SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 tipov ako na zdravé nôžky v škole

Malý žiačik prejde za deň v priemere až 20 000 krokov. V PROTETIKE® detským nôžkam rozumieme - vieme, že majú svoje špecifiká.

Malý žiačik prejde za deň v priemere až 20 000 krokov. V PROTETIKE® detským nôžkam rozumieme - vieme, že majú svoje špecifiká. Preto všetky nové modely u nás vznikajú v spolupráci s detskými ortopédmi. Ponúkame niekoľko rád a tipov, na čo sa zamerať pri výbere správnych prezuviek do školy. Nech sa deťom na ceste za poznaním kráča ľahučko a pohodlne.

Anatomická stielka PROTETIKA®
Na prezuvkách je najdôležitejšia anatomická stielka, ktorá počas dňa podporuje a formuje pozdĺžnu a priečnu klenbu chodidla. Zabraňuje tak plochonožiu, ktorým trpí až 1/3 dnešných slovenských školákov. Anatomická stielka v ortopedických sandálkach PROTETIKA® má aj pätové lôžko, ktoré stabilizuje pätu a tvarovanie pod prstami, ktoré odľahčuje hlavičky metatarzov. Je vyrobená z prírodnej kože a absorbuje vlhkosť.
Tip: Ortopedicko-rehabilitačné sandále sa kupujú o číslo väčšie ako bežná obuv. Poraďte sa s odborným personálom v obchode, či zdravotné prvky pôsobia na tom správnom mieste.

Regulovateľné/Praktické zapínanie
Každá nôžka je iná. Netýka sa to len veľkosti. Deti môžu mať vyšší alebo nižší priehlavok, užšie alebo bacuľatejšie nôžky. Zapínanie by sa malo dať regulovať pomocou šnúrok, praciek alebo suchého zipsu. Správna prezuvka nesmie tlačiť, len nôžku pevne zaistiť. Deťom prezuvky vyberajte tak, aby sa im dobre a ľahko obúvali a zároveň dostatočne pevne obopínali ich nôžky. V PROTETIKE majú všetky detské modely aj variáciu so suchým zipsom. Deti sú tak obuté raz –dva.
Tip: Stav prezuviek priebežne kontrolujte. Šnúrky, pracky, alebo suchý zips sa môžu časom uvoľniť a bude potrebné ich inak nastaviť.

Fixovaná päta
Deti v škole denne trávia v prezuvkách minimálne 7 hodín denne. Pri pobehovaní cez prestávku sa v nesprávnej obuvi môže päta vysúvať do strán. Pevný opätok je diel v pätovej časti zvršku, ktorý sa nachádza nad podpätkom a pevne obopína nohu. Spolu s pätovým lôžkom v anatomickej stielke zabraňuje vybočeniu päty do strán a podvrtnutiu členkov. Podpätok na detskej obuvi by nemal byť vyšší ako 3 cm.
Tip: Pevný opätok „učí“ nôžky správnemu postaveniu piat. Je dôležitý hlavne pre škôlkarov, ktorí ešte nemajú dostatočne vyvinutú klenbu chodidla a päty im „padajú“ do vnútra. Túto odchýlku často mávajú aj menší školáci.

Správna veľkosť obuvi
Detské nôžky vyrastú aj o dve až tri čísla ročne a majú zníženú citlivosť na bolesť a tlak. Deti sú schopné nosiť aj malú obuv bez toho, aby si to všimli. Nepríjemné je to, že skoro všetky deformity dospelých nôh vzniknú v detstve práve z malých topánok. Pri nakupovaní prezuviek do školy si spomeňte, že to nie je posledný pár, ktorý budete v tomto školskom roku potrebovať.
Tip: Skontrolujte deťom prezuvky pri polročnom vysvedčení a uvidíte, že nôžka vyrastie minimálne o pol centimetra. Alebo kúpte si naraz aj o číslo väčšie prezuvky, aby ste ich vymenili práve včas.

Vzdušnosť a štýl
Do interiéru nie je vhodná gumotextilná obuv, pretože sa nôžka v nej potí . Aj keď sa vašim deťom páčia farebné tenisky, alebo plátenky, je potrebné im vysvetliť, že každá obuv má svoj účel. Detská prezuvka musí mať priestrannú a okrúhlu špičku, ktorá poskytuje dostatok miesta pre prsty a rast nohy. Ortopedické sandále PROTETIKA sú vzdušné a nôžka sa počas vyučovania pekne vetrá. Dnes sú ortopedické sandále znovu v móde a v PROTETIKE je na výber množstvo farieb a modelov týchto ikonických „korkáčikov“.
Tip: Ukážte deťom na internete, že najslávnejšie ortopedické sandále na svete – „Birkenstocky“ nosia aj celebrity. Aj naše rovnako štýlové „PROTETIKY“ toto leto testovali známe slovenské mamičky a ich deti.

Nájdite si svoju predajňu zdravých a pohodlných prezuviek pre úspešný začiatok nového školského roku.

Kde je moja predajňa?

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


4 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 4 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu