INZERCIA

Zaujíma vás farmárčenie?

SPU v Nitre oslovuje novú generáciu ľudí, ktorí sa chcú venovať chovu zvierat a pestovaniu plodín na rodinných farmách

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre kladie dôraz aj na ekológiu a ekologické poľnohospodárstvo

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre oslovuje novú generáciu ľudí, ktorí sa chcú venovať chovu zvierat a pestovaniu poľnohospodárskych plodín na svojich alebo rodinných farmách.

Najmladším študijným programom na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre je farmárstvo. Počas trojročného bakalárskeho štúdia získa študent potrebné vedomosti o chove jednotlivých druhov hospodárskych zvierat, ako aj základy hospodárenia na pôde na základe vedeckých poznatkov. V súčasnej ekonomickej situácii nie je možné dosiahnuť úspech bez dostatočných vedomostí v odbore, ktoré umožňujú včas a odborne sa rozhodnúť. Absolvent programu má schopnosti založiť, organizovať a riadiť chov vlastnej farmy ako samostatne hospodáriaci roľník, ale takisto môže byť schopným manažérom rastlinnej a živočíšnej výroby v akomkoľvek poľnohospodárskom podniku.

Študijný program udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, ktorý sa rovnako vyučuje na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov na prvom (bakalárskom) aj druhom (inžinierskom) stupni štúdia, je šitý na mieru pre záujemcov, ktorí chcú pôsobiť buď ako samostatne hospodáriaci subjekt na pôde, v súkromnom agro-potravinárskom sektore, alebo v štátnej službe či verejných inštitúciách. Absolventi pôsobia v Stálom zastúpení SR pri EÚ, poľnohospodárskych a potravinárskych podnikoch, vo výchove a vzdelávaní, výskume ba aj ako starostovia obcí. Predmety študijného programu sú zamerané na všetky piliere udržateľnosti: environmentálny, ekonomický a sociálny, v kontexte rozvoja celého vidieka. Okrem predmetov zameraných na udržateľnú produkciu rastlinných a živočíšnych zdrojov a zodpovedajúcich technológií sa kladie dôraz na multifunkčné aspekty poľnohospodárstva, ako sú vidiecky turizmus, bezpečnosť a hygiena potravín, ekológia a ekologické poľnohospodárstvo. Ako jediný študijný program na fakulte, poskytuje absolventom poznatky z oblasti spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, čerpania eurofondov, uplatňovania opatrení zameraných na zmierňovanie zmien klímy, produkcie skleníkových plynov a vplyvu kvality potravín na zdravie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nové komorné bývanie v Karlovke? Karlove

Nový obytný dom Karlove na Hudecovej ulici ponúkne unikátne bývanie v stabilizovanej časti Karlovej Vsi.

Tlačové správy

Spoznáte týchto 11 filmov, v ktorých sa objavil McDonald’s?

Niektoré su notoricky známe a niektoré vám dajú zabrať.

Tlačové správy

Nepýtajte od lekára antibiotiká pri chrípke či nádche

Takmer milión balení antibiotík "pojedli" vlani Slováci pri ochoreniach, na ktoré tieto lieky nezaberajú.

Tlačové správy

Príbeh tradičného družstva - príbeh Alojza Kračinovského

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 4. vydanie.