SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vaginálne mykózy – ako sa im brániť?

Vaginálne mykózy sú problémom veľa žien. Štatistiky hovoria o 75% žien, ktoré počas života ochorie vaginálnou mykózou aspoň raz.

Vaginálne mykózy sú častým problémom mnohých žien. Štatistiky hovoria o 75% žien, ktoré počas svojho života ochorie vaginálnou mykózou aspoň raz.

Zhruba polovica žien potom týmto nepríjemným ochorením trpí opakovane. S blížiacim sa letom riziko vaginálnych mykóz stúpa, pretože sa ľahšie zmení vaginálne prostredie a dôjde k premnoženiu kvasiniek. Neskazte si letnú sezónu týmito nepríjemnými intímnymi problémami!

Hlavné príčiny vzniku vaginálnych mykóz

Vaginálne mykózy sú pre ženy veľmi nepríjemné. Huby, ktoré infekciu spôsobujú, sú z rodu Candida či Monilia. Kvasinka má ako každá huba rada teplé, vlhké a tmavé miesta, a presne takým miestom je pošva - vagína. Kvasinky však bežne prežívajú vo vnútri pošvy a ak nedôjde k ich premnoženiu, vytvárajú tzv. normálne vaginálne prostredie. Ak nosíte nevhodné oblečenie ako sú napr. mokré plavky, tangá či tesné nohavice alebo užívate antibiotiká, môže dôjsť k vaginálnej nerovnováhe a k vzniku vaginálnych mykóz. Tie trápi veľmi často tiež tehotné ženy, ktoré prechádzajú hormonálnymi výkyvmi. To všetko sú ideálne predpoklady k tomu, aby vás začali trápiť nepríjemné vaginálne mykózy. Ako sa prejavujú?

plavky490x276-px-r291_res.jpg

Časté príznaky: bolesť v podbrušku, výtok, pálenie či začervenanie.

Chystáte sa do práce, s kamarátkou na kávu či na nákupy alebo rada športujete? Nech už robíte čokoľvek vaginálnej mykózy vám môžu znepríjemniť život. Spočiatku sa jedná o bolesť či tlak v podbrušku. Akonáhle sa kvasinky premnožia dávajú o sebe poznať hrudkovitým bielym výtokom. Potom nastupuje pálenie alebo rezanie, ktoré znepríjemňuje každé močenie. Sedenie alebo akýkoľvek iný pohyb sa pre vás stáva peklom a prípravky klasické intímnej hygieny nepomáhajú. Varovným signálom je svrbenie, opuch či začervenanie oblasti genitálií. To značí, že mykóza sa už rozšírila z vnútorného prostredia vagíny na vonkajšie. Nedávajte mykózam šancu! Zvoľte vhodný prípravok a netrpte opakovane vaginálnymi mykózami.

bolest-v-podbrisku490x272-px-r563_res.jpg

Mykózy sa vracajú!

Najväčším problém tohto ochorenia však je, že sa opakovane vracia, a to aj niekoľkokrát za rok. Môže za to nerovnováha vaginálnej mikroflóry, ku ktorej dochádza v príčinnej súvislosti s jednotlivými rizikovými faktormi. Ukazuje sa, že dôležité je posilniť samotnú imunitu vaginálneho tkaniva. Na vaginálne mykózy existuje aj niekoľko "babských rád", napr. výplach a potieranie genitálií kyslými mliečnymi výrobkami. Osvedčené je užívanie grepových semienok, ktoré majú široké antimikrobiálne vlastnosti. Preverený účinok má aj Nechtík lekársky. Ide de facto o prírodné antibiotikum. Proti opakovaným mykózam sa osvedčilo užívanie proteolytických enzýmov, ktoré posilňujú imunitu vaginálneho tkaniva. Na zápal pôsobí regulačne, tlmí nežiaduce účinky nadmerného zápalu a súčasne pomáhajú podporiť imunitné mechanizmy potrebné k likvidácii infekcií najrôznejšieho pôvodu a podporujú procesy hojenia.

enzymax-v-krabicka-piktosk490x490-px-r339_res.jpg

Vyskúšajte novinku Enzymax V

Enzymax V je kombinovaným enzymatickým prípravkom, ktorý využíva najmodernejšie technológie získavania enzýmov. Základom zloženie je obsah fungálnych proteolytických enzýmov. Prípravok Enzymax V je navyše doplnený aj o preverený extrakt z grapefruitových semien. Účinné zložky z grapefruitových semien pomáhajú udržať mikrobiologickú rovnováhu v organizme. Zvyšujú odolnosť slizníc a zabraňujú množeniu baktérií, vírusov a plesní. Marigold (nechtík lekársky) pomáha pri hojení kože a slizníc, pôsobí antisepticky a potláča vznik a rozvoj nebezpečných baktérií. Obsiahnuté vitamíny B2 a B3 taktiež prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc a pokožky. Enzymax V neobsahuje látky živočíšneho pôvodu, je teda vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Navyše stačí užívať len 2 kapsule denne. Kúpte si teraz Enzymax V 60 kapsúl na Pilulka24.sk za cenu za 21,32 €.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

9 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

20 h

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

20 h