SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

FSEV UK v Bratislave: Prax je súčasťou študijných programov

Rozhovor nám poskytla dekanka Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave doc. JUDr. PhDr. Lucia MOKRÁ, PhD.

Začína sa nový akademický rok. Prinesie na vašej fakulte niečo nové, prípadne očakávate nejakú významnú udalosť počas tohto akademického roka?

Fakulta už má za sebou 15 akademických rokov, a tak začíname ďalší rok už ako skúsená fakulta. V tomto akademickom roku prichádzame s novými možnosťami pre študentov – medzinárodnými konferenciami v spolupráci s ústavmi Slovenskej akadémie vied, ďalším ročníkom FSEVfestu, pokračujeme v budovaní Komunitnej záhrady.

Okrem toho pripravujeme s novými kolegami študijný program zameraný na mediamatiku a usilujeme sa naďalej zlepšovať kvalitu nášho štúdia prostredníctvom využívania nových technológií, napr. softvérov v oblasti kvantitatívneho výskumu. Okrem toho sme do nášho tímu privítali novú profesorku a troch nových kolegov, ktorí budú posilnením na Ústave aplikovanej psychológie a Ústave verejnej politiky. Akademický rok začíname aj s dvoma novými profesormi z vlastných radov. Kvalifikačná štruktúra prednášajúcich sa tak neustále zlepšuje.

V súčasnosti sa často spomína uplatnenie na trhu práce. Ako je to s vašimi absolventmi - majú možnosť uplatniť sa v rozličných sférach a inštitúciách?

Naši absolventi nachádzajú uplatnenie najmä v oblastiach prepojených na svoje študijné programy. Pracujú tak v rôznych oblastiach verejnej moci – štátna správa, samospráva, v medzinárodných inštitúciách, vo finančných službách, v komunitách, vo výskume a v súkromných spoločnostiach (HR pozície) či ako špecialisti – psychológovia.

Študenti počas štúdia získavajú aj praktické skúsenosti – prax je súčasťou všetkých študijných programov. Na trh práce tak prichádzajú nielen z teoretickými, ale aj praktickými skúsenosťami.

Majú možnosť vaši študenti získavať skúsenosti i na zahraničných pobytoch?

Študenti majú možnosť využívať tak program Erasmus+ na štúdium a stáž v zahraničí, ako aj ďalšie programy (Národný štipendijný program, VisegradFund, CEEPUS), ako aj bilaterálne univerzitné zmluvy (štúdium na Taiwane, v USA, Kanade, Gruzínsku). Sme hrdí na to, že naša fakulta spolupracuje s univerzitami takmer zo všetkých európskych krajín a neustále rozširujeme spoluprácu s univerzitami z celého sveta.

Prečo by ste študentom, ktorí sa budú tento rok rozhodovať, kam poslať svoju prihlášku, odporučili práve vašu fakultu?

Sme moderná a dynamická fakulta, poskytujeme nielen kvalitné vzdelávanie porovnateľné v medzinárodnom prostredí, ale aj praktické skúsenosti. Našich študentov učia najlepší odborníci a zároveň organizujeme množstvo prednášok a seminárov pre pozvaných zahraničných hostí a domácich expertov. Nájdete u nás aj sociálne aktivity blízke študentom – festivaly, spolupráca s mimovládnymi organizáciami, študentský bufet VEGET alebo študentský festival FSEVfest. Dovolím si zacitovať jedného z našich študentov: „Komunikácia medzi zamestnankyňami, zamestnancami, študentkami a študentmi je korektná a konštruktívna, žiaden názor nie je ignorovaný. Naša fakulta je pomerne malá, vnímam ju ako komunitu. FSEV je ozajstným medzinárodným prostredím, v ktorom bez problémov fungujú študentky a študenti zo Slovenska a zvyšku sveta,“ to je pre mňa úžasná spätná väzba.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách.


36m

Ceny energií ešte porastú: ako ušetriť desiatky eur ročne?


INZERCIA 4 h

Objavte nový spôsob cestovania, ktorému patrí budúcnosť.


INZERCIA 7 h
Skryť Zatvoriť reklamu