SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

Elektro-horúčka v podaní Volkswagenu

Štát uvoľnil na elektromobily a plug-in hybridy ďalšiu vlnu dotácií.

Volkswagen k tomu pridáva ešte svoje vlastné v podobe e-Bonusu vo výške až 2000 Eur.

Ak si zakúpite elektromobil, máte nárok na štátnu dotáciu vo výške 5000 Eur. V prípade, že sa rozhodnete pre plug-in hybrid, štát podporí vaše rozhodnutie sumou 3000 Eur. A bude mať v odznaku „VW“, podporí vás samotný Volkswagen, a to e-Bonusom vo výške až 2000 Eur. Táto akcia je však časovo obmedzená a platí iba do konca júna. Treba ju využiť, pretože je to jedna z mála príležitostí, kedy sa dajú elektromobily a plug-in hybridy kúpiť za cenu „klasického“ auta so spaľovacím motorom. Viac informácii nájdete TU. Lenže ktorý si vybrať?

Čistá elektrina

Elektromobily nie sú pre každého. Hodia sa ľuďom, ktorí vopred vedia, koľko kilometrov denne najazdia a ktorí majú miesto, kde si elektromobil môžu nabíjať. Pre čisto mestskú prevádzku je najvhodnejší kandidát e-up!. Reálne zvládne 100 kilometrov aj pri využívaní komfortných spotrebičov. Väčšina ľudí pritom denne nenajazdí viac, než 80 kilometrov. Volkswagen e-up! je teraz dostupný už od 18 180 Eur. Ak sú váš nájazd alebo nároky na komfort vyššie, zvoľte si e-Golf. Už v základnej cene ponúka LED svetlá, veľkú navigáciu s ovládaním gestami, adaptívny tempomat... A jeho výkon 100 kW je pocitovo oveľa vyšší, než na papieri. Navyše zvládne bez problémov vyše 200 kilometrov na jedno nabitie. Ak sa teda zmierite s dojazdom, prinášajú elektromobily skvelé výhody: cez aplikáciu si môžete načasovať predpokladaný odjazd a nechať auto, nech sa zohreje, ešte kým je pripojené k sieti. Samotné prevádzkové náklady sú v porovnaní s konvenčnými autami smiešne, a to nielen kvôli spotrebe, ale aj servisu. A to ticho pri akcelerácii je naozaj návykové.

Skvelý kompromis

Plug-in hybridy od Volkswagenu (s označením GTE) dokážu prejsť až 50 kilometrov čisto na elektrinu, takže pri každodennom nabíjaní a dochádzaní spaľovací motor možno ani nevyužijete. Po minutí energie sa z nich stanú naozaj úsporné autá s dojazdom vyše 1000 kilometrov. Volkswagen Golf GTE môžete mať s e-Bonusom už za 32 770 Eur. Väčší Passat GTE štartuje na hranici 34 840 Eur a ak chcete niečo praktickejšie, môžete siahnuť po modeli Passat Variant GTE za 36 420 Eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu