SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zaparkujte tak, aby ste s vaším vozidlom odišli vy, a nie iný

Myslíte, že parkovanie nie je veda a stačí nájsť hocijaké parkovacie miesto?

Prinášame pár tipov, ako zabezpečiť, aby ste vaše auto našli tam, kde ste ho zaparkovali.

Parkovanie v nákupnom centre

Poviete si, že v garáži nákupného centra zaparkujete najbližšie ku vchodu? Nie vždy sa vám to musí vyplatiť. Je dobré si pozrieť, či má nákupné centrum kamerový systém. Keď budete mať to „šťastie“, že zaparkujete na mieste, ktoré sa v zornom poli kamier nenachádza, môže to byť ďalšou výhodou pre zlodejov.

Parkovanie na vlastnom parkovacom mieste v uzavretom areáli či v podzemnej garáži

Ľudia majú často pocit, že ak zaparkujú v uzavretom areáli či garáži, od ktorej majú kľúč, ich autu sa nemôže nič stať. Tieto miesta však môžu byť najnebezpečnejšie preto, že ich majitelia na riziká kvôli fiktívnemu pocitu bezpečnosti až tak nepozerajú – nechajú pootvorené okienko, veci na sedadlách či rovno zabudnú zamknúť. Ukradnúť takéto auto je pre zlodejov hračka.

Parkovanie v okolí svojho bydliska

Ak sa dá, neparkujte v tmavých či zle osvetlených lokalitách, ale, naopak, snažte sa vždy zaparkovať čo najbližšie k vášmu vchodu, kde je predpoklad zvýšeného pohybu.

Ako približuje špecialista na zabezpečenie vozidiel Richard Vámoš: „Špeciálne na parkoviskách nákupných centier dochádza ku krádežiam áut často. Najčastejšou metódou krádeže je načítanie frekvencie vášho kľúča, alebo prídavného alarmu. Zabrániť sa tomu nedá. Zlodeji vám následne vedia auto ukradnúť do cca 90 sekúnd.“

Ako si teda vozidlo efektívne chrániť?

Richard Vámoš dopĺňa: „Z vlastnej skúsenosti odporúčam systémy, ktoré chránia viac ako len jednu mechanickú časť v aute. Ideálne je, ak je to viacero častí na rôznych miestach. My sami sme vyvinuli takýto typ zabezpečenia, ktorý sa za 20 rokov nikomu nepodarilo prekonať.“

A o aký systém ide?

Ide o zabezpečovací systém VAM: 6-cestný elektromechanický systém, ktorý blokuje v aute až 6 vecí. Imúnny je voči použitiu rušičky GPS/GSM/GPRS signálu, čítačky kódov, diaľkových ovládaní, zlodeji nevymenia ani spínaciu skrinku, riadiacu jednotku motora, palubnú dosku a nebudú môcť ani použiť duplikát kľúča.

VAM systém je možné namontovať do každého typu auta. Určité obmedzenia sú len pri autách vyrábaných pred rokom 2000 a u veteránov kvôli nedostatočnému elektronickému systému.

Viac o zabezpečovacom systéme VAM nájdete na webe: http://www.autoalarm-vamos.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách.


3 h

Ceny energií ešte porastú: ako ušetriť desiatky eur ročne?


INZERCIA 3 h

Objavte nový spôsob cestovania, ktorému patrí budúcnosť.


INZERCIA 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu