SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kandidátov na vicežupanov oznámil Droba až na poslednú chvíľu

Predbežné informácie, že voľbu vicežupanov zaradí župan J. Droba do programu zastupiteľstva na poslednú chvíľu, sa potvrdili.

Predbežné informácie o tom, že voľba vicežupanov a mená kandidátov zaradí nový župan Juraj Droba do programu župného zastupiteľstva na poslednú chvíľu, sa potvrdili. Médiá o tom informoval župný poslanec Martin Borguľa.

Poslanec Martin Borguľa vydal včera informáciu, že v programe župného zastupiteľstva, ktoré sa koná dnes 20. 12. 2017, sa nenachádza bod o voľbe nových vicežupanov. Podľa neoverených informácií chcel župan Juraj Droba zaradiť tento bod do programu až tesne pred začiatkom konania zastupiteľstva.

„Bohužiaľ, tieto informácie sa potvrdili. Mená kandidátov na vicežupanov sme sa dozvedeli až dnes ráno. Moje včerajšie slová o mečiarovských spôsoboch a prirovnanie k situácii počas Noci dlhých nožov neboli teda vôbec prehnané. Toto sú mečiarovské spôsoby najhrubšieho zrna,“ povedal poslanec.

Martin Borguľa pokladá takéto neštandardné spôsoby za neprofesionálne a netransparentné. Podľa neho tým Juraj Droba vzbudzuje hneď na začiatku svojho pôsobenia v novej pozícii župana nedôveru u poslancov, ale aj širokej verejnosti.

„Musíte sa potom pýtať, prečo takú dôležitú agendu, ako je výber vicežupanov, nezaradil riadne do programu zastupiteľstva. Vzbudzuje tým zbytočne nedôveru a podozrenie, či to urobil zámerne a či tým sleduje nejakú svoju politickú hru. Prečo zahmlieva mená kandidátov pred verejnosťou? Mal už snáď dopredu vybraných svojich kandidátov a nechce viesť okolo ich výberu otvorenú diskusiu poslancov? Toto sú otázky, ktoré si potom kladiete, keď župan postupuje neštandardne a netransparentne,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.

Tlačové správy

Zlaďte vaše šperky s jeseňou

Inšpirujte sa jeseňou! Siahnite po šperkoch v zlatých odtieňoch pripomínajúcich jesennú prírodu alebo sa ozdobte padajúcim lístím.