INZERCIA

Je šanca, že o deväťdesiat dní bude plot odstránený?

Stavebný úrad predĺžil Veľvyslanectvu USA lehotu na predloženie potrebných dokumentov o deväťdesiat dní.

Stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Staré Mesto predĺžil Veľvyslanectvu USA na Slovensku lehotu na predloženie potrebných dokumentov o deväťdesiat dní.

Americká ambasáda musí dodať okrem iného doklad preukazujúci ich vzťah k pozemkom na Hviezdoslavovom námestí a dokument preukazujúci, že dodatočné povolenie stavby plota pred ich budovou nie je v rozpore s verejným záujmom, ktorý reprezentuje územný plán mesta. Na predloženie uvedených dokumentov dostala ambasáda 90-dňovú lehotu. Zo strany stavebného úradu ide už o druhú a poslednú lehotu pre Američanov. Informoval o tom Martin Borguľa, poslanec mesta za mestskú časť Bratislava – Staré Mesto.

„Ak americká strana v danej lehote dokumenty nepredloží, mal by začať proces odstraňovania stavby. Plot totiž možno potom definitívne vyhlásiť za čiernu stavbu a malo by nasledovať konanie o jeho odstránení,“ povedal Martin Borguľa.

Poslanci mesta na svojom zasadnutí 26. apríla 2017 už druhýkrát po sebe odmietli ambasáde schváliť nájomnú zmluvu k pozemkom na Hviezdoslavovom námestí. Podľa poslanca Martina Borguľu dal tým poslanecký zbor jasne najavo, že si neželá ďalšie zotrvanie plota na Hviezdoslavovom námestí.

Ambasáda môže opäť požiadať zastupiteľstvo o schválenie nájomnej zmluvy až o šesť mesiacov. V lehote 90 dní teda nebude schopná predložiť doklad preukazujúci vzťah k pozemku. Môže však dôjsť k situácii, že sa ambasáda bude snažiť obísť mestské zastupiteľstvo a získať dokumenty iným spôsobom.

„Vyzývam všetky dotknuté orgány, ako aj primátora mesta, aby v prípade, že ich americká ambasáda požiada o dodatočné vydanie dokumentov, ktoré im chýbajú, aby tak neurobili. Vyzývam ich, aby neobchádzali vôľu zastupiteľstva mesta, ktoré demokraticky zahlasovalo proti ďalšiemu zotrvaniu plota na námestí,“ povedal Martin Borguľa.

Poslanec Martin Borguľa dnešným dňom spúšťa občiansku iniciatívu – Výzvu veľvyslancovi USA na Slovensku pod názvom „HOVORÍME NIE PLOTU NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ“.

„Všetci, ktorým záleží na tom, ako vyzerá Hviezdoslavovo námestie a nesúhlasia s tým, aby najkrajšie námestie v historickom centre Bratislavy bolo špatené železným plotom, majú teraz možnosť túto Výzvu podpísať, či už v uliciach Bratislavy, alebo online na portáli www.peticie.com/hovorime_nie_plotu_na_hviezdoslavovom_namesti.

Výzvu so všetkými vyzberanými podpismi následne odovzdám americkému veľvyslancovi,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity

Prijatie delegácie z Kyjevskej národnej ekonomickej univerzity Vadyma Hetmana

Tlačové správy

Nevymením peniaze Humenčanov za hodnotenie jednej mimovládky

Problém mám iba s tendenčnosťou týchto hodnotení.

Tlačové správy

Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon

Zvyšovanie teploty, prívalové dažde, či nedostatok vody sú dôsledky klimatických zmien, ktoré sa už dnes prejavujú aj na Slovensku

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.