SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Turistický nosič pre malého dobrodruha?

Ako sa vybrať s deťmi spoločne na hory? Turistika patrí k obľúbenej športovej aktivite najmä aj pre rodiny s deťmi.

Turistika patrí k obľúbenej športovej aktivite pre čoraz väčšiu komunitu ľudí. Postupom času sa ľudia začínajú vracať ku svojim koreňom, prírode a všetkému, do čoho človek v malej miere, respektíve vôbec nezasahuje. Turistika je formou oddychu pre veľkých i malých.

Rodičia však často premýšľajú - je bezpečné ísť s menšími deťmi na turistiku? Ako ich dostať na vrchol svojej cesty? Čo je viac, detičky sú malé, hodí sa vôbec s nimi ísť na túru? Chceli by sme turistický nosič, ako ho vybrať?

deuter-kid-comfort-air-r970_res.jpg

Odpoveď je jednoduchá. Áno, s menšími deťmi sa na turistiku ísť môže. A áno, dokonca to je úplne jednoduché. Je treba si zadovážiť detský turistický nosič, ktorý nositeľ nesie ako obyčajný batoh a používateľa len vhodne do neho posadiť. Samotný nosič by mal vážiť okolo 2 – 3 kg, pokiaľ je ťažší, začína byť záťažou pre nositeľa. Dôležité sú však aj samotné prestávky počas turistiky. Prestávka by sa mala uskutočňovať zväčša každú polhodinu, kedy sa prekontroluje či dieťa jazdu v nosiči zvláda.

mix-r583_res.jpg

Moderné nosiče disponujú množstvom neodmysliteľných doplnkov. Medzi základné patria:

- strieška - ochráni pred nebezpečnými lúčmi slnka, prípadne nepríjemným vetrom,

- pláštenka - ako náhle sa počasie zmení a začne padať dážď,

- stupačky - aby sa dieťatku voľne nehúpali nožičky,

- opierka hlavy - pokiaľ dieťatko zaspí, aby mu hlavička nepadala do strán.

Je prospešné prekontrolovať či daný nosič má tieto doplnky už zahrnuté v cene alebo ich treba dokúpiť. Zákazníci v Adamsporte odporúčajú najmä tieto nosiče s ich poprednými vlastnosťami:

CORAZON PANDA: vyznačuje sa ľahkou a pevnou konštrukciou, nízkou hmotnosťou či atraktívnym designom - vo viacerých farebných prevedeniach, vstavané vrecko na hydrovak, výškovo nastaviteľný systém chrbta pre dlhodobé pohodlné nosenie;

NEVERLAND KOALA: je najpredávanejším nosičom v Adamsporte, široké použitie - udáva sa, že je pre deti od šesť mesiacov až po tri - štyri roky, bedrový pás a ramenné popruhy kvalitne vypolstrované zaisťujú komfort a pohodlie počas nosenia pre samotného nosiča, rozkladacia podložka na sedenie a prebaľovanie dieťaťa, strieška, pláštenka a stupačky v cene;

neverland-koala-r913_res.jpg

DEUTER KID COMFORT II: poskytuje výškovo nastaviteľnú detskú sedačku, bezpečnostný 5 bodový pás pre pripútanie dieťaťa, bezpečnosť certifikovanú TÜV, kompatabilitu s vodným rezervoárom, vrátane plyšového medvedíka.

deuter-kid-comfort-ii-r324_res.jpg

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou každého nosiča je úložný priestor. Je potrebné, aby vrecká boli dostatočne veľké pre potreby dieťaťa - prebaľovacie potreby, nápoje, hračka - a rozumne rozmiestnené.

littlelife-voyager-s4-r269_res.jpg

No čo vravíte rodičia? Už viete ako na to? Je veľmi dôležité, aby ste sa dozvedeli všetky podstatné informácie ohľadom Vášho nového nosiča. Práve kvôli tomu robíme rôzne testy, ktoré by Vás mohli zaujímať a presvedčiť o jeho kvalite.

Vychutnajte si nezabudnuteľné zážitky v kruhu celej rodiny na horách! S turistickými nosičmi môžu aj naši najmenší cestovať až na vrchol.

490px-r255_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu