SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EU v BA a Medzinárodná investičná banka podpísali memorandum

Rektor EU v BA Ferdinand Daňo a riaditeľ Európskej regionálnej kancelárie Medzinárodnej investičnej banky podpísali memorandum.

Bratislava, 4. apríla 2017. Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a riaditeľ Európskej regionálnej kancelárie Medzinárodnej investičnej banky Igor Barát slávnostne podpísali 4. apríla 2017 memorandum o porozumení medzi EU v Bratislave a Medzinárodnou investičnou bankou (MIB).

Dokument, prvý svojho druhu medzi MIB a univerzitou v Európskej únii, vytvára rámec na široké spektrum spolupráce oboch inštitúciách v týchto základných oblastiach:

  • mobilita výskumných pracovníkov, učiteľov, študentov EU v Bratislave a odborníkov MIB za účelom výskumu, štúdia na EU v Bratislave a/alebo odbornej stáže v MIB,
  • iniciovanie výskumnej spolupráce a implementácia výskumných projektov najmä v oblasti hospodárskeho rozvoja a integračných väzieb členských štátov MIB, udržateľného rozvoja, svetovej ekonomiky a medzinárodných finančných/rozvojových inštitúcií, rozvoja infraštruktúry, malého a stredného podnikania a inovácií, verejno-súkromného partnerstva, resp. v ďalších oblastiach spoločného záujmu zmluvných strán,
  • participácia na výučbe, implementácia spoločných vzdelávacích projektov/programov na všetkých stupňoch štúdia, v oblasti manažérskeho i celoživotného vzdelávania na EU v Bratislave,
  • poskytovanie podpory pri zvyšovaní kvalifikácie výskumníkov a učiteľov a pri implementácii moderných metód výučby,
  • organizovanie spoločných odborných a vzdelávacích podujatí,
  • spolupráca pri príprave publikácií a výstupov z výskumu, ako aj výmena publikácií a výstupov z už realizovaného výskumu,
  • participácia odborníkov IIB v pozícii konzultantov alebo oponentov vo vzťahu k bakalárskym, diplomovým a dizertačným prácam,
  • participácia v pozícii recenzentov vo vzťahu k recenzovaným publikačným titulom,
  • prístup ku knižničnému fondu/elektronickým zdrojom zmluvných strán,
  • informovanie odbornej a širokej verejnosti v krajinách zmluvných strán o spoločných aktivitách, resp. aktivitách partnerskej inštitúcie.

„Ekonomická univerzita v Bratislave je modernou a dynamickou univerzitou s najvyššou mierou špecializácie v oblasti ekonómie, podnikania a manažmentu na Slovensku, ktorá spolupracuje s renomovanými organizáciami doma a v zahraničí a kladie dôraz na spoločenskú zodpovednosť.

S viacerými členskými štátmi Medzinárodnej investičnej banky má EU v Bratislave etablovanú spoluprácu a Memorandum o porozumení medzi EU v Bratislave a Medzinárodnou investičnou bankou vytvára priestor na ďalšie príležitosti pre internacionalizáciu vzdelávania a výskumu našej univerzity,“ uviedol Ferdinand Daňo, rektor EU v Bratislave.

„O pár dní to budú dva roky, čo MIB otvorila svoju vôbec prvú zahraničnú regionálnu kanceláriu a to práve na Slovensku, a tak je celkom pochopiteľné, že okrem podpory biznisu a projektov v rámci ekonomického rozvoja máme záujem angažovať sa aj v oblasti vedy a vzdelávania. Ekonomická univerzita v Bratislave bola našou logickou voľbou,“ uviedol I. Barát. Dodal že v rámci bratislavskej kancelárie MIB sa budú usilovať o čo najskoršie naplnenie memoranda. „Začneme postupne, možno prednáškami našich expertov, a za ideálne by som považoval, keby spolupráca mohla vyvrcholiť stážami študentov, alebo výmennými pobytmi expertov“, doplnil riaditeľ európskej kancelárie MIB.

 

Ekonomická univerzita v Bratislave má viac ako 75-ročnú históriu a pripravila viac ako 80 000 absolventov. 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

Na EU v Bratislave je v ponuke štúdium viac ako 80 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom, francúzskom a ruskom). Na 2. stupni štúdia študenti môžu študovať 3 študijné programy kompletne zabezpečované v cudzích jazykoch a po ukončení štúdia absolventi získajú dvojitý diplom zo zahraničných partnerských univerzít v týchto študijných programoch: Všeobecný manažment (v anglickom jazyku) s University of Strasbourg, Manažment predaja (vo francúzskom jazyku) s University of Cergy-Pontoise a Medzinárodný finančný manažment (v nemeckom jazyku) s M. Luther University of Halle.

EU v Bratislave a Nottingham Trent University v Anglicku umožňujú študentom získať dvojitý diplom v bakalárskom študijnom programe International Business Administration, Marketing Management alebo Business Finance a súbežne s inžinierskym štúdiom absolvovať na univerzite v Nottinghame aj spoločný študijný program International Finance. S univerzitou NIDA v Bangkoku ponúka EU v Bratislave štúdium s možnosťou získať dvojitý diplom v študijnom programe International Finance a študovať̌ spoločný študijný program Global Finance s touto univerzitou.

EU v Bratislave dosahuje vynikajúce výsledky pri mobilitných programoch, v programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Potešiteľný je aj vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov. Bratislavská Business School EU v Bratislave ponúka medzinárodný vzdelávací program MBA v spolupráci s Franklin University Ohio v USA. EU v Bratislave je členom významných medzinárodných akademických zoskupení a organizácií.

Absolventi univerzity nachádzajú veľmi dobré uplatnenie na trhu práce v rámci SR a v zahraničí, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady priemerných miezd absolventov.


Medzinárodná investičná banka je medzinárodná finančná inštitúcia, ktorá vznikla v roku 1970. V súčasnosti ju tvorí 9 členských štátov z 3 kontinentov: Bulharsko, Česká republika, Kuba, Maďarsko, Mongolsko, Rumunsko, Ruská federácia, Slovensko a Vietnam. Cieľom MIB je podpora sociálneho a hospodárskeho rozvoja svojich členských štátov a rastu prosperity ich obyvateľov pomocou podpory projektov ekonomickej spolupráce medzi nimi.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.