SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Viceprezident spoločnosti AT&T na návšteve EU v Bratislave

Dňa 27.4.2017 navštívila EU v Bratislave delegácia AT&T so sídlom v Dallase, ktorú viedol viceprezident Paul Rosenbaum.

Dňa 27. apríla 2017 navštívila EU v Bratislave delegácia AT&T so sídlom v Dallase, Spojených štátoch amerických, ktorú viedol viceprezident Paul Rosenbaum. Predmetom rokovania boli možnosti bilaterálnej spolupráce. Na stretnutí bol prítomný Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ slovenskej pobočky AT&T a Mária Hodošiová zodpovedná za spoluprácu s akademickou sférou. EU v Bratislave zastupovali Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, Jana Péliová, prorektorka pre manažovanie akademických projektov a Gabriela Pleschová z Centra severoamerických štúdií (CNAS). 

Spoločnosť AT&T je poskytovateľom telekomunikačných služieb, televízie a vysokorýchlostného internetu. Firmu založil v roku 1876 Alexander Graham Bell, vynálezca telefónu. Na Slovensku firma pôsobí od roku 1999, v súčasnosti zamestnáva viac ako 3000 pracovníkov v Bratislave (tri centrá) a Košiciach a zabezpečuje podporu predaja a zdieľané služby pre región EMEA (Europe, Middle East, Africa). Bratislavská pobočka je súčasťou globálnej siete zákazníckych centier, ktoré sídlia napríklad v Singapure, Veľkej Británii, Austrálii a Japonsku.

Ako na stretnutí uviedol Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy, EU v Bratislave považuje spoluprácu s praxou za mimoriadne dôležitú a hľadá možnosti prepojenia vzdelávacích kurzov s firmami pôsobiacimi na Slovensku. Spoločnosť AT&T bola v minulosti partnerom letnej školy Global Consulting Programm zabezpečovanej v spolupráci s Ohio University a Univerzitou Wisconsin La Cross, ako aj pri zabezpečovaní odborného kurzu American Business Culture and Ethics. Firma ponúkla stáž pre študenta EU v Bratislave, ktorý bol vybraný pre štúdium na partnerskej univerzite v Texase v akademickom roku 2017/2018. Recipročne by mali stáž v slovenskej pobočke AT&T absolvovať aj študenti z partnerskej University of Dallas.

 


Ekonomická univerzita v Bratislave má viac ako 75-ročnú históriu a pripravila viac ako 80 000 absolventov. Má 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

Na EU v Bratislave je v ponuke štúdium viac ako 80 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom, francúzskom a ruskom). Na 2. stupni štúdia študenti môžu študovať 3 študijné programy kompletne zabezpečované v cudzích jazykoch a po ukončení štúdia absolventi získajú dvojitý diplom zo zahraničných partnerských univerzít v týchto študijných programoch: Všeobecný manažment (v anglickom jazyku) s University of Strasbourg, Manažment predaja (vo francúzskom jazyku) s University of Cergy-Pontoise a Medzinárodný finančný manažment (v nemeckom jazyku) s M. Luther University of Halle.

EU v Bratislave a Nottingham Trent University v Anglicku umožňujú študentom získať dvojitý diplom v bakalárskom študijnom programe International Business Administration, Marketing Management alebo Business Finance a súbežne s inžinierskym štúdiom absolvovať na univerzite v Nottinghame aj spoločný študijný program International Finance. S univerzitou NIDA v Bangkoku ponúka EU v Bratislave štúdium s možnosťou získať dvojitý diplom v študijnom programe International Finance a študovať̌ spoločný študijný program Global Finance s touto univerzitou.

EU v Bratislave dosahuje vynikajúce výsledky pri mobilitných programoch, v programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Potešiteľný je aj vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov. Bratislavská Business School EU v Bratislave ponúka medzinárodný vzdelávací program MBA v spolupráci s Franklin University Ohio v USA. EU v Bratislave je členom významných medzinárodných akademických zoskupení a organizácií.

Absolventi univerzity nachádzajú veľmi dobré uplatnenie na trhu práce v rámci SR a v zahraničí, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady priemerných miezd absolventov.

Viac informácií...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu