INZERCIA

FZKI pre Nové Zámky: Vysokoškolské štúdium prepojené s praxou

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Krajinno-architektonické štúdie šiestich návrhov študentov Krajinnej a záhradnej architektúry Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva (FZKI) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre stavajú na najnovších trendoch kultúrneho sveta. Ich ambíciou je zmeniť námestie na slávnostné záhrady v objatí zelene a fontán. Mottom návrhov je premena priestranstva na príťažlivé miesto kultúrnych zážitkov v atraktívnom historickom prostredí. Cieľom študentských prác je obohatiť verejnú diskusiu o premene námestia novými námetmi a inšpiráciami. Spätná väzba verejnosti bude zapracovaná do realizačného projektu.

Prezentované študentské práce sú výstupmi z predmetu ateliéry tvorby verejnej zelene vedeného prof.  Ľubicou Feriancovou a nadväzujú na Stratégiu Zmena hlavného námestia Nové Zámky, vypracovanú prof. Michalom Šarafínom  v spolupráci s Ing. Attilom Tóthom a Ing. Gabrielom Kuczmanom z FZKI.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Nových Zámkov Mgr. art. Otokar Klein a dekanka FZKI SPU v Nitre doc. Klaudia Halászová.

Autormi štúdií sú študentky a študenti FZKI: Beáta Rybanská, Peter Horváth, Lujza Halásová, Veronika Miklášová, Jaroslava Zábojníková, Richard Karsay, Vanda Matuškovičová, Janka Beňušová, Martina Fischerová, Veronika Harabová, Mária Modrovičová, Marek Ondruš, Pavla Polková, Dominika Danadová a Laura Majbová.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity Vadyma Hetmana

Tlačové správy

Nevymením peniaze Humenčanov za hodnotenie jednej mimovládky

Problém mám iba s tendenčnosťou týchto hodnotení.

Tlačové správy

Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon

Zvyšovanie teploty, prívalové dažde, či nedostatok vody sú dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dnes prejavujú aj na Slovensku

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.