SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Ku kuchynskej linke dostanete obývačku či vstavané skrine za 50%

2M Interier začínala ako malá rodinná firma s výrobou kancelárskeho nábytku.

Predstavte si, že sa vám po pätnástich rokoch niečo poškodí na kuchynskej linke a vy sa aj po takom čase môžete pokojne obrátiť na firmu, ktorá vám ju navrhla, vyrobila a inštalovala. Kým po malých podnikateľoch by ste sa zrejme len ťažko dopátrali, pri stabilnej firme, akou je 2M Interier, sa vám to stať nemôže.

2M Interier začínala ako malá rodinná firma s výrobou kancelárskeho nábytku. V súčasnosti ponúka a poradí pri bytovom aj nebytovom nábytku vrátane kuchynských liniek, šatníkov, skríň a dokáže vám vkusne a funkčne doladiť celý interiér. Materiál a nábytkové komponenty pochádzajú prevažne od nemeckých a rakúskych výrobcov. Výroba vo firme prebieha na najnovších technologických zariadeniach ako je napríklad bezšpárové hranovanie nábytku vode odolným lepidlom. Už sa nemusíte báť, že na vodou oliatom nábytku napučnejú dosky a hrany sa odlepia.

Základom je dobrá príprava

Keďže väčšina ľudí si nedokáže prakticky predstaviť, ako bude jeho kuchyňa či obývačka reálne vyzerať, zhotovuje 2M Interier 3D vizualizáciu projektu. V štúdiu vám tiež pripravia technickú dokumentáciu projektu pre zhotovenie inžinierskych sietí – voda, plyn, elektroinštalácie, zabezpečia dodávku spotrebičov, dopravu a montáž. Všetko pekne presne šité na mieru vášmu domovu. Preberajú tak zodpovednosť za to, že nemusíte volať živnostníka na jednu prácu 2-krát.

Absencia dôslednej prípravy projektu pri kuchyniach je asi najčastejší problém. Zákazníci si neuvedomujú, že kuchyňa nie je len nábytok na uloženie potravín a hrncov. V modernej kuchyni je zväčša nainštalovaných viac spotrebičov a veľakrát s nezanedbateľným príkonom, pre ktoré sú predpísané podmienky pre zastavanie, ale aj bezpečnú a správnu funkciu spotrebiča.

Našťastie si už ľudia viac uvedomujú, že je dobré radšej zaplatiť viac odborne schopnému stavebníkovi, ktorý je kompetentný a spotrebiče a zariadenia pripojí hlavne bezpečne. Veľmi dobre si pamätám na časy, keď sa bežne stávalo, že pri inštalácii sa naši pracovníci dotkli vodičov pod napätím visiacich zo steny.

Osobný vzťah

Trh s s nábytkárskym tovarom je pomerne presýtený. Výrobu na mieru ponúkajú od veľkých korporácií až po malých živnostníkov. Objednať si kuchyňu či obývaciu stenu od stolára síce môže byť najlacnejšia možnosť, ale po rokoch sa to nie vždy ukáže ako dobrá investícia.

„Máme aj zákazníkov, ktorí volajú, že mali stolára, ale ten odišiel niekam do zahraničia alebo sa už malička firma zrušila a nevedia sa jej dopátrať. Pritom potrebujú niečo opraviť, vymeniť niektoré časti nábytku a nevedia si rady,“ popisuje ťažkosti, do akých sa v praxi ľudia dostávajú, jeden z majiteľov štúdia Radovan Mesároš.

2M Interier nezabúda ani na dlhoročných klientov, ktorí vo firme vždy nájdu pomoc. „Máme aj zákazníkov, ktorí si u nás niečo nechali spraviť pred pätnástimi rokmi. Prídu a povedia, že im niečo na nábytku nefunguje. Ak si myslíme, že by to malo vydržať, tak si zákazník zaplatí len materiál, prácu má u nás grátis. Osobný vzťah s klientmi je pre nás dôležitý.“

Biela a jemné odtiene

Trendy sa rokmi menia nielen v štýlovosti, ale tiež funkčnosti nábytku. Vybrať si z množstva materiálov, vzorov a farieb môže byť náročné. Podľa čoho by sa teda mal klient orientovať?

R. Mesároš hovorí, že trendom súčasnosti sú minimalistické tvary, rovné línie. Úchytky len tam kde nevyhnutne treba, prípadne veľmi subtílne, často zafrézované do hrany a úplným hitom je bezúchytkové otváranie PUSH TO OPEN. Tomu sa prispôsobujú aj výrobcovia kovaní. Samostatnou kapitolou sú kuchyne v industriálnom štýle – dizajn surového kovu, kameňa, starého dreva, či surovej betónovej plochy.

Pri výbere farieb kladie dôraz na ich jemné odtiene. „ Prednosť majú farby so zemitým tónom. Top farbou je stále biela, svojou podstatou čistá, možno ju dobre kombinovať s inými farbami a štruktúrami, ale aj doplnkami. Medzi ľuďmi je veľmi obľúbená, používa sa všade, je to taký fenomén.“

Teraz máte výhodu

Aby váš domov vyzeral ako kompaktný celok , ideálne je zladiť priestor do jedného tónu – materiálovo i farebne. Spolumajiteľ firmy vysvetľuje, že sa tým prepojí celý priestor, čo je dôležité najmä pri malých priestoroch a bytoch, pretože sa opticky zväčšia.

Ak máte záujem o zladenie svojho bytu do jednej línie, 2M Interier teraz ponúka možnosť, ako to dosiahnuť. Ak si totiž vyberiete a objednáte kuchynskú linku podľa vášho gusta, máte šancu objednať si aj za polovičnú cenu nábytok do spálne, obývačky, šatníky či vstavané skrine. Viac informácií nájdete na internetovej stránke www.dvam.sk.

R. Mesároš na záver odporúča najmä pri kuchyniach premyslieť si a dohodnúť, akoby mala vyzerať. Teda ešte predtým, kým sú urobené inžinierske siete. „Ak už sú tie natiahnuté, musíme dispozíciu kuchyne prispôsobiť prípojkám a nie naopak.“ Predstava o vysnenej kuchyni sa tak môže výrazne zmeniť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu