SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Medzinárodná letná škola EDGE 2017

V dňoch 10. – 15. septembra 2017 zorganizovala EU v Bratislave v poradí druhú Medzinárodnú letnú školu EDGE.

V dňoch 10. – 15. septembra 2017 organizovala Ekonomická univerzita v Bratislave v poradí druhú Medzinárodnú letnú školu EDGE na tému „Zelená (r)evolúcia“ („Green (r)evolution“). Prvý ročník letnej školy EDGE bol organizovaný Inštitútom politických vied Sciences Po v Paríži v septembri 2016.

Tento rok letná škola EDGE pritiahla viac ako 20 doktorandov a študentov druhého stupňa z rozličných krajín ako napr. Burkina Faso, Benin, Kamerun, Egypt, Maroko, Francúzsko, Belgicko, či Slovensko.

Počas piatich dní mali účastníci možnosť vypočuť si množstvo prednášok uznávaných odborníkov a zúčastniť sa viacerých exkurzií, ktoré prepojili teóriu s praxou. Prednášky si mohli vypočuť od 15 lektorov z USA / Nórska, Írska, Francúzska, či niektorých slovenských miest (Bratislava, Zvolen). Zastúpené boli aj prednášky od lektorov zo štátnej správy (Ministerstvo životného prostredia SR), súkromnej sféry (prednášky u lokálnych ekopoľnohospodárov), ako i z viacerých vysokých škôl a výskumných centier Slovenska (Univerzita Komenského v Bratislave, Technická univerzita vo Zvolene, SAV, Environmentálny inštitút pri MŽP SR).

Letná škola bola tematicky naplánovaná tak, aby podčiarkla prírodné poklady Slovenska - vodu, lesy, biodiverzitu a pôdu, a predostrela najlepšie postupy a praktiky, ako sa o tieto poklady starať. Program bol obohatený tematicky zameranými exkurziami do okolia. Účastníkov čakali návštevy vodného diela Gabčíkovo, lesov Bratislavy, inseminačnej stanice vo Vištuku ako i lokálnych viníc vo Svätom Jure.

Projekt letných škôl EDGE - Environmental Diplomacy and Geopolitics je financovaný z projektu Horizontu 2020, Grant Agreement č. 692413, ktorý začal v marci 2016 a potrvá do februára 2019. Nasledujúca letná škola EDGE sa uskutoční v septembri 2018 v Liège.

- - - - - - - - -

Ekonomická univerzita v Bratislave, má výnimočné postavenie v systéme vysokoškolského vzdelávania na Slovensku. Je historicky prvá vysokoškolská inštitúcia ekonomického zamerania na Slovensku. Má 77-ročnú históriu, disponuje vysokokvalifikovaným ľudským potenciálom učiteľov a výskumných pracovníkov.

Výnimočnosť EU v Bratislave, je v tom, že ako jediná univerzita na Slovensku poskytuje komplexné vzdelávanie v odboroch ekonómia a manažment vo všetkých študijných programoch a na všetkých troch stupňoch štúdia. Okrem toho ponúka aj niektoré študijné programy vo vybraných informatických a jazykovedných odboroch.

Univerzita zabezpečuje celkom 61 študijných programov, medzi nimi aj programy, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu.

Dohody o spoločných, resp. dvojitých diplomoch má univerzita uzatvorené s Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzitou v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzitou de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzitou NIDA v Bangkoku v Thajsku, Vysokou školou ekonomickou v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj s Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.

Popri štúdiu v slovenskom jazyku majú študenti možnosť študovať vybrané študijné programu aj v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku.

Univerzita ponúka študentom viac ako 100 predmetov vo viacerých svetových jazykoch.

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadia počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce.

Viac informácií...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan