INZERCIA

Ústav manažmentu STU

Ústav manažmentu STU je pedagogickým, výskumným a vývojovým pracoviskom s celouniverzitnou pôsobnosťou.

Ústav manažmentu STU je pedagogickým, výskumným a vývojovým pracoviskom s celouniverzitnou pôsobnosťou v oblasti plánovania a manažmentu. V úzkej súčinnosti s ostatnými fakultami STU garantuje nasledovné samostatné bakalárske študijné programy: 

Študijný program Priestorové plánovanie

 Súčasný vývoj nám ukazuje, akú dôležitosť majú pojmy priestor, miesto, sídlo, región či krajina. Priestor vo všeobecnosti sa stáva čoraz vzácnejším artiklom a navyše mnohokrát nie je na prvý pohľad zrejmé, aký je optimálny spôsob jeho využitia. Hľadanie tohto spôsobu vyžaduje tvorivý a kooperatívny prístup. Priestorové plánovanie ako manažment budúceho vývoja územia vnímame v tejto súvislosti aj ako dynamický rozhodovací a komunikačný proces, do ktorého vstupujú premenné ako komunita, spoločenstvo, identita miesta alebo hodnoty. Priestorové plánovanie je predovšetkým plánovaním integrovaným a zahŕňa v sebe mnoho tvorivých a jedinečných aspektov. Integruje v sebe poznatky z technických (napr. urbanizmus, geodézia, staviteľstvo), prírodných (napr. krajinná ekológia) aj spoločenských (napr. sociológia, psychológia) vedných disciplín. Od roku 2008 je odbor priestorové plánovanie akreditovaný na Ústave manažmentu STU, opierajúc sa o medzinárodne etablovanú vedecko-výskumnú platformu, ktorou je SPECTRA, Centrum Excelentnosti Európskej únie. Naši absolventi našli dobré uplatnenie nielen na rôznych pozíciách v regionálnom manažmente, developerských a investičných spoločnostiach, orgánoch samosprávy ale tiež aj v oblasti vedy, kultúry a výskumu.

stufoto2-r166_res.jpg

Študijný program Investičné plánovanie v priemyselnom podniku

Študijný program poskytuje znalosti, schopnosti a zručnosti v oblasti investičného plánovania, rozhodovania a hodnotenia efektívnosti investičných projektov pomocou výberových metód. V súčasnosti sa neodlučiteľnou súčasťou moderného riadenia podniku stáva controlling. Jeho prostredníctvom je možné rýchlo a presne hodnotiť dynamiku vývoja podniku, umožňuje porovnávanie s podnikmi podobného typu, analyzovanie prípadných odchýlok a  na ich základe navrhnúť vhodné opatrenia na dosiahnutie plánovaných cieľov v priemyselných podnikoch. Absolvent študijného programu Investičné plánovanie v priemyselnom podniku získa znalosti z riadenia z technického, technologického a výrobného procesu a logistiky. Po nástupe do praxe nájde uplatnenie ako člen tvorivého tímu, jeho vedúci alebo samostatný zodpovedný zamestnanec v oblasti plánovania, riadenia a hodnotenia investícií, v riadení a správe nehnuteľností a tiež vo funkcii controllera, ktorý operatívne poskytuje vedeniu podniku transparentné a aktuálne výsledky týkajúce sa firemnej politiky, stratégie a operatívneho plánovania. 

Radi by sme vám oba študijné programy a činnosť Ústavu manažmentu bližšie predstavili na Dni otvorených dverí, ktorý sa bude konať 16.2.2017 od 13,00 na UM STU, Vazovova 5 v Bratislave.

 

Viac na www.um.stuba.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Veľkonočné sviatky bez tráviacich problémov

Sviatky Veľkej noci prinášajú okrem duchovných hodnôt, návštevy rodín aj bohato prestreté stoly.

Tlačové správy

Poslanec Borguľa žiada konečné odstránenie plota

M.Borguľa dnes poslal starostovi Starého Mesta výzvu, v ktorej ho žiada o konečné odstránenie oplotenia spred americkej ambasády.

Tlačové správy

AquaCity Poprad is a grand centre of wellness

Relaxation awaits in our 13 outdoor and indoor pools. The principles of fire and water will lead you through the world.

Tlačové správy

Events in Hotel Devin - Exclusive premises and modern equipment

Hotel Devín is a popular venue for business meetings, family celebrations and informal get-togethers.