SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Štyri tipy na zaručene dobrú lyžovačku do 3 hodín od Bratislavy

Upravené svahy, zasnežená krajina, nádherný výhľad, horský vzduch, útulné chaty – ingrediencie na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku.

Upravené svahy, zasnežená krajina, nádherný výhľad, horský vzduch, útulné chaty – ingrediencie na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku

Lyžiarsky rezort Hochkar/Lackenhof am Ötscher

Hochkar/Lackenhof am Ötscher je najväčší lyžiarsky rezort Dolného Rakúska. Obe lyžiarske strediská sú vzdialené od seba iba 40 km a tak môžete počas vašej zimnej dovolenky vyskúšať Hochkar aj Lackenhof. Spojené sú bezplatným skibusom a lyžiarsky lístok platí pre obidve.

hochkar-titelbildcalexkaiser-at-0880-kopie-3-r758_res.jpg© axelkaiser.at

Najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska, Hochkar, známe zárukou dobrých snehových podmienok vďaka svojej výške a severnej polohe, zahájilo práve lyžiarsku sezónu. Vo vzdialenosti len 260 km od Bratislavy  sa Hochkar prezentuje 9 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, snowparkom a nádhernou panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar funguje ako freeride centrum a tréningové miesto rakúskych lyžiarov

posledna-r598_res.jpg(c) alexkaiser.at

Lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher, vzdialené len 240 km od Bratislavy, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších je tu Sunny Kids Park s čarovným pohyblivým pásom, pre väčších je k dispozícii snowpark pre lyžiarskych a snowboardových freestylerov. Vďaka 9 lanovkám a 19 kilometrom zjazdoviek so všetkými úrovňami náročnosti si tu vhodný svah nájde každý lyžiar. V starobylých apré ski chatách môžu nechať hostia svoju peknú lyžovačku doznieť v príjemnej atmosfére pri kulinárskej ochutnávke miestnych špecialít.

o9568tscher-cfred-lindmoser-kopie-r885_res.jpg(C) Fred Lindmoser

Aktuálne informácie o prevádzke, podujatiach a ďaľších top aktualitách nájdete na web stránkach www.skisport.com.

Lyžiarske strediská Hinterstoder a Wurzeralm
Hinterstoder-Wurzeralm ležia pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge a kvôli dobrej dostupnosti z diaľnice Pyhrn či verejnými dopravnými prostriedkami patria k najvyhľadávanejším lyžiarskym strediskám Horného Rakúska. V oboch lyžiarskych strediskách s dobrými snehovými podmienkami už zahájili lyžiarsku sezónu

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 metrov nad morom, a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na 40 km zjazdoviek.  Na svoje si tu prídu tak športoví lyžiari hľadajúci výzvy – napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, ako aj rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách.

hinterstoder077fotoquelle-oo9568tro9568bl-kopie-2-r575_res.jpg(C) OÖT_Röbl

Wurzeralm ponúka na 22 kilometroch zjazdoviek pohodovú lyžovačku s výhľadom na okolité hory. Najrýchlejšia pozemná lanovka na svete vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné svahy a tradičné chaty.

Ďaľšie informácie k obom hornorakúskym lyžiarskym strediskám nájdete na www.skisport.com.

Dolnorakúsky Hochkar/Lackenhof am Ötscher, Hinterstoder-Wurzeralm spolu s ďaľšími hornorakúskymi strediskami Kasberg a Hochficht, Action Hill v Hochkössen v Tirolsku a nádherný Heiligenblut am Großglockner v Korutánsku patria spolu so  Schnalstalským oblasti Südtirol v Taliansku, do skupiny www.skisport.com.

skisport-r204_res.jpg

Vďaka tomuto združeniu zažijete jednoduchšie a cenovo výhodnejšie lyžovanie vo všetkých týchto 9 lyžiarskych strediskách.

Z rodinných ponúk platných vo všetkých deviatich strediskách profitujú predovšetkým rodiny s deťmi. Deti do 10 rokov (ročník 2007) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú lyžiarsku kartu SnehuliakSchneemankarte – iba za 3 eurá na deň (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti). V ponuke sú atraktívne paušálne balíčky počas víkendov, troch alebo štyroch dní či celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu