SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Návšteva zo Southwestern University of Finance and Economics

Dňa 14.10.2017 sa na EU v Bratislave uskutočnilo rokovanie s delegáciou zo Southwestern University of Finance and Economics.

Dňa 14.10.2017 sa uskutočnilo rokovanie s delegáciou zo Southwestern University of Finance and Economics (SWUFE), ktorú viedol viceprezident Qingshuang Yin. SWUFE patrí medzi tri najlepšie univerzity v Číne so zameraním na financie a podnikanie.

Bola založená v roku 1925, sídli v meste Chengdu, pozostáva z 20 fakúlt, 7 inštitútov a výskumných centier a v súčasnosti má viac ako 22-tisíc študentov. School of Business Administration získala v roku 2014 medzinárodnú akreditáciu European Quality Imrovement System (EQUIS).

EU v Bratislave spolupracuje so SWUFE v rámci združenia pre dvojité diplomy HERMES. Výmena študentov a pedagógov sa realizuje prostredníctvom programu Erasmus+ (KA107). Predmetom rokovania bolo zhodnotenie doterajšej spolupráce a námety na jej prehĺbenie na najbližšie obdobie najmä vo väzbe na študijné programy v cudzích jazykoch a výskum.

Delegáciu SWUFE tvorili prof. Qingshuang Yin, viceprezident univerzity, prof. Wang Qing, riaditeľ Inštitútu finančných štúdií, prof. Tao Xie, Fakulta medzinárodného vzdelávania a Dr. Xuan Gu, zástupkyňa riaditeľa oddelenia pre medzinárodnú výmenu a spoluprácu. Za EU v Bratislave boli na rokovaní prítomní Boris Mattoš, prorektor pre zahraničné vzťahy, Jana Péliová, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Andrea Valachová, prodekanka pre medzinárodné vzťahy a styk s verejnosťou NHF a Jana Blštáková, prodekanka pre zahraničné vzťahy FPM.

- - - - - - - - -

Ekonomická univerzita v Bratislave, má výnimočné postavenie v systéme vysokoškolského vzdelávania na Slovensku. Je historicky prvá vysokoškolská inštitúcia ekonomického zamerania na Slovensku. Má 77-ročnú históriu, disponuje vysokokvalifikovaným ľudským potenciálom učiteľov a výskumných pracovníkov.

Výnimočnosť EU v Bratislave, je v tom, že ako jediná univerzita na Slovensku poskytuje komplexné vzdelávanie v odboroch ekonómia a manažment vo všetkých študijných programoch a na všetkých troch stupňoch štúdia. Okrem toho ponúka aj niektoré študijné programy vo vybraných informatických a jazykovedných odboroch.

Univerzita zabezpečuje celkom 61 študijných programov, medzi nimi aj programy, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu.

Dohody o spoločných, resp. dvojitých diplomoch má univerzita uzatvorené s Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzitou v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzitou de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzitou NIDA v Bangkoku v Thajsku, Vysokou školou ekonomickou v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj s Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave.

Popri štúdiu v slovenskom jazyku majú študenti možnosť študovať vybrané študijné programu aj v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku.

Univerzita ponúka študentom viac ako 100 predmetov vo viacerých svetových jazykoch.

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadia počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce.

Viac informácií...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


9 h

V Bratislave mali okoloidúci možnosť ochutnať 4 druhy vegánskych bagiet, ktoré chutia ako klasické bagety so syrom a šunkou.


INZERCIA 9 h

Výsledky hlasovania verejnosti v ankete Shell Parádna jazda.


13 h
Skryť Zatvoriť reklamu