INZERCIA

Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený

M. Borguľa predložil uznesenie s návrhom Programu obnovy chodníkov na území Starého Mesta. Uznesenie bolo zastupiteľstvom prijaté.

Cieľom Programu obnovy chodníkov je postupná kompletná rekonštrukcia zničených chodníkov a vybudovanie nových chodníkov, a to v jednotnom dizajne tak, aby v priebehu najbližších päť až sedem rokov boli v Starom Meste opravené všetky chodníky a mali rovnaký vzhľad.

„Som rád, že sa Staré Mesto začalo konečne zaujímať aj o chodcov. Mnohé chodníky v tejto mestskej časti sú totiž v katastrofálnom stave a bol už najvyšší čas začať sa seriózne venovať aj tomuto problému a systémovo riešiť ich opravu a obnovu,“ povedal poslanec Martin Borguľa.

Prijaté uznesenie obsahuje komplexný návrh, čo je potrebné zabezpečiť, aby mohli byť rekonštrukcie chodníkov zrealizované, ako aj návrh zdroja finančných prostriedkov na opravy. Uznesenie ukladá starostovi:

  • vypracovanie dizajn manuálu vzhľadu chodníkov s dôrazom na ich bezbariérovosť, ľahkú údržbu a v pamiatkovej zóne Starého Mesta aj na zachovanie ich historického vzhľadu
  • zabezpečenie, aby pri každej rekonštrukcii pozemnej komunikácie vyžadoval aj rekonštrukciu priľahlého chodníka v zmysle schváleného dizajn manuálu
  • zabezpečenie, aby stavebné povolenie na uskutočnenie novej stavby alebo na uskutočnenie zmeny jestvujúcej stavby obsahovalo ako záväznú podmienku realizácie stavby aj povinnosť stavebníka uskutočniť, ako vyvolanú investíciu, rekonštrukciu, resp. výstavbu nového chodníka priľahlého k predmetnej stavbe, v zmysle schváleného dizajn manuálu

Schválením uznesenia sa zároveň zriaďuje peňažný Fond obnovy chodníkov účelovo určený na financovanie rekonštrukcií a budovania nových chodníkov v Starom Meste. Zdrojom príjmov pre Fond budú výnosy z miestneho poplatku za rozvoj v objeme 20 % z celkových ročných výnosov.

Predkladateľmi uznesenia boli spolu s Martinom Borguľom aj staromestskí poslanci Barbora Oráčová, Kristián Straka, Miroslav Kollár, Peter Tatár, Martin Gajdoš a Jana Španková.

„Som veľmi rád, že kolegovia v staromestskom zastupiteľstve môj návrh podporili a uznesenie bolo prijaté. Schválením Programu obnovy chodníkov bol pre Staré Mesto prijatý zásadný dokument, na základe ktorého môžeme začať so systémovou obnovou chodníkov a urobiť tak našu mestskú štvrť zasa o niečo krajšiu a lepšiu pre život,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi

Tlačové správy

Company´s autumn in the High Tatras

A good teambuilding or a good training should fulfil four main points that determine its success.

Tlačové správy

V Žiline sme vytvorili priestor, aby mladí ľudia neodišli

Stanicu sme chceli zrekonštruovať za milión korún, stálo to desať.