INZERCIA

Vaginálne mykózy – ako sa im brániť?

Vaginálne mykózy sú problémom veľa žien. Štatistiky hovoria o 75% žien, ktoré počas života ochorie vaginálnou mykózou aspoň raz.

Vaginálne mykózy sú častým problémom mnohých žien. Štatistiky hovoria o 75% žien, ktoré počas svojho života ochorie vaginálnou mykózou aspoň raz.

Zhruba polovica žien potom týmto nepríjemným ochorením trpí opakovane. S blížiacim sa letom riziko vaginálnych mykóz stúpa, pretože sa ľahšie zmení vaginálne prostredie a dôjde k premnoženiu kvasiniek. Neskazte si letnú sezónu týmito nepríjemnými intímnymi problémami!

Hlavné príčiny vzniku vaginálnych mykóz

Vaginálne mykózy sú pre ženy veľmi nepríjemné. Huby, ktoré infekciu spôsobujú, sú z rodu Candida či Monilia. Kvasinka má ako každá huba rada teplé, vlhké a tmavé miesta, a presne takým miestom je pošva - vagína. Kvasinky však bežne prežívajú vo vnútri pošvy a ak nedôjde k ich premnoženiu, vytvárajú tzv. normálne vaginálne prostredie. Ak nosíte nevhodné oblečenie ako sú napr. mokré plavky, tangá či tesné nohavice alebo užívate antibiotiká, môže dôjsť k vaginálnej nerovnováhe a k vzniku vaginálnych mykóz. Tie trápi veľmi často tiež tehotné ženy, ktoré prechádzajú hormonálnymi výkyvmi. To všetko sú ideálne predpoklady k tomu, aby vás začali trápiť nepríjemné vaginálne mykózy. Ako sa prejavujú?

plavky490x276-px-r291_res.jpg

Časté príznaky: bolesť v podbrušku, výtok, pálenie či začervenanie.

Chystáte sa do práce, s kamarátkou na kávu či na nákupy alebo rada športujete? Nech už robíte čokoľvek vaginálnej mykózy vám môžu znepríjemniť život. Spočiatku sa jedná o bolesť či tlak v podbrušku. Akonáhle sa kvasinky premnožia dávajú o sebe poznať hrudkovitým bielym výtokom. Potom nastupuje pálenie alebo rezanie, ktoré znepríjemňuje každé močenie. Sedenie alebo akýkoľvek iný pohyb sa pre vás stáva peklom a prípravky klasické intímnej hygieny nepomáhajú. Varovným signálom je svrbenie, opuch či začervenanie oblasti genitálií. To značí, že mykóza sa už rozšírila z vnútorného prostredia vagíny na vonkajšie. Nedávajte mykózam šancu! Zvoľte vhodný prípravok a netrpte opakovane vaginálnymi mykózami.

bolest-v-podbrisku490x272-px-r563_res.jpg

Mykózy sa vracajú!

Najväčším problém tohto ochorenia však je, že sa opakovane vracia, a to aj niekoľkokrát za rok. Môže za to nerovnováha vaginálnej mikroflóry, ku ktorej dochádza v príčinnej súvislosti s jednotlivými rizikovými faktormi. Ukazuje sa, že dôležité je posilniť samotnú imunitu vaginálneho tkaniva. Na vaginálne mykózy existuje aj niekoľko "babských rád", napr. výplach a potieranie genitálií kyslými mliečnymi výrobkami. Osvedčené je užívanie grepových semienok, ktoré majú široké antimikrobiálne vlastnosti. Preverený účinok má aj Nechtík lekársky. Ide de facto o prírodné antibiotikum. Proti opakovaným mykózam sa osvedčilo užívanie proteolytických enzýmov, ktoré posilňujú imunitu vaginálneho tkaniva. Na zápal pôsobí regulačne, tlmí nežiaduce účinky nadmerného zápalu a súčasne pomáhajú podporiť imunitné mechanizmy potrebné k likvidácii infekcií najrôznejšieho pôvodu a podporujú procesy hojenia.

enzymax-v-krabicka-piktosk490x490-px-r339_res.jpg

Vyskúšajte novinku Enzymax V

Enzymax V je kombinovaným enzymatickým prípravkom, ktorý využíva najmodernejšie technológie získavania enzýmov. Základom zloženie je obsah fungálnych proteolytických enzýmov. Prípravok Enzymax V je navyše doplnený aj o preverený extrakt z grapefruitových semien. Účinné zložky z grapefruitových semien pomáhajú udržať mikrobiologickú rovnováhu v organizme. Zvyšujú odolnosť slizníc a zabraňujú množeniu baktérií, vírusov a plesní. Marigold (nechtík lekársky) pomáha pri hojení kože a slizníc, pôsobí antisepticky a potláča vznik a rozvoj nebezpečných baktérií. Obsiahnuté vitamíny B2 a B3 taktiež prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc a pokožky. Enzymax V neobsahuje látky živočíšneho pôvodu, je teda vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Navyše stačí užívať len 2 kapsule denne. Kúpte si teraz Enzymax V 60 kapsúl na Pilulka24.sk za cenu za 21,32 €.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Eilat: Slnko, teplo a zábava

Izraelské letovisko pri Červenom mori láka Slovákov za teplom počas celého roka.

Tlačové správy

Ku kuchynskej linke dostanete obývačku či vstavané skrine za 50%

2M Interier začínala ako malá rodinná firma s výrobou kancelárskeho nábytku.

Tlačové správy

Exkurzia študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave

Exkurzia sa konala v rámci predmetu Progresívne stavebné materiály a konštrukcie.

Tlačové správy

Prichádza Black Friday, jazdenku môžete mať so zľavou 2000 eur

Najväčší predajca ojazdených automobilov pripravil od piatku do nedele tohtoročné najvýraznejšie zníženie cien áut