SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zamestnanci a študenti EU v BA darovali radosť a vyčarili úsmev

EU v Bratislave v spolupráci s OZ Úsmev ako dar odovzdala 12. decembra 2017 darčeky detskému domovu Nádej v Bernolákove.

Zamestnanci a študenti EU v Bratislave darovali radosť a vyčarili úsmevZamestnanci a študenti EU v Bratislave darovali radosť a vyčarili úsmev (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave v spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar odovzdala 12. decembra 2017 vyzbierané sladkosti, knihy, školské potreby a stolové hry detskému domovu Nádej v Bernolákove. Tento detský domov má v bratislavskom regióne dlhoročnú tradíciu. V roku 1929 ho založila, pôvodne ako sirotinec, dcéra prvého prezidenta ČSR T. G. Masaryka, Alica Masaryková.

Zbierku spoločne odovzdali Ferdinand DAŇO (rektor EU v Bratislave), Peter DRÁBIK (prodekan pre public relations Obchodnej fakulty EU v Bratislave), Miroslav HORŇÁK (poverený vedením Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou), Jakub ŠEVČÍK (prezident Študentského parlamentu EU v Bratislave), Jozef MIKLOŠKO (predseda občianskeho združenia Úsmev ako dar) a Kristína MÓRIOVÁ (koordinátorka projektov v OZ Úsmev ako dar a zároveň študentka Fakulty medzinárodných vzťahov EU v Bratislave).

Na začiatok sa deťom prihovoril rektor EU v Bratislave Ferdinand DAŇO, ktorý im tieto darčeky odovzdal v mene všetkých študentov a zamestnancov univerzity a zaprial im krásne Vianoce. „Vidieť rozžiarené oči a veľa úsmevu na tvárach detí, počuť detský krik a jasot, je neopísateľné,“ povedal rektor Ferdinand DAŇO.

Rovnaký názor zdieľala aj riaditeľka detského domova Nádej Timea SELNEKOVIČOVÁ, ktorá v mene detského domova poďakovala všetkým študentom a zamestnancom EU v Bratislave, za krásne darčeky pre deti, aj vďaka ktorým budú pre nich tieto Vianoce ešte krajšie.

Zbierka prebiehala v období od 30. októbra do 8. decembra 2017. Autorom tejto myšlienky je Centrum komunikácie a vzťahov s verejnosťou EU v Bratislave, ktoré celú túto zbierku zabezpečovalo. „Nečakali sme, že táto akcia vyvolá medzi zamestnancami a študentmi také nadšenie a ohlas, s akým prinášali darčeky do zbierky. Chceli sme urobiť deťom krajšie Vianoce a môžeme s určitosťou povedať, že sa nám to spoločne na univerzite podarilo“, vyslovil Miroslav HORŇÁK, poverený vedením CKaVV.

Všetkým študentom a zamestnancom Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí sa zapojili do tejto zbierky deti spoločne zakričali „ďakujeme“. EU v Bratislave taktiež ďakuje svojim študentom a zamestnancom za ich príspevky do tejto zbierky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.