SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Nový Jaguar XF Sportbrake

Priestor s dušou športovca.

Zdroj: JaguarZdroj: Jaguar

Nový XF Sportbrake vracia značku Jaguar do segmentu prémiových vozidiel kombi pôsobivou zmesou dizajnu, dynamických jazdných vlastností a pokročilých technológií, ktoré z neho robia výnimočne výkonné vozidlo.

Vďaka dizajnu, ktorý vpredu zachováva charakteristické krivky sedanu, stelesňuje nový XF Sportbrake hlavnú dizajnovú DNA značky Jaguar.

Interiér poskytuje priestranné prostredie so záplavou prirodzeného svetla, ktoré dovnútra preniká cez panoramatické strešné okno s veľkosťou 1,6 m2, vypĺňajúce celú dĺžku strechy.

Podobne ako v prípade sedanu XF spĺňa každá línia modelu Sportbrake jasný účel a spoločne vytvárajú ostro skosenú, plynulú siluetu. To dodáva vozidlu dojem rýchlosti a veľmi dynamický vzhľad. Myslím si, že práve vďaka tomu pôsobí rovnako športovým dojmom ako sedan, ak nie viac.“

Ian Callum, riaditeľ dizajnu, Jaguar

Nový XF Sportbrake stavia na úspechu verzie sedan, pričom disponuje aj pokročilými technológiami pohonu všetkých kolies (AWD) a karosériou s vysokým podielom hliníka, ktoré priniesli modelu XF množstvo ocenení. S rodinou inovatívnych pohonných jednotiek Ingenium od Jaguar Land Rover prichádzajú do modelu Sportbrake najnovšie technológie motorov.

XF Sportbrake štandardne disponuje zavesením zadných kolies s pneumatickými pružinami a funkciou automatického nastavenia výšky.

Nový Sportbrake s dĺžkou 4 955 mm je o 6 mm kratší ako predošlý model, jeho rázvor sa však natiahol o 51 mm na celkových 2 960 mm. Vďaka tomu poskytuje vozidlo optimálny priestor na nohy pred zadnými sedadlami a tiež optimálny batožinový priestor. Zároveň to prispieva k vysokej kvalite a kultivovanosti jazdy. Aerodynamika vozidla so súčiniteľom odporu vzduchu 0,29 pomohla znížiť produkciu emisií CO2 na úroveň 118 g/km.

Ponuku pohonných jednotiek otvára vznetový motor Ingenium s výkonom 163 koní a pohonom zadných kolies, preplňovaný turbodúchadlom s variabilnou geometriou, s ktorým vozidlo jazdí ako pravý Jaguar a dosahuje mimoriadnu úroveň hospodárnosti. Táto vyspelá pohonná jednotka produkuje emisie CO2 na úrovni len 118 g/km a dosahuje spotrebu paliva 4,5 l/100 km.

­­Na opačnej strane výkonového spektra si zákazníci môžu vybrať preplňovaný benzínový motor V6 s výkonom 380 koní. V kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF a pokročilým systémom pohonu všetkých kolies od automobilky Jaguar prináša výkon hodný športového vozidla a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy.

Nový XF Sportbrake je dokonalou voľbou pre zákazníkov s aktívnym životným štýlom. Prináša celý rad nových komfortných funkcií, ktoré ešte zvyšujú praktickosť tohto prémiového kombi značky Jaguar. Patrí medzi ne technológia asistenta pre ťahanie prívesu a nový nositeľný náramok Jaguar Activity Key, pomocou ktorého si majitelia môžu zabezpečiť svoje vozidlo, keď sa chcú venovať športu alebo iným aktivitám v prírode bez toho, aby sa museli obávať, že stratia kľúče od auta. Vodiči si okrem toho môžu nastaviť maximálnu výšku otvorenia dverí batožinového priestoru (ovládaných gestami), aby zabránili ich poškodeniu na miestach s obmedzenou výškou, ako sú napríklad viacposchodové parkovacie domy alebo garáže.

Filtrácia a ionizácia vzduchu v kabíne zabraňuje prenikaniu znečisťujúcich látok do vozidla, čo prispieva k podpore zdravia a pocitu pohody. Možnosť ovládania dverí batožinového priestoru a slnečnej clony panoramatického strešného okna gestami zasa zdôrazňuje zameranie modelu na pohodlie posádky.

Prémiové kombi značky Jaguar ponúka dizajn a technológie podporujúce u pasažierov pocit pohody a zvyšujúce komfort. Model XF Sportbrake je vďaka nim zároveň atraktívny aj praktický.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


13 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 23 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu