SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

BonoPay - platobné služby a vernostný program v jednom

BonoPay je nová aplikácia na platbu mobilným telefónom ale súčasne aj vernostný program a platobný účet zadarmo.

Domáca platobná inštitúcia Payment Institution NFD a.s. sa profiluje na finančnom trhu s inovatívnym ambicióznym projektom BonoPay, ktorý je v skratke mobilná aplikácia určená na vykonávanie platieb cez mobil v predajniach a eshopoch. Klientovi ponúka možnosť kumulovania ponúkaných vernostných zliav na jeho vlastný účet a zároveň klient získava bezplatný platobný účet s online prístupom cez internet banking. Všetky bankové poplatky vykryjú nakumulované bonusy a nadbytok nakumulovaných benefitov si klient vyberá v peňažnej forme. Ide o poskytovanie platobných služieb a globálneho vernostného programu v jednom.

V dnešnej dobe je marketingový segment vernostných programov značne rozšírený, no nevýhodou je decentralizácia týchto vernostných programov, kde na jednej strane má zákazník možnosť získať zľavu, ale na druhej strane ho to obťažuje, ak má neustále vyhľadávať rôzne nástroje ako si zľavu uplatní. Ide o problémy s množstvom rôznych vernostných kariet, kupónov, vouchrov, zľavových kódov, alebo ide aj o komplikované podmienky, kde až po ich naplnení má zákazník nárok na zľavu. Zanedbateľné nie sú ani náklady na správu, implementáciu a marketingovú komunikáciu v prevádzkovanom vernostnom programe, čo častokrát tvorí značnú položku z tržieb poskytovateľa vernostného programu. Preto platobná inštitúcia Payment Institution NFD a.s. vytvorila projekt BonoPay predovšetkým pre zmluvné predajne, ktoré prevádzkujú vlastné vernostné programy. Tieto prevádzky následne získavajú kompletný softvér, správu a marketingovú komunikáciu so zákazníckym trhom úplne zadarmo a zároveň získavajú bezplatne aj platobné služby, čiže umožnia platiť vo vlastných prevádzkach mobilom, čo je alternatívou platby platobnou kartou.

Celá uvedená problematika sa bude ešte zefektívňovať aj keď už existujúce riešenie BonoPay je postačujúce. Všetko sa však môže dostať ešte do väčšieho rozmeru po zavedení tzv. veľkej novely zákona o platobných službách, resp. novela vzťahujúca sa na poskytovateľov platobných služieb tzv. PSD2. Jej platnosť a účinnosť začína už 13.1.2018 aj keď je zrejmé, že túto situáciu musia ešte zvládnuť samotné banky zavedením rôznych aktualizácií vlastných softvérov.

Payment Institution NFD a.s. je vlastnená tisíckami radových občanov, ktorí sú členmi družstva Naše Finančné Družstvo, ktoré je materskou spoločnosťou platobnej inštitúcie a jej jediným akcionárom. Práve preto tento projekt naberá ešte aj sympatický sociálny rozmer.

Ing.Zuzana Lukáčová, podpredsedníčka predstavenstva spoločnosti Naše Finančné Družstvo

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


5 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


21 h
SkryťZatvoriť reklamu