SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Dôvera vyhlásila boj o zdravie

Bojovníci za zdravie je grantový program určený poistencom Dôvera s akýmkoľvek ochorením či diagnózou.

Bojovníci za zdravie je grantový program určený poistencom Dôvera s akýmkoľvek ochorením či diagnózou, ktorí na ceste za uzdravením vyčerpali všetky dostupné medicínske postupy hradené z verejných zdrojov. Zdravotníctvo je totiž prísne regulované zákonmi, ktoré určujú, aké zákroky či terapie môže pacient absolvovať. Niekedy však musí zájsť za hranicu svojich možností a liečbu si doplatiť alebo aj celú uhradiť z vlastného vrecka. Vtedy prichádzajú na rad Bojovníci.

S prosbou o preplatenie nákladov za zdravotnú pomôcku, zahraničný zákrok alebo kúpeľný pobyt, sa poistenci obracajú na svoju zdravotnú poisťovňu Dôvera, takmer neustále. Grantový program Bojovníci za zdravie vznikol ako reakcia na tieto žiadosti a len za minulý rok podporil vyše 250 poistencov na lepší a plnohodnotnejší život sumou viac ako 300 tis. eur.

Bojovníci za zdravie sú našou výkladnou skriňou v oblasti spoločenskej zodpovednosti. V poradí už tretie kolo spúšťame pre tých, ktorých trápi podlomené zdravie a hlavne ktorým štandardné spôsoby liečby, hradené z verejných zdrojov už nezaberajú. Práve títo poistenci sa môžu uchádzať o  príspevok na rehabilitácie, zdravotné pomôcky či špeciálne operácie, ktoré si podľa zákona doplácajú alebo hradia v plnej výške. Všetko, čo vieme robiť pre našich poistencov probono, teda so šľachetným úmyslom pomôcť, má pre nás veľký zmysel,“ hovorí PR manažér zdravotnej poisťovne Dôvera Branislav Cehlárik.

Šanca na zmenu

Dôvera takto pomohla zlepšiť kvalitu života nejednému bojovníkovi. Vybraní žiadatelia doteraz najčastejšie využili grant na rehabilitácie v špecializovaných zariadeniach doma aj v zahraničí, na nákup zdravotníckych pomôcok (invalidných vozíkov, načúvacích prístrojov, pomôcok pre diabetikov) a liekov či na rôzne terapie a zákroky. Ako príklad môže poslúžiť príbeh Ladislava, ktorý vďaka grantu 1 500 eur mohol absolvovať operáciu očí a natrvalo sa tak zbaviť silných dioptrií. Adamkove ušká zase počuli len polovicu toho, čo ostatné deti, ale všetko sa zmenilo, keď za 500 eur získal úplne nové a kvalitné načúvacie aparáty. Mladá nádejná atlétka sa vďaka liečbe kryokomorou v hodnote 200 eur mohla vrátiť späť na trať a Katke rehabilitácia v sume 1 000 eur výrazne zvyšuje šancu na prvé krôčiky. Asi najsilnejší príbeh bol Marekov, ktorý sa narodil ako zdravé dieťatko, no v jednej nestráženej chvíli sa všetko razom zmenilo.

adam1-r850_res.jpg

V kóme po zjedených gulôčkách  

Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili  vysnívaný život na boj o jeho záchranu. V zápale hry sa dva a pol ročnému chlapčekovi dostali do rúk guľôčky zo stavebnice, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Jeho mama počas obedných príprav na zlomok sekundy stratila dohľad nad dieťaťom, a tak si nevšimla ako si Marek postupne vkladá do pusy jednu striebornú guľôčku za druhou. Nakoniec mu ich v brušku skončilo štrnásť. To najhoršie nenechalo na seba dlho čakať.   

marek-ako-zdravy-1-r901_res.jpg

Záhadná diagnóza

Začalo to zvracaním, no lekári si mysleli, že ide o virózu a poslali nás domov. Po dvoch dňoch došlo k  rapídnemu zhoršeniu. V nemocnici si ho nechali na sledovanie pre vysoké zápalové hodnoty,“  spomína na chvíle strachu mamina Michaela. Pri röntgene Marek náhle skolaboval, došlo k zástave srdca a oživovanie trvalo neskutočných 18 minút. Nasledovala päť hodinová operácia, počas ktorej mu z bruška vybrali všetky popapané guľôčky, ktoré sa stihli nalepiť na vnútorné orgány. „Zostal v umelom spánku, a keď sa prebral, zistili sme, že mozog ostal poškodený,“ vysvetľuje Michaela. Takmer dvadsať minútová resuscitácia si vybrala svoju daň a zanechala stopy na chlapcovom mentálnom zdraví.

Marek pomaly napreduje aj vďaka rehabilitáciám, na ktoré získal grant z Bojovníkov za zdravie v sume 3 078 eur.

Získajte grant aj vy

Poistenci Dôvery, zbystrite pozornosť. Ak máte vy, vaše dieťa, rodič či priateľ zdravotný problém, no liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia, je tu riešenie.

Žiadatelia sa do grantového programu zapoja vypísaním jednoduchej elektronickej žiadosti, ktorú nájdu na stránke www.bojovnicizazdravie.sk.

Termín na prihlásenie: 2. apríl - 4. máj 2017 

 Musíte splniť 2 základné podmienky:

- Osoba, na ktorej liečbu budú financie použité, musí byť poistencom Dôvery

- Liečba alebo pomôcka nie je hradená z verejného zdravotného poistenia 

 Zdravotná poisťovňa Dôvera bude hodnotiť len žiadosti o poskytnutie príspevku na zdravotnú starostlivosť, ktorú si pacienti podľa zákona doplácajú, alebo si ju hradia v plnej výške.

 Grantový program Bojovníci za zdravie pomohol už takmer 400 deťom a dospelým v celkovej sume približne 450 000 eur. Jedným z podporených bojovníkov môžete byť aj vy.

 

   

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 14 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu