SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Ústav manažmentu STU

Ústav manažmentu STU je pedagogickým, výskumným a vývojovým pracoviskom s celouniverzitnou pôsobnosťou.

Ústav manažmentu STU je pedagogickým, výskumným a vývojovým pracoviskom s celouniverzitnou pôsobnosťou v oblasti plánovania a manažmentu. V úzkej súčinnosti s ostatnými fakultami STU garantuje nasledovné samostatné bakalárske študijné programy: 

Študijný program Priestorové plánovanie

 Súčasný vývoj nám ukazuje, akú dôležitosť majú pojmy priestor, miesto, sídlo, región či krajina. Priestor vo všeobecnosti sa stáva čoraz vzácnejším artiklom a navyše mnohokrát nie je na prvý pohľad zrejmé, aký je optimálny spôsob jeho využitia. Hľadanie tohto spôsobu vyžaduje tvorivý a kooperatívny prístup. Priestorové plánovanie ako manažment budúceho vývoja územia vnímame v tejto súvislosti aj ako dynamický rozhodovací a komunikačný proces, do ktorého vstupujú premenné ako komunita, spoločenstvo, identita miesta alebo hodnoty. Priestorové plánovanie je predovšetkým plánovaním integrovaným a zahŕňa v sebe mnoho tvorivých a jedinečných aspektov. Integruje v sebe poznatky z technických (napr. urbanizmus, geodézia, staviteľstvo), prírodných (napr. krajinná ekológia) aj spoločenských (napr. sociológia, psychológia) vedných disciplín. Od roku 2008 je odbor priestorové plánovanie akreditovaný na Ústave manažmentu STU, opierajúc sa o medzinárodne etablovanú vedecko-výskumnú platformu, ktorou je SPECTRA, Centrum Excelentnosti Európskej únie. Naši absolventi našli dobré uplatnenie nielen na rôznych pozíciách v regionálnom manažmente, developerských a investičných spoločnostiach, orgánoch samosprávy ale tiež aj v oblasti vedy, kultúry a výskumu.

stufoto2-r166_res.jpg

Študijný program Investičné plánovanie v priemyselnom podniku

Študijný program poskytuje znalosti, schopnosti a zručnosti v oblasti investičného plánovania, rozhodovania a hodnotenia efektívnosti investičných projektov pomocou výberových metód. V súčasnosti sa neodlučiteľnou súčasťou moderného riadenia podniku stáva controlling. Jeho prostredníctvom je možné rýchlo a presne hodnotiť dynamiku vývoja podniku, umožňuje porovnávanie s podnikmi podobného typu, analyzovanie prípadných odchýlok a  na ich základe navrhnúť vhodné opatrenia na dosiahnutie plánovaných cieľov v priemyselných podnikoch. Absolvent študijného programu Investičné plánovanie v priemyselnom podniku získa znalosti z riadenia z technického, technologického a výrobného procesu a logistiky. Po nástupe do praxe nájde uplatnenie ako člen tvorivého tímu, jeho vedúci alebo samostatný zodpovedný zamestnanec v oblasti plánovania, riadenia a hodnotenia investícií, v riadení a správe nehnuteľností a tiež vo funkcii controllera, ktorý operatívne poskytuje vedeniu podniku transparentné a aktuálne výsledky týkajúce sa firemnej politiky, stratégie a operatívneho plánovania. 

Radi by sme vám oba študijné programy a činnosť Ústavu manažmentu bližšie predstavili na Dni otvorených dverí, ktorý sa bude konať 16.2.2017 od 13,00 na UM STU, Vazovova 5 v Bratislave.

 

Viac na www.um.stuba.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


4 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 4 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu