INZERCIA

Konferencia o využívaní ITP v trestnom konaní splnila svoj cieľ

Významní odborníci zo Slovenska a Českej republiky sa 23. marca 2017 stretli na pôde Fakulty práva PEVŠ.

Významní odborníci z trestnoprocesnej teórie a praxe zo Slovenska a Českej republiky sa 23. marca 2017 stretli na pôde Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy v Bratislave a diskutovali o teoretických a praktických problémoch využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Konferencia sa konala v rámci riešenej výskumnej úlohy Zvyšovanie efektívnosti odhaľovania a dokazovania trestných činov prostredníctvom informačno-technických prostriedkov, podporovanej Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. APVV-15-0272. Konferenciu otvoril dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy p doc. JUDr. PhDr. Peter Potásch, PhD.  ktorý vo svojom vystúpení zdôraznil aktuálnosť témy konferencie a vysoký počet účastníkov konferencie.

Následne boli na konferencie prednesené zaujímavé vystúpenia, ktoré reflektovali na niektoré teoretické a aplikačné problémy využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Vzhľadom na to, že sa pri realizácii týchto prostriedkov vážnym spôsobom zasahuje do základných práv a slobôd, predovšetkým do práva na súkromie. Popredný odborník na ústavné právo prof. JUDr. Ján Svák, DrSc. Sa vo svojom vystúpení venoval ústavným hraniciam využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Spoluzástupkyňa Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva JUDr. Miroslava Bálintová sa venovala zásahom do práva na súkromie použitím informačno-technických prostriedkov vo svetle rozhodovacej činnosti Európskeho súdu pre ľudské práva.

V ďalšej časti boli predmetom diskusie jednotlivé teoretické problémy využívania informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. Okrem významných predstaviteľov trestnoprávnej teórie zo Slovenska a Českej republiky, na konferencii vystúpili aj zástupcovia praxe predovšetkým z radov sudcov a prokurátorov, ktorí vo svojich vystúpeniach prezentovali predovšetkým praktické problémy  využívania týchto prostriedkov.

Konferencia splnila organizátormi konferencie stanovený cieľ, ktorým bolo identifikovanie a prediskutovanie najzásadnejších problémov spojených s používaním informačno-technických prostriedkov v trestnom konaní. S týmito výsledkami budú riešitelia vedeckovýskumného projektu  pracovať, postupne sa budú snažiť prinášať riešenia a v spolupráci s príslušnými orgánmi ich implementovať do praxe. Jednotlivé príspevky budú publikované v recenzovanom zborníku, ktorý bude účastníkom zaslaný v knižnej podobe a zároveň elektronická verzia bude zverejnená na webovom sídle Paneurópskej vysokej školy http://www.paneurouni.com.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nevymením peniaze Humenčanov za hodnotenie jednej mimovládky

Problém mám iba s tendenčnosťou týchto hodnotení.

Tlačové správy

Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon

Zvyšovanie teploty, prívalové dažde, či nedostatok vody sú dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dnes prejavujú aj na Slovensku

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.

Tlačové správy

Vydanie denníka SME spolu s knihou Po stopách dávnej Bratislavy

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie SME s knihou len za 4,99 €.