SME
Streda, 29. marec, 2023 | Meniny má Miroslav

PSK Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej

Štadión poskytuje priestor pre všetkých nadšencov ľadových športov už od tých najmenších.

PREŠOV. Hokejová tréningová hala PSK Aréna oslávi začiatkom novembra svoje prvé narodeniny. Celoročne poskytuje priestor pre športové aktivity širokej verejnosti, ako aj špecializovaným športovcom so zameraním na ľadové športy. Popri svojej činnosti založili hokejovú akadémiu Slávia Prešov s ambíciou stať sa významným klubom s kvalitnou a modernou prípravou pre profesionálny hokej. Plánovaná je aj stredoškolská hokejová akadémia, ktorá bude prvá svojho druhu na Slovensku.

Jedinečná hala

V týchto dňoch oslavuje PSK Aréna svoje prvé narodeniny. PSK Aréna s pracovným názvom tréningová zimná športová hala vyrástla na zelenej lúke v areáli Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej na sídlisku Sekčov v Prešove. PSK Aréna je združenou investíciou Prešovského samosprávneho kraja, štátu a spoločnosti KEN - EX, spol. s r. o. Jej výstavba trvala rekordne krátky čas 5 mesiacov.

Hala je postavená s najmodernejšími technológiami nepriameho chladenia, ktoré využíva na vykurovanie, ohrev podložia, ohrev vody a vysušovanie vzduchu, odpadové teplo, ktoré vzniká pri chladení, zároveň je šetrná k životnému prostrediu. S odpadovým teplom sa predkuruje aj budova školy. Aréna má 3 klimatizované šatne v objekte a ďalšie 3 šatne slúžiace pre Hokejovú akadémiu sú v susediacej budove školy. O úpravu ľadu v aréne sa stará najmodernejšia elektrická rolba Engo.

Prvé narodeniny

K prvým narodeninám PSK Arény spoločnosť KEN-EX a Prešovský samosprávny kraj organizujú NONSTOP 24 hod. korčuľovanie so vstupom zdarma. Cieľom tejto akcie je osláviť narodeniny PSK Arény, vytvoriť nový slovenský rekord, a zároveň vyzvať najširšiu verejnosť k športovaniu. Do akcie sa môže zapojiť každý jednotlivec alebo skupina bez ohľadu na vek.

Počas celej akcie je pripravený bohatý kultúrny program, stánky s občerstveným a zaujímavé súťaže .

Celú akciu technicky zabezpečuje KK-Sporttiming Kežmarok. O každom účastníkovi vďaka elektronickému náramku budú vedieť, akú vzdialenosť odkorčuľoval. . Pre jednoduchšiu organizáciu je nutne sa elektronicky zaregistrovať na stránke : http://www.kk-sporttiming.com/pretek-426/non-stop-24-hodinove-korculovanie Tí ktorí to nestihnú majú možnosť zaregistrovať sa na mieste.

Organizátori pozývajú osláviť 1. narodeniny a zároveň vytvoriť rekord v počte zúčastnených korčuliarov a nakorčuľovaných kilometrov. Začiatok akcie bude 27. októbra o 11. hodine.

Pre korčuľujúcich účastníkov je pripravené:

 • Vstup ZDARMA
 • Čaj počas celej akcie ZDARMA od SVANO, s. r. o.
 • V čase: 00:00-07:00 nápoj oshee ZDARMA od CEBRA, s. r. o.
 • Pre výhercu v počte nakorčuľovaných kilometrov je pripravená hlavná výhra od Retro Hotel Morava (Víkendový pobyt v Retro Hoteli Morava , Tatranská Lomnica )
 • Pre kolektív, ktorý nakorčuľuje najviac kilometrov je pripravená výhra od Caffe Diemme (4 kg kávy)
 • Účastníci, ktorí nemajú korčule, majú možnosť si ich zapožičať za symbolické 1,50 €
 • HAPPY FEET svadobná agentúra si pre vás zdarma pripravila neodolateľné pochúťky ako je kapustnica, punč, detský punč i sladké dobroty, na ktorých si počas tejto akcie budete môcť pochutnať.

Priestor pre profesionálov aj amatérov

Už 12 mesiacov aj počas leta s radosťou využívajú kvalitu služieb športoví návštevníci, amatérske hokejové tímy, športové kluby, základné, stredné a materské školy a široká verejnosť.

Pridružená Hokejová akadémia taktiež organizuje tréningy pre amatérov a pokročilých. Tieto tréningy sú určené ako pre totálnych začiatočníkov až po profesionálnych reprezentantov, ktorí sa individuálne pripravujú na ligovú sezónu. Tréningy vedú skúsení tréneri s najvyššou A+ hokejovou licenciou.

V doobedňajších hodinách hala poskytuje priestor pre všetky základné a stredné školy Prešovského samosprávneho kraja na rozvoj športových aktivít za minimálny poplatok (1,2 eura za hodinu).

Arénu využívajú aj profesionálni športovci pri letných prípravách. Pravidelne navštevuje ľadovú plochu napríklad futbalový reprezentant Martin Jakubko, hokejový reprezentant Martin Gernát, ale aj hokejisti Krasničan a Sabol.

Úspešné hokejové kempy

Veľký úspech mali prázdninové hokejové kempy pre deti od 5 do 15 rokov. Zúčastnilo sa ich vyše 130 detí počas 6 týždňov. Pre deti bola pripravená celodenná strava, pitný režim, odborní tréneri, fyzioterapeutka a dvojfázové tréningy na ľade a v telocvični.

„Súčasťou kempu boli výlety do Opálových baní, Zoo Košice a na Spišský hrad. Medzi deťmi boli obľúbené hodiny jumpingu na trampolínach s inštruktormi z FITpoint štúdia. Na pamiatku si deti odnášali dres a tričko so svojím menom a logom HA Slávia Prešov, čiapku s logom a diplom o absolvovaní kempu,“ spresnil Kentoš.

Trénujú aj škôlkarov

PSK Aréna sa stala domovským stánkom Hokejovej akadémie Slávia Prešov, ktorá organizuje kurzy korčuľovania pre deti materských škôl.

Rodičia nemusia svojim deťom kupovať korčule, pretože v cene kurzu je aj požičanie korčúľ. V balíku kurzu korčuľovania je aj fyzioterapeutická diagnostika s odporúčaním a s brožúrkou cvikov pre deti s rodičmi. Do PSK Arény je možnosť sa dopraviť aj hokejovým autobusom.

„Tohto roku má záujem asi sedem materských škôl, kde učíme deti korčuľovať, ale nie takým spôsobom, že tu naženieme 80 detí s jedným inštruktorom, ale je tu 15 detí a štyria inštruktori, takže naozaj po tých 2-3 mesiacoch deti už vedia korčuľovať,“ informuje Ján Kentoš, konateľ spoločnosti PSK Aréna.

Deti majú zabezpečený individuálny prístup výučby s pomôckami, kde ich učia korčuľovať profesionálni tréneri z Hokejovej akadémie a študenti z fakulty telesnej výchovy.

Hokejová akadémia na vysokej úrovni

Pre deti zo základných škôl Hokejová akadémia Slávia Prešov vedie krúžky hokejovej prípravy pre prvý, druhý a tretí ročník základnej školy. Registrovaní členovia za 30-eurový mesačný poplatok získajú množstvo výhod pre rozvoj talentu.

„V týchto krúžkoch Hokejová akadémia Slávia Prešov ponúka trikrát tréning na ľade s odbornými trénermi a jedenkrát tréning s fyzioterapeutkou v telocvični, a to 10 mesiacov v roku. Ďalej ponúkajú zapožičanie kompletného hokejového výstroja vrátane korčúľ, prilby, hokejok, pitný režim a dopravu zo školy do PSK Arény a späť hokejovým autobusom,“ spresnil Kentoš.

Momentálne trénuje v akadémii až 75 detí rozdelených do 3 skupín. Koncom decembra 2017 sa spúšťa Hokejová liga základných škôl Bauer nazvaná po reklamnom partnerovi Hokejovej akadémie. Záujem zúčastniť sa tejto ligy prejavili aj v Sabinove a v Michalovciach.

Postupne má akadémia ambíciu vytvoriť hokejové triedy na ZŠ Lesnícka od piateho ročníka, kedy sa má vybudovať postupne celý klub, aby mal zastúpenie v každej vekovej kategórii.

Jedinečný projekt stredoškolskej akadémie

Unikátnym projektom má byť akadémia stredných škôl, ktorá má byť spustená na prelome tohto roka. Bola by to prvá hokejová akadémia tohto typu na Slovensku.

„Budeme zbierať talenty z celého východu a možno aj zo zahraničia. Žiaci budú chodiť na vedľajšie športové gymnázium Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej, kde budú študovať a trénovať v dopoludňajších hodinách,“ spresnil Kentoš.

Víziou podľa Kentoša je vybudovať kvalitný klub Slávia Prešov, ktorý bude poskytovať ligu pre základné a stredné školy.

„Tu im chceme dať to všetko, čo je na Západe bežné. To znamená, že chceme tu mať fyzioterapeuta, mentálneho trénera, trénera brankárov, trénera útočníkov, obrancov a tak ďalej,“ informuje Kentoš.

Pri práci majú využívať diagnostické metódy a individuálny prístup tréningu šitého na mieru každému hráčovi. Víziou je aj vybudovať diagnostické centrum na vysokej úrovni.

„Pri celom projekte PSK Arény, Hokejovej akadémie, letného kempu či stredoškolskej akadémie nám veľmi pomáha susedná škola Ľudmily Podjavorinskej, ktorej ďakujem a taktiež chcem poďakovať aj Prešovskému samosprávnemu kraju za skvelú spoluprácu pri samotnej výstavbe,“ doplnil Ján Kentoš na záver.

Fungujú bez dotácií

„Je veľkou škodou, že táto aréna funguje bez akejkoľvek dotácie od mesta Prešov, aj napriek tomu, že túto dotáciu som mal ako investor a prevádzkovateľ zmluvne sľúbenú ešte pred samotnou výstavbou haly. Nakoľko mesto ani po výzve na plnenie si svojich povinností vyplývajúcich zo zmluvy nereagovalo a po poslednom decembrovom zastupiteľstve bolo mi jasné, že sa mesto Prešov ani túto zmluvu nechystá dodržiavať, som ju sám vypovedal. Aj napriek tomu verím, že podporu pre PSK Arénu, ktorú zverejňuje do dnešného dňa pani primátorka na svojom facebooku, raz aj dostanem,“ informoval Kentoš.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 3. Ako sa vás dotknú nasledujúce mesiace? Predpovedajú traja odborníci
 4. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 5. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 7. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 8. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu
 1. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 2. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 3. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 4. Ako poraziť vysokú infláciu? Napríklad výnosom 24 % za 3 roky
 5. 8 vecí, na ktoré záhradkári pravidelne zabúdajú
 6. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 7. 7 rýchlych tipov, ako lepšie hospodáriť v domácnosti
 8. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu
 1. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 7 647
 2. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 7 151
 3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 721
 4. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 3 755
 5. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 2 647
 6. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 590
 7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 574
 8. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 1 698
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jeden detail ohrozuje všetky prínosy reformy druhého piliera. Varujeme vopred.


INZERCIA 2 h

Ľuboš Fellner odletel zo Slovenska vojenským lietadlom a 6 týždňov bude bez internetu.


INZERCIA 2 h

Ročenka Doma v záhrade špeciál je už v predaji. Plná návodov, tipov a receptov.


INZERCIA 2 h
SkryťZatvoriť reklamu