INZERCIA

FZKI pre Nové Zámky: Vysokoškolské štúdium prepojené s praxou

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Krajinno-architektonické štúdie šiestich návrhov študentov Krajinnej a záhradnej architektúry Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva (FZKI) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre stavajú na najnovších trendoch kultúrneho sveta. Ich ambíciou je zmeniť námestie na slávnostné záhrady v objatí zelene a fontán. Mottom návrhov je premena priestranstva na príťažlivé miesto kultúrnych zážitkov v atraktívnom historickom prostredí. Cieľom študentských prác je obohatiť verejnú diskusiu o premene námestia novými námetmi a inšpiráciami. Spätná väzba verejnosti bude zapracovaná do realizačného projektu.

Prezentované študentské práce sú výstupmi z predmetu ateliéry tvorby verejnej zelene vedeného prof.  Ľubicou Feriancovou a nadväzujú na Stratégiu Zmena hlavného námestia Nové Zámky, vypracovanú prof. Michalom Šarafínom  v spolupráci s Ing. Attilom Tóthom a Ing. Gabrielom Kuczmanom z FZKI.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Nových Zámkov Mgr. art. Otokar Klein a dekanka FZKI SPU v Nitre doc. Klaudia Halászová.

Autormi štúdií sú študentky a študenti FZKI: Beáta Rybanská, Peter Horváth, Lujza Halásová, Veronika Miklášová, Jaroslava Zábojníková, Richard Karsay, Vanda Matuškovičová, Janka Beňušová, Martina Fischerová, Veronika Harabová, Mária Modrovičová, Marek Ondruš, Pavla Polková, Dominika Danadová a Laura Majbová.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom

Slnko, pláž, oddych. Problémy s autom však veľmi rýchlo môžu zmeniť letnú dovolenku na nepríjemný zážitok.

Tlačové správy

OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom

OMV ponúka vodičom tipy, ako si pripraviť auto na dovolenku bez stresu.

Tlačové správy

S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku

S kartou Mastercard World od VÚB Banky nezačnete dovolenku na preplnenom letisku, ale v pohodlí letiskových VIP salónikov.