INZERCIA

FZKI pre Nové Zámky: Vysokoškolské štúdium prepojené s praxou

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Na Mestskom úrade v Nových Zámkoch sa 12. januára konala verejná prezentácia študentských návrhov stvárnenia Hlavného námestia.

Krajinno-architektonické štúdie šiestich návrhov študentov Krajinnej a záhradnej architektúry Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva (FZKI) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre stavajú na najnovších trendoch kultúrneho sveta. Ich ambíciou je zmeniť námestie na slávnostné záhrady v objatí zelene a fontán. Mottom návrhov je premena priestranstva na príťažlivé miesto kultúrnych zážitkov v atraktívnom historickom prostredí. Cieľom študentských prác je obohatiť verejnú diskusiu o premene námestia novými námetmi a inšpiráciami. Spätná väzba verejnosti bude zapracovaná do realizačného projektu.

Prezentované študentské práce sú výstupmi z predmetu ateliéry tvorby verejnej zelene vedeného prof.  Ľubicou Feriancovou a nadväzujú na Stratégiu Zmena hlavného námestia Nové Zámky, vypracovanú prof. Michalom Šarafínom  v spolupráci s Ing. Attilom Tóthom a Ing. Gabrielom Kuczmanom z FZKI.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Nových Zámkov Mgr. art. Otokar Klein a dekanka FZKI SPU v Nitre doc. Klaudia Halászová.

Autormi štúdií sú študentky a študenti FZKI: Beáta Rybanská, Peter Horváth, Lujza Halásová, Veronika Miklášová, Jaroslava Zábojníková, Richard Karsay, Vanda Matuškovičová, Janka Beňušová, Martina Fischerová, Veronika Harabová, Mária Modrovičová, Marek Ondruš, Pavla Polková, Dominika Danadová a Laura Majbová.

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Víťazom Stavbárskej olympiády odovzdajú ceny na DOD SvF STU

Už 2. ročník súťaže pre stredoškolákov - Stavbárskej olympiády - má za sebou jej organizátor Stavebná fakulta STU v Bratislave.

Tlačové správy

Londýn: Úspešná Slovenka balí kufre. Chce bývať v Bratislave

Lucia je úspešná mladá žena, ktorá odišla študovať na univerzitu do Británie a neplánovane tam zostala dlhých šestnásť rokov.

Tlačové správy

Zabezpečte vstup osôb na stavenisko podľa zákona

Efektívnym riešením je vstupný turniketový kontajner na stavbu.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.