INZERCIA

Je šanca, že o deväťdesiat dní bude plot odstránený?

Stavebný úrad predĺžil Veľvyslanectvu USA lehotu na predloženie potrebných dokumentov o deväťdesiat dní.

Stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Staré Mesto predĺžil Veľvyslanectvu USA na Slovensku lehotu na predloženie potrebných dokumentov o deväťdesiat dní.

Americká ambasáda musí dodať okrem iného doklad preukazujúci ich vzťah k pozemkom na Hviezdoslavovom námestí a dokument preukazujúci, že dodatočné povolenie stavby plota pred ich budovou nie je v rozpore s verejným záujmom, ktorý reprezentuje územný plán mesta. Na predloženie uvedených dokumentov dostala ambasáda 90-dňovú lehotu. Zo strany stavebného úradu ide už o druhú a poslednú lehotu pre Američanov. Informoval o tom Martin Borguľa, poslanec mesta za mestskú časť Bratislava – Staré Mesto.

„Ak americká strana v danej lehote dokumenty nepredloží, mal by začať proces odstraňovania stavby. Plot totiž možno potom definitívne vyhlásiť za čiernu stavbu a malo by nasledovať konanie o jeho odstránení,“ povedal Martin Borguľa.

Poslanci mesta na svojom zasadnutí 26. apríla 2017 už druhýkrát po sebe odmietli ambasáde schváliť nájomnú zmluvu k pozemkom na Hviezdoslavovom námestí. Podľa poslanca Martina Borguľu dal tým poslanecký zbor jasne najavo, že si neželá ďalšie zotrvanie plota na Hviezdoslavovom námestí.

Ambasáda môže opäť požiadať zastupiteľstvo o schválenie nájomnej zmluvy až o šesť mesiacov. V lehote 90 dní teda nebude schopná predložiť doklad preukazujúci vzťah k pozemku. Môže však dôjsť k situácii, že sa ambasáda bude snažiť obísť mestské zastupiteľstvo a získať dokumenty iným spôsobom.

„Vyzývam všetky dotknuté orgány, ako aj primátora mesta, aby v prípade, že ich americká ambasáda požiada o dodatočné vydanie dokumentov, ktoré im chýbajú, aby tak neurobili. Vyzývam ich, aby neobchádzali vôľu zastupiteľstva mesta, ktoré demokraticky zahlasovalo proti ďalšiemu zotrvaniu plota na námestí,“ povedal Martin Borguľa.

Poslanec Martin Borguľa dnešným dňom spúšťa občiansku iniciatívu – Výzvu veľvyslancovi USA na Slovensku pod názvom „HOVORÍME NIE PLOTU NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ“.

„Všetci, ktorým záleží na tom, ako vyzerá Hviezdoslavovo námestie a nesúhlasia s tým, aby najkrajšie námestie v historickom centre Bratislavy bolo špatené železným plotom, majú teraz možnosť túto Výzvu podpísať, či už v uliciach Bratislavy, alebo online na portáli www.peticie.com/hovorime_nie_plotu_na_hviezdoslavovom_namesti.

Výzvu so všetkými vyzberanými podpismi následne odovzdám americkému veľvyslancovi,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Moskva alebo Petrohrad?

Nezameniteľná atmosféra a lákavé atrakcie. Ktoré mesto zláka na spoznávanie vás?

Tlačové správy

Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?

Väčšina motoristov si nekupuje úplne nové autá, ale rozhodne sa pre lacnejšie, už jazdené vozidlá

Tlačové správy

Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni

Krátko po otvorení formátu KOCKA mini v Prešove otvára slovenská investičná skupina M-MARKET obchodné centrum aj v Starej Ľubovni.

Tlačové správy

Nový článokHB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu

HB Reavis, medzinárodný developer slovenského pôvodu, predstavuje svoj najnovší viacúčelový komplex Stanica Nivy na veľtrhu MAPIC.