INZERCIA

Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?

Prinášame vám niekoľko cestovateľských tipov, za ktorými nemusíte cestovať ďaleko.

Pri honbe za zážitkami, pamiatkami, zrúcaninami či unikátnou prírodou sme ochotní míňať veľa peňazí, času a cestovať stovky kilometrov. Jedinečné úkazy nám pritom prináša aj Slovensko a máme ich prakticky hneď za rohom. Sľubujú nielen nezabudnuteľný pohľad, ale aj originálnu fotku na pamiatku. Už ste ich videli?

Kameňopád, more a gotický hrad = Šomoška

Hneď niekoľko unikátov ponúka Národná prírodná rezervácia Šomoška. Nachádza sa na hraniciach s Maďarskom neďaleko Fiľakova v Cerovej vrchovine. Nájdete tu vulkanický vodopád vysoký deväť metrov a starý asi štyri milióny rokov, za ktorého pôvodom stojí obdobie činných sopiek na území Slovenska. Ich magma sa po dotyku s povrchom zeme menila na postupne tuhnúcu lávu a na výsledok sa môžeme pozerať dodnes. Neďaleko sa nachádza ďalší prírodný skvost – kamenné more a prejsť sa môžete aj k tajomnej zrúcanine gotického hradu.

Nedotknutý Badínsky prales

Málokto vie, že na Slovensku je vyše 70 pralesov. Ten Badínsky sa nachádza len desať kilometrov od Banskej Bystrice. Nedotknutá príroda pralesa má rozlohu viac ako 30 hektárov, obrovské jedle biele majú približne 400 rokov, výšku 46 metrov a ich obvod kmeňa presahuje 550 centimetrov.

Slovenská púšť - Šranecké piesky

Približne v polovici cesty medzi obcami Lakšarská Nová Ves a Plavecký Mikuláš natrafíte na neobvyklú krajinu pripomínajúcu africké púšte a piesočné duny. Piesok sem navial vietor z rieky Moravy pred miliónmi rokov, a dal tak tejto oblasti výnimočný charakter. Táto oblasť patrí medzi chránené oblasti európskeho významu, žije tu niekoľko vzácnych druhov flóry aj fauny.

Stovky ďalších tipov na veľtrhu cestovného ruchu

Od 25. do 28. januára nájdete pod jednou strechou stovky ďalších slovenských cestovateľských tipov. Ak však túžite opustiť hranice našej krajiny, inšpirovať sa môžete ponukou blízkych i vzdialenejších krajín, či exotických destinácií; čo tak ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru alebo odhaliť chorvátsky ostrov Vir? Nielen to, ale ešte viac aj s lovcami zážitkov na víkendovom festival cestovateľských filmov Bubo Bál – Camera Slovakia, ponúkne veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Inchebe. Podujatie sa uskutoční súbežne s veľtrhom gastronómie Danubius Gastro.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami

Rektor EU v Bratislave podpísal 7.6.2018 memorandum o porozumení so Shanghai University of International Business and Economics.

Tlačové správy

Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu

Originálny dizajn plechoviek piva Šariš milujú obchodníci, jedinečnú chuť zas svetoví odborníci.

Tlačové správy

Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Asi jedným z najčastejších letných problémov sú tráviace ťažkosti.

Tlačové správy

Events you should not miss during your visit in Bratislava

For anyone looking to spend their summer in Bratislava, there is a great time to be had.