdelávaciu činnosť galérie, a prispieť tak svojou troškou k tomu, aby mohla byť Galéria mesta Bratislava dynamickým miestom pre zaujímavé aktivity a nezabudnuteľné zážitky pre všetky generácie,“ povedal Martin Borguľa, poslanec mesta.

Koncepcia aj vedenie programov sú pripravované podľa špecifík konkrétnej skupiny a zohľadňuje individuálne potreby návštevníkov. Podľa toho pripravujeme rôzne typy vzdelávacích programov (náučné, interaktívne, zážitkové) a delíme ich na kurátorské a lektorské sprievody, besedy, komentované prehliadky a tematické prednášky s pozvaným hosťom, vzdelávacie programy s tvorivou aktivitou (výtvarné či pohybové workshopy).

„Všetky nami realizované programy sa tematicky odvíjajú od umeleckých diel – originálov, ktoré sú predmetom stálych expozícií alebo aktuálnych výstav galérie, prípadne reagujú na priestory a architektúru palácov, v ktorých galéria sídli. Aj tvorivé aktivity, ktoré bývajú súčasťou interaktívnych programov, sú nastavené tak, aby ešte viac umocňovali či prehlbovali zážitok z poznávania umeleckých diel. Tvorivé aktivity majú hravý a experimentálny charakter a účastníci vzdelávacích programov si výsledky svojej výtvarnej práce môžu zobrať domov na pamiatku,“ tlmočil priority vzdelávacieho oddelenia riaditeľ GMB Ivan Jančár.

Sme veľmi radi, že vďaka našim partnerom môžeme prinášať širokej verejnosti viac kvalitných, zaujímavých a inšpirujúcich programov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.