SME
Nedeľa, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mečiarovské spôsoby nového bratislavského župana?

Program najbližšieho župného zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 20. decembra 2017, neobsahuje bod o voľbe nových vicežupanov.

Podľa župného poslanca Martina Borguľu na verejnosť prenikli informácie, podľa ktorých chce nový župan Juraj Droba zaradiť tento bod do programu na poslednú chvíľu, tesne pred začiatkom zasadnutia zastupiteľstva.

Poslanec Martin Borguľa to vníma ako návrat k mečiarovským spôsobom vládnutia.

„Pripomína mi to schôdzu z 3. na 4. novembra 1994, neslávne známu ako Noc dlhých nožov, kedy Mečiar takisto zaradil do programu na poslednú chvíľu bod o výmene desiatky verejných funkcionárov opozície, ktorých potom nahradil vlastnými nominantmi, “ povedal poslanec.

Martin Borguľa pokladá takéto neštandardné spôsoby za neprofesionálne a netransparentné.

„Zdá sa mi veľmi neprofesionálne, aby nový predstaviteľ župy pokútne, na poslednú chvíľu zaraďoval do programu zastupiteľstva dôležitú agendu, ktorá by mala byť v programe riadne zaradená hneď od začiatku. Vyzývam župana, aby takýmto spôsobom nepostupoval. Dúfam, že sa tieto informácie nezakladajú na pravde a verím, že to bola len školácka chyba nového župana spôsobená jeho neskúsenosťou s vedením takého význameného úradu, ako je župa a že sa z toho nestane norma, ktorá bude bežnou súčasťou zasadnutí župného zastupiteľstva,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

5 užitočných rád, ako si vybrať správnu klimatizáciu

Zvažujete kúpu klimatizácie, ale neviete, na čo si dať pozor? Tu je pár tipov.

Tlačové správy

Ako vyberať AKU techniku?

Rozdiel je v napätí : porovnanie 36V a 56V technológie.

Tlačové správy

Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate

V novom Sunare už palmový olej nenájdete. Je ekologickejší a zložením ešte bližšie k materskému mlieku.