INZERCIA

Konferencia o využívaní ITP v trestnom konaní splnila svoj cieľ

Významní odborníci zo Slovenska a Českej republiky sa 23. marca 2017 stretli na pôde Fakulty práva PEVŠ.

Významní odborníci z trestnoprocesnej teórie a praxe zo Slovenska a Českej republiky sa 23. marca 2017 stretli na pôde Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a diskutovali o teoretických a praktických problémoch využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Konferencia sa konala v rámci riešenej výskumnej úlohy Zvyšovanie efektívnosti odhaľovania a dokazovania trestných činov prostredníctvom informačno-technických prostriedkov, podporovanej Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. APVV-15-0272. Konferenciu otvoril dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy p doc. JUDr. PhDr. Peter Potásch, PhD.  ktorý vo svojom vystúpení zdôraznil aktuálnosť témy konferencie a vysoký počet účastníkov konferencie.

Následne boli na konferencie prednesené zaujímavé vystúpenia, ktoré reflektovali na niektoré teoretické a aplikačné problémy využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Vzhľadom na to, že sa pri realizácii týchto prostriedkov vážnym spôsobom zasahuje do základných práv a slobôd, predovšetkým do práva na súkromie. Popredný odborník na ústavné právo prof. JUDr. Ján Svák, DrSc. Sa vo svojom vystúpení venoval ústavným hraniciam využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Spoluzástupkyňa Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva JUDr. Miroslava Bálintová sa venovala zásahom do práva na súkromie použitím informačno-technických prostriedkov vo svetle rozhodovacej činnosti Európskeho súdu pre ľudské práva.

V ďalšej časti boli predmetom diskusie jednotlivé teoretické problémy využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Okrem významných predstaviteľov trestnoprávnej teórie zo Slovenska a Českej republiky, na konferencii vystúpili aj zástupcovia praxe predovšetkým z radov sudcov a prokurátorov, ktorí vo svojich vystúpeniach prezentovali predovšetkým praktické problémy  využívania týchto prostriedkov.

Konferencia splnila organizátormi konferencie stanovený cieľ, ktorým bolo identifikovanie a prediskutovanie najzásadnejších problémov spojených s používaním informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. S týmito výsledkami budú riešitelia vedeckovýskumného projektu  pracovať, postupne sa budú snažiť prinášať riešenia a v spolupráci s príslušnými orgánmi ich implementovať do praxe. Jednotlivé príspevky budú publikované v recenzovanom zborníku, ktorý bude účastníkom zaslaný v knižnej podobe a zároveň elektronická verzia bude zverejnená na webovom sídle Paneurópskej vysokej školy http://www.paneurouni.com.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 16. vydanie

Tlačové správy

Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu

Vassal EKO buduje novú triediacu linku, ktorá bude prvou svojho druhu na Slovensku a jednou z najmodernejších v Európe.

Tlačové správy

Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách

Ochutnali sme hviezdne menu od francúzskeho šéfkuchára.

Tlačové správy

Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí

Známe aj menej známe, ostrovy Stredomoria sú vychytené dovolenkové destinácie.